TEMELİNİ BAŞBAKAN ATIYOR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun 2017 yılında İşitme Engelliler Olimpiyatları nın gerçekleştirileceği Samsun İlkadım Atletizm Pistinin temelini pazartesi günü Ankara dan atacağını açıkladı

TEMELİNİ BAŞBAKAN ATIYOR

SAMSUN A BÜYÜK ÖNEM 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Haberaks Tv de 25. Saat proramında Haber Gazetesi Haberler Müdürü Erdem Erol un konuğu oldu, bakanlığın faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun 2017 yılında İşitme Engelliler Olimpiyatları nın gerçekleştirileceği Samsun İlkadım Atletizm Pistinin temelini pazartesi günü Ankara dan atacağını söyledi. Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu nun, eğitim öğretim yılı açılışı için Samsun’a ilk geldiğinde Samsun İlkadım Atletizm Pistinin mevcut yerinde yıkılıp yeniden yapılması konusunda bir sözü olduğunu belirten Bakan Kılıç, şunları söyledi: Çünkü 2017 yılındaki İşitme Engelliler Olimpiyatı için yaptığımız tesis hazırlıkları içinde, oranın da yeniden yapılması ve belli bir standarda getirilmesi söz konusu. Bizim ‘Onlar Konuşur AK Parti Yapar’ sloganımıza da çok uygun bir şekilde pazartesi günü inşallah Sayın Başbakanımız Ankara’dan temel atmasını yapacak dedi.

50 DEN FAZLA İLDE TESİS AÇILIŞI 
Sayın Cumhurbaşkanımız yoğun programı nedeniyle İstanbul’da olduğu için burada olmayacak fakat Sayın Başbakanımız açılışımızı yapacaklar ve bir de temel atmamız olacak. Bunun içerisinde ayrıca bizim yapacağımız gençlik merkezi açılışlarımız olacak. Spor tesisi anlamında ise salonlarımız, futbol sahalarımız, yüzme havuzlarımız ve diğer tesislerimizin toplu açılışını yapacak. 50 ilin üzerinde tesislerin açılışı yapılacak. 
Arkadaşlarımız bitmiş olan tesislerle ilgili son incelemelerini yapıyorlar. Çünkü biz bitmemiş olan tesisi de açılışa koyalım da sayı yüksek olsun gibi bir şey yapmıyoruz. Biz de biten tesis oraya konur. Bitmediyse de ‘Bu henüz hazır değil. Başka zaman açılışını yaparız’ deriz. Dolayısıyla elliden fazla ilde gerçekleşecek olan açılışlar ve temel atmalar olacak.  


EN BÜYÜK GENÇLİK MERKEZİ SAMSUN DA 
Şu anda Samsun’da hem ihale aşamasında olan hem de inşası devam eden tesislerimiz var. Samsun çok ciddi anlamda bir gelişim içerisinde. İlkadım’daki Atletizim Pisti’nin yeniden yapılması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda işitme engelliler için olan okçuluk tesisimiz de Batı Park bölgemizde yapılacak. İlkadım gençlik Merkezimiz de Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olacak. Ciddi anlamda bir yatırım olacak. Okçuluk tesisimizin yanı sıra buz pateni ve bowling tesisimiz de olacak. Geçenlerde sokakta bisikletle gösteri yapan genç kardeşlerimizle sohbet ettik. Onlar dediler ki ‘Bakanım şurada bir pist olsa . Arkadaşlarla konuştuk onu da bu bölge içerisine dahil edeceğiz. Gençlerimizin farklı alanda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak küçük bir yatırım olacak.


UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE SPORDAN GEÇİYOR 
Ayrıca bir de Batı Park’ın içerisinde hayata geçireceğimiz bir golf sahamız olacak. Bu anlamda da Samsun’a farklı bir açıyı katmış olacağız. Burada bahsettiğimiz dokuz delikli yarım anlamda düşünülen, daha ufak çaplı bir çalışma. Fakat farklı bir yapı kazandıracak olan çalışma. Uyuşturucu ve bağımlılıkla yapılacak mücadele yalnızca spordan geçiyor. Üç ay önce arkadaşlarımızla oturup bir çalışma yaptık ve dedim ki biz Türkiye’nin dört bir yanında çok güzel tesisler yapıyoruz ama bizim mahalle arasına girmemiz lazım. Mahalle tipi diye tabir ettiğimiz 35’e 50 halı saha ve yanına da bir basketbol sahası yapalım. Yapacağımız bu basketbol sahası aynı zamanda voleybol sahası olarak da kullanılabilsin. Bunları içeren küçük bir kompleks mahalle aralarına yapılsın.  

MAHALLELE ARALARINA TESİSLER 
Bu çok büyük bir yer gerektiren çalışma da değil, maddi anlamda da sıkıntı değil. Biz bunun çalışmalarına başladık ve Türkiye genelinde ulaştığımız sayı 250 civarına ulaştı. Samsun’da da bu çalışmanın alt yapısını hazırlıyoruz. Yerel yönetimlerle birlikte çalışıyoruz çünkü onlar arazi tahsisini yapıyorlar ve yatırımlarımız oralarda gerçekleşiyor. Bu bize neyi getirecek? Mahalle arasında ailelerimiz evlatlarının nerede vakit geçirdiğini bilecekler. Bu anlamda bu çalışmalara yüklendik ve bazıları bitmeye başladı. Önümüzdeki ay içerisinde Türkiye’nin her yerinde, Samsun’un da farklı farklı bölgelerinde bir anda sahalar ortaya çıkmış olacak.

Muhammet ÇAVUŞOĞLU 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

6 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 puanımız çalındı

10 8 puanımız çalındı