Terme ye yeni eğitim yuvası

Samsun un Terme İlçesi nde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nin temeli, dualarla atıldı

Terme ye yeni eğitim yuvası

Samsun un Terme İlçesi Saray Mahallesi nde mülkiyeti Terme Belediyesi ne ait olan ve Maliye Hazinesine devredilerek kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı na tahsis edilen 
arsa üzerine bir milyon 200 bin liralık kısmı hayırsever Burhan Kır tarafından yaptırılarak hibe edilecek 32 derslik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi temeli, okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duaların ardından atıldı.

Hayırsever işadamı Burhan Kır’ın babası Temel Kır’ın adının verileceği okul protokol törenine, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Hayırsever Temel Kır ve oğulları Burhan Kır ve Mustafa Kır, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

FEN LİSESİ SAYISI 7 YE YÜKSELDİ
Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin Burada olmaktan çok mutluyum. Terme’de 9 tane daha okul yapılacak. Kozluktaki Fen Lisesi de açıldı. Böylelikle Samsun daki Fen Lisesi sayısı 7 ye yükseldi. İnşallah bu başarıyı daha da ileriye götüreceğiz. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Samsun ve tüm Türkiye’deki 9. sınıfların tamamı tabletleriyle ders başı yapacak. Temelini attığımız bu okul için değerli Kır ailesi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.

ÇOK GÜZEL BİR GÜN YAŞIYORUZ
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ise, “Bir ülkenin ilerlemesi ve kalkınması, eğitim alanındaki başarısına bağlıdır. Bugün Terme de çok güzel bir gün yaşıyoruz, bu okulun yapılmasında emeği geçen başta hayırsever ailemiz olmak üzere Samsun Milletvekilimiz Cemal Yılmaz Demir’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve herkese çok teşekkür eder, Terme mize hayırlı olmasını dilerim diye konuştu.

Konuşmaların ardından  protokol üyeleri ve hayırsever aile, dualarla birlikte butona basarak Terme Temel Kır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temelini attı. Temel atma töreninde ayrıca kurban kesildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Playstation oynamıyoruz

1 Playstation oynamıyoruz

Samsun'da FETÖPDY operasyonu, 16 gözaltı

2 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu, 16 gözaltı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

3 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

Samsunspor'da sakatlık şoku

4 Samsunspor'da sakatlık şoku

Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

5 Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

Maçın günü değişmedi

6 Maçın günü değişmedi

Psikolojik yorgunluk

7 Psikolojik yorgunluk...

Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

8 Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

9 SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

Samsun ikinci üniversiteyi taşır

10 Samsun ikinci üniversiteyi taşır