Küçük yüreklerden dev kampanya

Aydın ın Germencik İlçesi ndeki Bozköy İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri harçlıklarından bir kumbarada biriktirdikleri paraları bir yardım kuruluşu aracılığıyla hiç tanımadıkları bir yetim öğrenciye göndererek, örnek davranış sergiliyor.

Küçük yüreklerden dev kampanya

Bozköy İlkokulu 3/A sınıfının 15 öğrencisi, öğretmenleri Narin Sözen Oruç öncülüğünde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Samsun daki bir ilkokulda eğitim gören, hiç tanımadıkları yetim öğrenci E.N. ye yardımda bulunmak için kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında bir yardım derneğinden kumbara temin edildi. Öğrenciler, her gün harçlıklarından arttırdıkları paraları kumbaraya atmaya başladı. 

KAYMAKAM DA DESTEK VERDİ

Öğrenciler, Germencik Kaymakamı Ayhan Işık ı da ziyaret edip, kampanyanlarını anlatıp, destek vermesini istedi. Bunun üzerine Kaymakam Işık, öğrencilerin sadece madeni paraları kabul etmesi üzerine cebinden çıkan bozuklukları kumbaraya atıp, kampanyaya katkıda bulundu. İlk ayın sonunda toplanan ve miktarı açıklanmayan para, yine yardım derneği aracılığıyla yetim öğrenci E.N. ye gönderildi. Öğrenciler, yardımda bulundukları E.N. ye yazdıkları mektupları da postaneden kendisine gönderdi. Her sınıfın bir yetim kardeşi olması gerektiğini söyleyen öğrenciler, mektuplarına gelecek cevabı merakla beklediklerini söyledi.

Öğrencilerden Pelin Bacaksız, Harçlığımdan her gün dondurma almak yerine kalan bozuk parayı hiç tanımadığım bir arkadaşımın eğitimine katkıda bulunmak için atıyorum. Tüm arkadaşlarımla birlikte gönüllü olarak bunu yapıyoruz. Her sınıfın bir yetim kardeşi olması için çalışmalıyız. Bu kampanyamız diğer okullara da örnek olsun dedi.

HOŞGÖRÜYÜ, SEVGİYİ VE EMPATİ KURMAYI ÖĞRENİYORLAR

Bozköy İlkokulu 3/A sınıfı öğretmeni Narin Sözen Oruç, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun adını verdiğimiz proje ile öğrencilere değerlerin eğitimini vermeye çalışıyoruz. Bu sayede çocuklarımız hoşgörüyü, sevgiyi ve empati kurmayı öğreniyorlar. Biz bunu köy okulu olarak başarabiliyorsak tüm insanlık başarır diye düşünüyorum. Öğrenciler, yetim kardeşlerine mektupta yazdılar. Mektuplarla ona olan düşüncelerini aktaracaklar. Böylece aralarında uzaktan da olsa bir bağ kurulmuş olacak. Ben de bir öğretmen olarak çok mutlu oldum dedi.

EĞİTİME DESTEK VERMİŞ OLUYORUZ

İyi ki böyle öğretmen arkadaşlarımız var diyen Bozköy İlkokulu Müdürü Ahmet Koyuncu da Okulumuzdaki 3/A sınıfı öğrencileri her gün biriktirdikleri harçlıklarını kumbaraya atıyor. Bu harçlık 50 kuruş veya bir lira hatta 25 kuruş bile olabiliyor. Ayda toplama vurulduğunda belirli bir miktar para birikiyor. Bu biriken paralar yine öğretmenimiz nezaretinde yetim öğrenciye ulaştırılması sağlanıyor. Böylelikle bu yetim öğrencimiz bulunduğu yerde eğitim öğretimine devam ediyor. Bir nebze de olsun eğitime destek vermiş oluyoruz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

 Kaldırım, resmen aday adayı

2 Kaldırım, resmen aday adayı

Samsunspor'da moraller düzeldi

3 Samsunspor'da moraller düzeldi

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

4 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Yazık bu şehre…

5 Yazık bu şehre…

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

6 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

7 Kim oynayacak?

Cezalar açıklanıyor

8 Cezalar açıklanıyor

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

Real Madrid tur kapısını araladı

10 Real Madrid tur kapısını araladı