SAMSUN UN GURURU OLDULAR

Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yaptıkları Çizgi İzleyen ve Mini Sumo kategorilerindeki robotlarla Çanakkale de düzenlenen 9. Uluslararası Robot Yarışması nda bin 1571 robot arasında 14. olarak Samsun un gururu oldu

SAMSUN UN GURURU OLDULAR

Yaptıkları iki robotla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Çanakkale de 13-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen 9. Uluslararası Robot Yarışması na katılan ve bin 571 robot arasından 14. olarak büyük bir başarı sağlayan Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul idarecileri ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç i ziyaret etti.  Okul Müdürü Tekin Karabulut, Bilişim Teknolojileri Alan Öğretmenleri Demirhan Genez, Atölye Şefi Dursunali Adıgüzel ile robotların hazırlanmasında emeği olan öğrenciler Muhammet Kurt, Orhan Köse, Gökhan Demirbaş, Kenan Diriğ in yer aldığı ziyarette, Başkan Genç, öğrencileri kutladı.

PROJE GELİŞTİRME BİRİMİ VAR
Gençlerin Türkiye nin en büyük gücü ve geleceği olduğunu belirten Başkan Genç, Daha önce imparatorlukların yarıştığı dünyada şimdi şehirler, hatta şirketler yarışıyor. Biz de gençlerimiz için bir çok çalışma yapıyoruz. 2023 ü hedefleyen Yeni Türkiye de ilk kez bir belediye olarak gençler için Proje Geliştirme Birimi kurduk. Yeni fikirlere ve projelere her zaman açığız. Yeni projesi, yeni fikirleri olan bütün gençlerimizi Proje Geliştirme Birimi ne bekliyoruz. Böyle gençlerimize destek vermeye her zaman hazırız dedi.

Öğrenciler ise, kendilerine her zaman destek veren Başkan Osman Genç e teşekkür ederek, Çanakkale hatırası hediyeler takdim etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

1 Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

2 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

3 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı