Oyak Renault da yine anlaşma sağlanamadı

Bursa da Türk Metal Sendikası na tepki amacıyla başlayan eylemler sonrasında üretimin durduğu Oyak Renault Fabrikası nda 12.gününde de uzlaşma sağlanamadı.

Oyak Renault da yine anlaşma sağlanamadı

Dün gece 6 saat süren müzakarelerin sonunda işçi temsilcileri ve işveren uzlaşamadı. Görüşmeler bugün 11 de devam edecek. Maaşlarında iyileştirme isteyen işçilerin avukatı Deniz Baykal, iki tarafın da uzlaşma için iyi niyetini ortaya koyduğunu belirterek, Görüşmelerin içerğinii açıklayamam. Müzakereler devam ediyor. İşverenin ve işçi arkadaşların kendine göre birtakım düşünceleri ve çekinceleri var. Bugün bu iş bir şekilde sonuçlanacak diye tahmin ediyorum diye konuştu.
İşçiler adına toplantıya katılan temsilci Ekrem Salım da toplantıda Renault yönetiminin sunduğu tekilfi arkadaşlarına iletti. Arkadaşlarına danışmadan hiç bir kararı onaylamayacağını belirten Salım, Karar hepimizin kararı. Bu sürece ya tamam ya da devam diyeceğiz. İşveren bize bin lira avans, 480 lira banka promosyonunu ve yıl sonu 600 lira para vermeyi teklif etti. Şu anda bizim elimizde bu üç madde var. Saat ücretlerine yansıtılacak miktar hakkında kesin bir rakam vermediler ve bir ay süre istediler. Bir ay içinde analiz yapacaklarını söylediler. Maaşlarda kademeli iyileştirme ve saat ücretleri konusunda somut bir açıklama yapılmadı dedi.
İşçiler bu maddeleri kabul etmediklerini ifade ederek, Bu Fransızlar da konuya bayağı Fransız galiba. 11 gün olmuş, bir 11 gün daha gideri var. Direnin arkadaşlar. Direnen adamlar halinden memnun. Sen bu teklifle Fransa ya kadar yolun var diyerek eyleme devam edeceklerini söylediler.
İşçi ve işveren bugün 11.00 de bir kez daha masaya oturacak. Bursa da Coşkunöz, Tofaş, Mako ve Ototrim işçileri anlaşma sağlayıp üretimi başlatmışlardı. EN ÇOK OKUNANLAR

İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

1 İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

Tekirdağda 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

2 Tekirdağ'da 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

Otomobil takla attı2 yaralı

3 Otomobil takla attı:2 yaralı

Şanlıurfasporun yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

4 Şanlıurfaspor'un yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

81 ilde  Türkiye huzurlu parklar uygulaması yapıldı

5 81 ilde ' Türkiye huzurlu parklar' uygulaması yapıldı

Sakarya Nehrine Devrilen Otomobilde Aynı Aileden 3 Kişi Öldü

6 Sakarya Nehri'ne Devrilen Otomobilde Aynı Aileden 3 Kişi Öldü

Sarı Fırtına, Kırkpınardan sonra Beşpinarın da Başpehlivanı

7 Sarı Fırtına, Kırkpınar'dan sonra Beşpinar'ın da Başpehlivanı

Gömeçte biri zincirleme iki kazada 8 kişi yaralandı

8 Gömeç'te biri zincirleme iki kazada 8 kişi yaralandı

Motosiklet kamyona çarptı 1 ölü

9 Motosiklet kamyona çarptı: 1 ölü