Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İlkadım üstadı anacak

İlkadım Belediyesi, Türk edebiyat ve düşünce dünyasının büyük isimlerinden biri olarak Sultan-üş Şuara (Şairlerin Sultanı) ünvanlı Üstad Necip Fazıl Kısakürek i muhteşem bir organizasyonla anacak

İlkadım üstadı anacak

İlkadım Belediyesi 26 Mayıs Salı gün saat 20.00 de Cumhuriyet Meydanı nda Üstad Necip Fazıl Kısakürek in doğumun 111. yıldönümünde çağın halk ozanı Uğur Işılak ı Samsunlularla buluşturacak. Gençlik Üstad ı Anıyor temalı saygı gecesinde  Türkiye’nin yakından takip ettiği ve severek dinlediği modern çağın halk ozanı Uğur Işılak, Necip Fazıl Kısakürek in Sakarya, Kaldırımlar, Zindan dan Mehmed e Mektup gibi birçok şiirini seslendirecek. 

ÇOK ÖNEMLİ BİR AYDIN 
Geçmişte ve günümüzde fikirleri ile çığırlar açan ve nesillere yol gösteren Üstad Necip Fazıl Kısakürek i muhteşem bir etkinlikle yad edeceklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Eserleri, fikirleri, şiirleri ve hayatıyla Türk düşünce ve sanatına damgasını vuran Necip Fazıl Kısakürek, bu toprakların yetiştirdiği, medeniyetinden koparılan, tarihi kökleri kurutulan bir milletin davasını kendisine dert edinmiş, büyük bir mütefekkir ve en mühim şahsiyetlerdendir. Türk edebiyat tarihinin son yüz yılı dikkate alındığında fikirlerini şiirleriyle dile getiren, kelime ve kafiyeye hakimiyeti en üst seviyede ve en büyük hece şairlerimizden biri olan Necip Fazıl Kısakürek, yalnız bizim için değil hem İslam dünyası hem de insanlık için çok önemli bir aydındır dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni stattan son bilgiler

1 Yeni stattan son bilgiler

Samsunspor Trabzona gidiyor

2 Samsunspor Trabzon'a gidiyor

Samsunda eğitim uçağı piste inerken düştü

3 Samsun'da eğitim uçağı piste inerken düştü!

Osmanlıspor sorusu almadı

4 Osmanlıspor sorusu almadı...

Fındık üreticisine müjde

5 Fındık üreticisine müjde!

Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

6 Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

Bilal Erdoğan Samsunda

7 Bilal Erdoğan Samsun'da!

Samsunda minibüsle panelvan araç çarpıştı 4 yaralı

8 Samsun'da minibüsle panelvan araç çarpıştı: 4 yaralı

Maskeler o zaman düşecek

9 Maskeler o zaman düşecek...

Samsun merkezli 26 adrese uyuşturucu baskını 20 gözaltı

10 Samsun merkezli 26 adrese uyuşturucu baskını: 20 gözaltı