Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KARARLI SEÇMEN SADECE HDP DE

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ne AK Parti ne CHP, kararlı seçmen sadece HDP de var dedi

 KARARLI SEÇMEN SADECE HDP DE

Seçim çalışmaları kapsamında Samsun a gelen Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Samsun Gazeteciler Cemiyeti ni ziyaret etti. Başkan Mehmet Yazıcı ve yönetim kurulu üyeleri ile  görüşen Türker, seçimlere yönelik çalışmalarını gazetecilerle paylaştı. Ziyarette Türker e partisinin milletvekili adayları da eşlik etti.

ŞİDDETLE KINIYORUZ
Gazetecilerin ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını ve siyasilerin bu sorunları çözmek için gayret göstermesi gerektiğini belirten Türker, Gazeteciler hem güvende değiller hem de en önemli özelliklerinden biri olan yayın özgürlüklerini kaybetmiş durumda. Cumhurbaşkanı nın bir yayın grubunu Mursi ile ilgili olarak hedef almasını biz şiddetle kınıyoruz. Çünkü orada yalnızca o yayın grubu hedef alınmamıştır, hedef alınan Türk basınıdır diye konuştu.

İNSANLAR KARARSIZ
Seçim sürecine de değinen Türker, Bu seçim çok önemli. Ben yaptığım gezilerde ilk kez insanları kararsız olarak görüyorum. Kararlılık, açık konuşmak gerekirse yalnızca HDP taraftarlarında var. Bunun nedeni, aman oylarımız bölünmesin zihniyetidir. Burada öğretilmiş bir çaresizlik var. Oylar bölünmesin dendikçe iktidarın yapısı da güçlendi. Ancak bugün gördüğümüz herkes düşünceli. Herkes kendi görüşüne uygun olan partiye yönelecek. Cumhurbaşkanı da geçtiğimiz günlerde benim bu düşüncelerimin aynısını paylaştı dedi.

MERKEZ TÜRKİYE YE ELEŞTİRİ
Seçim bildirgelerinin ekonomik modele dayandığını ifade eden Türker, Bizim modelimiz, karma ekonomiye dayalı halkçı rekabet ekonomisidir. İnsanların üretmesine dayalı, neoliberal politikalara karşı bir ulusal duruşu olan model öneriyoruz diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı Merkez Türkiye projesini de eleştiren Türker, CHP nin projesi üretime dayalı bir proje değil. Bu Türkiye yi bir lojistik üssü olarak öngörüyor ve paketleme üzerine inşa ediyor. Yani Çorum dan leblebiyi alıyorsunuz, getirip ben leblebi işi yapıyorum diyerek paketlere koyuyorsunuz. Aslında bu Türkiye için kendimizi gözden geçirmemize neden olacak bir yaklaşımdır diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET 2 BİN TL
İktidara geldikleri takdirde asgari ücretin 2 bin TL olacağını söyleyen DSP Lideri, Asgari ücreti vergi ve kesintilerden muaf tutuyoruz. Asgari ücret yoksulluk sınırını aşmak için gerekli olan ücrettir. Emekli maaşları da asgari ücretten en az yüzde 30 fazla olması gerekmektedir. Emekli maaşlarını da 2 bin 600 TL olarak planlıyoruz. Bu ücretlerin kaynağı da var. 57 nci hükümette Ekonomi Bakanı iken bunları uyguladım. İşin sonunda da haklı olduğumuz ortaya çıktı dedi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

1 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

2 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

3 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

4 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

5 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

6 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

7 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

8 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi