KARARLI SEÇMEN SADECE HDP DE

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ne AK Parti ne CHP, kararlı seçmen sadece HDP de var dedi

 KARARLI SEÇMEN SADECE HDP DE

Seçim çalışmaları kapsamında Samsun a gelen Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Samsun Gazeteciler Cemiyeti ni ziyaret etti. Başkan Mehmet Yazıcı ve yönetim kurulu üyeleri ile  görüşen Türker, seçimlere yönelik çalışmalarını gazetecilerle paylaştı. Ziyarette Türker e partisinin milletvekili adayları da eşlik etti.

ŞİDDETLE KINIYORUZ
Gazetecilerin ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını ve siyasilerin bu sorunları çözmek için gayret göstermesi gerektiğini belirten Türker, Gazeteciler hem güvende değiller hem de en önemli özelliklerinden biri olan yayın özgürlüklerini kaybetmiş durumda. Cumhurbaşkanı nın bir yayın grubunu Mursi ile ilgili olarak hedef almasını biz şiddetle kınıyoruz. Çünkü orada yalnızca o yayın grubu hedef alınmamıştır, hedef alınan Türk basınıdır diye konuştu.

İNSANLAR KARARSIZ
Seçim sürecine de değinen Türker, Bu seçim çok önemli. Ben yaptığım gezilerde ilk kez insanları kararsız olarak görüyorum. Kararlılık, açık konuşmak gerekirse yalnızca HDP taraftarlarında var. Bunun nedeni, aman oylarımız bölünmesin zihniyetidir. Burada öğretilmiş bir çaresizlik var. Oylar bölünmesin dendikçe iktidarın yapısı da güçlendi. Ancak bugün gördüğümüz herkes düşünceli. Herkes kendi görüşüne uygun olan partiye yönelecek. Cumhurbaşkanı da geçtiğimiz günlerde benim bu düşüncelerimin aynısını paylaştı dedi.

MERKEZ TÜRKİYE YE ELEŞTİRİ
Seçim bildirgelerinin ekonomik modele dayandığını ifade eden Türker, Bizim modelimiz, karma ekonomiye dayalı halkçı rekabet ekonomisidir. İnsanların üretmesine dayalı, neoliberal politikalara karşı bir ulusal duruşu olan model öneriyoruz diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı Merkez Türkiye projesini de eleştiren Türker, CHP nin projesi üretime dayalı bir proje değil. Bu Türkiye yi bir lojistik üssü olarak öngörüyor ve paketleme üzerine inşa ediyor. Yani Çorum dan leblebiyi alıyorsunuz, getirip ben leblebi işi yapıyorum diyerek paketlere koyuyorsunuz. Aslında bu Türkiye için kendimizi gözden geçirmemize neden olacak bir yaklaşımdır diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET 2 BİN TL
İktidara geldikleri takdirde asgari ücretin 2 bin TL olacağını söyleyen DSP Lideri, Asgari ücreti vergi ve kesintilerden muaf tutuyoruz. Asgari ücret yoksulluk sınırını aşmak için gerekli olan ücrettir. Emekli maaşları da asgari ücretten en az yüzde 30 fazla olması gerekmektedir. Emekli maaşlarını da 2 bin 600 TL olarak planlıyoruz. Bu ücretlerin kaynağı da var. 57 nci hükümette Ekonomi Bakanı iken bunları uyguladım. İşin sonunda da haklı olduğumuz ortaya çıktı dedi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

 Kaldırım, resmen aday adayı

2 Kaldırım, resmen aday adayı

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

3 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Samsunspor'da moraller düzeldi

4 Samsunspor'da moraller düzeldi

Yazık bu şehre…

5 Yazık bu şehre…

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

6 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

7 Kim oynayacak?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

8 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

Cezalar açıklanıyor

9 Cezalar açıklanıyor

Real Madrid tur kapısını araladı

10 Real Madrid tur kapısını araladı