DENİZEVLERİ ORTAOKULU’NDA ÖRNEK ETKİNLİK

Atakum Denizevleri Ortaokulu tarafından düzenlenen ‘Su Festivali’ kapsamında doğayı korumaya ve su israfını önlemeye yönelik farkındalık oluşturmak isteyen öğrenciler, örnek bir etkinliğe imza attı.

DENİZEVLERİ ORTAOKULU’NDA ÖRNEK ETKİNLİK

Geri kazanılabilir atıklardan hazırladıkları ürünlerin yanı sıra birbirinden farklı buluşlarını sergileyen öğrenciler, verdikleri mini konserler ve defile ile davetlilere keyifli anlar yaşattı. Etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Peker, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Bektaş ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“SU DOLU DÜNYAYI KURTARMAK”
Dünyanın dört bir yanından öğrencileri, okul ve toplumlardaki su meselelerine karşı birlikte eyleme geçmeleri yönünde teşvik eden ‘Su Kaşifi’ projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Fen Bilimleri Öğretmeni Dilek Çetin Atasoy rehberliğindeki öğrenciler yaptıkları çalışmaları davetlilere detaylı bir şekilde anlattı. Yaşları 8 ile 14 arasında değişen öğrencileriyle su dolu dünyayı kurtarma misyonunu üstlendiklerini kaydeden Fen Bilimleri Öğretmeni Atasoy, uygulamanın 11 ülkede gerçekleştirildiğinden de bahsetti.

UMUTLANDIRAN DUYARLILIK
Öğrencilerin su konusunda duyarlı olmasının gelecek adına umut verici olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, düzenlenen festivalin önemine dikkat çekerek, “Doğal etkenlerin yanı sıra insan faktörü de suyla ilgili sorunları beraberinde getiriyor. Bugün burada öğrencilerin su konusunda gösterdiği duyarlılık beni gelecek adına umutlandırdı. Ayrıca bilimsel çalışmalara ilk adımlarını atarak gerçekleştirdikleri çalışmalar da son derece önemli. Emek veren, öğrencilerimizi bu anlamda yönlendiren öğretmenleri ve destek olan velilerini kutluyorum” dedi.

MAMAMATİK TEŞEKKÜRÜ
Öğrencilerin örnek etkinliği gün boyunca sürerken, Atakum Belediyesinin Mamamatik ve Hayvan Barınağı projesi büyük ilgi gördü. Öğrenciler, pet şişelerini içerisine atarak sokak hayvanlarına su ve mama imkanı verebildikleri Mamamatik projesini beğendiklerini ifade ederek Başkan Taşçı’ya teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Playstation oynamıyoruz

1 Playstation oynamıyoruz

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

2 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

Samsunspor'da sakatlık şoku

3 Samsunspor'da sakatlık şoku

Psikolojik yorgunluk

4 Psikolojik yorgunluk...

SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

5 SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

6 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

7 Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

Samsun ikinci üniversiteyi taşır

8 Samsun ikinci üniversiteyi taşır

Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

9 Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

TMO'ya ilgi artıyor

10 TMO'ya ilgi artıyor