DAVUTOĞLU NDAN GENÇLERE MÜJDE

Gençlere Necip Fazıl Kısakürek in Zindandan Mehmet e Mektup şiiriyle seslen Başbakan Ahmet Davutoğlu 12-25 yaş arasındaki bütün gençlere THY biletleri yüzde 30 indirimli olacağını söyledi.

DAVUTOĞLU NDAN GENÇLERE MÜJDE

Birincisi, kendinize, ülkenize ve geleceğe güveneceksiniz. İkincisi, kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Engel tanımayan gençlerimize buradan bütün Türkiye adına alkışlayarak selam gönderelim. Size tavsiyem kenndinizi yetiştirmek için günde mutlaka kitap okuyun, spor yapın zihniniz gelişsin. Üçüncüsü, Türkiye nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurun. Hakkari, Edirne, Ardahan gençliği de bizim kaderimiz de birdir gelecek yıllara yürüyeceğiz iradesini göstermeye devam edin. Dördüncüsü, gençler dünyadaki meselelerle ilgilenin. Somali deki açlık, Filistin, Balkanlardaki meselelerle ilgilenin, gelecekle ilgili büyük idealleri gönlünüzde zihninizde hiç terketmeden muhafaza edin. 12-25 arasındaki bütün gençlere THY biletleri yüzde 30 indirimli olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Spor Salonu nda düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Geneli Toplu Açılış Töreni nde yaptığı konuşmada, Gençlerle biraraya gelmek her zaman çok güzeldir ama bu gençlerimzie 190 spor tesisi hediye edeceğimiz bir günse daha da mutluluk verici oluyor. Herşeyden önce biraz önce gösterileriyle bizi büyüleyen genç kardeşlerimizi, kızlarımızı, çocuklarımızı güzel gösterileri nedeniyle tebrik ediyorum. Dünyanın en güçlü insanı, kendi bedenini, kendi psikolojini zihnini kontrol edendir biraz önce kardeşlerimiz bunu sundular. Özellikle adaşım Ahmet, bir insanın engelleri nasıl aşabileceğini gösteren olağanüstü bir örnekti ifadelerini kullandı.
Bizler hiç bir engel tanımadan gece-gündüz çalışıyorsak bunun en büyük nedeni gençlerimize daha müreffeh bir ülke sunmaktır diyen Davutoğlu, Bugün ölüm yıldönümünde andığımız Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek Mehmedim diye hitap etti. Şimdi büyük bir özgüvenle görüyoruz ki yeni bir nesil yetişiyor, Asım ın, Mehmedimin nesli şeklinde konuştu.
Bugün 190 yeni tesisin açılışının yapıldığını belirten Davutoğlu, bunların arasında Türkiye nin her köşesindeki tesislerin olduğunu ifade etti. Türkiye nin her bir yanında bütün gençlerle buluşmak için bu hizmetlerin verilmeye devam edileceğini anlatan Davutoğlu, bütün bu hizmetlerin yeni bir neslin ufkunu açmak için olduğuna dikkati çekti.
 

GENÇLERE NECİP FAZIL KISAKÜREK İN ZİNDANDAN MEHMET E MEKTUP ŞİİRİYLE SESLENDİ
Gençlere Necip Fazıl Kısakürek in Zindandan Mehmet e Mektup şiiriyle seslenen Davutoğlu, Birincisi, kendinize, ülkenize ve geleceğe güveneceksiniz. İkincisi, kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Engel tanımayan gençlerimize buradan bütün Türkiye adına alkışlayarak selam gönderelim. Size tavsiyem kendinizi yetiştirmek için günde mutlaka kitap okuyun, spor yapın zihniniz gelişsin. Üçüncüsü, Türkiye nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurun. Hakkari, Edirne, Ardahan gençliği de bizim kaderimiz de birdir gelecek yıllara yürüyeceğiz iradesini göstermeye devam edin. Dördüncüsü, gençler dünyadaki meselelerle ilgilenin. Somali deki açlık, Filistin, Balkanlardaki meselelerle ilgilenin, gelecekle ilgili büyük idealleri gönlünüzde zihninizde hiç terketmedin muhafaza edin. 12-25 arasındaki bütün gençlere THY biletleri yüzde 30 indirimli olacak diye konuştu.
Son üç hafta içinde 59 vilayeti ziyaret ettiğini hatırlatan Davutoğlu, Gençler Yeni Türkiye sizlerin omuzlarınızda yükselecek. Engel tanımayan gençlerimiz gibi bütün engelleri yıkmaya hazır mısınız? diye sorması üzerine gençlerden evet karşılığını aldı.
Toplu tesis açılışı, temel atma ve engelli otobüsleri teslim törenine, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun yanısıra eşi Sare Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek de katıldı. Down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin, Başbakan Davutoğlu nun yanına gelerek Davutoğlu ile kucaklaştı. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, yanlarında oturan down sendromlu bir çocukla selfie çektirdi.
Törende, koltuk numarasına göre gerçekleştirilen kura yöntemiyle 25 kişiye tablet bilgisayar verildi. Törende, çeşitli branşlarda spor gösterileri oldu. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu da gösteriyi izledi. 2015 Avrupa Şampiyonu Kadın Karate Milli Takımı sporcuları bir gösteri yaptı. Engelli Karateci Ahmet Sarıca nın kata gösterisini Başbakan Davutoğlu ayakta alkışladı. Törende, 22 tesisin 2 tanesi Başbakan Davutoğlu tarafından temsili olarak açıldı. Bu açılış esnasında Samsun ve Ankara ile canlı bağlantı yapıldı. Davutoğlu, Başbakan Davutoğlu nun eşi Sare Davutoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tribünde bulanan gençlere top dağıttı. Ardından da gençlerin bulunduğu alana gelerek, gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başbakan Davutoğlu, ardından engelli otobüslerinin teslim törenine katıldı.  EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

2 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Artvin'de davul zurna ile kutlama

3 Artvin'de davul zurna ile kutlama

YSK Başkanı açıklama yaptı

4 YSK Başkanı açıklama yaptı

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

5 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

'Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü'

6 'Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü'

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

7 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

8 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Kazanan çok...

9 Kazanan çok...

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

10 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama