İlkadım üstadı anacak

İlkadım Belediyesi, Türk edebiyat ve düşünce dünyasının büyük isimlerinden biri olarak Sultan-üş Şuara (Şairlerin Sultanı) ünvanlı Üstad Necip Fazıl Kısakürek i muhteşem bir organizasyonla anacak

İlkadım üstadı anacak

İlkadım Belediyesi 26 Mayıs Salı gün saat 20.00 de Cumhuriyet Meydanı nda Üstad Necip Fazıl Kısakürek in doğumun 111. yıldönümünde çağın halk ozanı Uğur Işılak ı Samsunlularla buluşturacak. Gençlik Üstad ı Anıyor temalı saygı gecesinde  Türkiye’nin yakından takip ettiği ve severek dinlediği modern çağın halk ozanı Uğur Işılak, Necip Fazıl Kısakürek in Sakarya, Kaldırımlar, Zindan dan Mehmed e Mektup gibi birçok şiirini seslendirecek. 

ÇOK ÖNEMLİ BİR AYDIN 
Geçmişte ve günümüzde fikirleri ile çığırlar açan ve nesillere yol gösteren Üstad Necip Fazıl Kısakürek i muhteşem bir etkinlikle yad edeceklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Eserleri, fikirleri, şiirleri ve hayatıyla Türk düşünce ve sanatına damgasını vuran Necip Fazıl Kısakürek, bu toprakların yetiştirdiği, medeniyetinden koparılan, tarihi kökleri kurutulan bir milletin davasını kendisine dert edinmiş, büyük bir mütefekkir ve en mühim şahsiyetlerdendir. Türk edebiyat tarihinin son yüz yılı dikkate alındığında fikirlerini şiirleriyle dile getiren, kelime ve kafiyeye hakimiyeti en üst seviyede ve en büyük hece şairlerimizden biri olan Necip Fazıl Kısakürek, yalnız bizim için değil hem İslam dünyası hem de insanlık için çok önemli bir aydındır dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

3 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı