Oyak Renault da yine anlaşma sağlanamadı

Bursa da Türk Metal Sendikası na tepki amacıyla başlayan eylemler sonrasında üretimin durduğu Oyak Renault Fabrikası nda 12.gününde de uzlaşma sağlanamadı.

Oyak Renault da yine anlaşma sağlanamadı

Dün gece 6 saat süren müzakarelerin sonunda işçi temsilcileri ve işveren uzlaşamadı. Görüşmeler bugün 11 de devam edecek. Maaşlarında iyileştirme isteyen işçilerin avukatı Deniz Baykal, iki tarafın da uzlaşma için iyi niyetini ortaya koyduğunu belirterek, Görüşmelerin içerğinii açıklayamam. Müzakereler devam ediyor. İşverenin ve işçi arkadaşların kendine göre birtakım düşünceleri ve çekinceleri var. Bugün bu iş bir şekilde sonuçlanacak diye tahmin ediyorum diye konuştu.
İşçiler adına toplantıya katılan temsilci Ekrem Salım da toplantıda Renault yönetiminin sunduğu tekilfi arkadaşlarına iletti. Arkadaşlarına danışmadan hiç bir kararı onaylamayacağını belirten Salım, Karar hepimizin kararı. Bu sürece ya tamam ya da devam diyeceğiz. İşveren bize bin lira avans, 480 lira banka promosyonunu ve yıl sonu 600 lira para vermeyi teklif etti. Şu anda bizim elimizde bu üç madde var. Saat ücretlerine yansıtılacak miktar hakkında kesin bir rakam vermediler ve bir ay süre istediler. Bir ay içinde analiz yapacaklarını söylediler. Maaşlarda kademeli iyileştirme ve saat ücretleri konusunda somut bir açıklama yapılmadı dedi.
İşçiler bu maddeleri kabul etmediklerini ifade ederek, Bu Fransızlar da konuya bayağı Fransız galiba. 11 gün olmuş, bir 11 gün daha gideri var. Direnin arkadaşlar. Direnen adamlar halinden memnun. Sen bu teklifle Fransa ya kadar yolun var diyerek eyleme devam edeceklerini söylediler.
İşçi ve işveren bugün 11.00 de bir kez daha masaya oturacak. Bursa da Coşkunöz, Tofaş, Mako ve Ototrim işçileri anlaşma sağlayıp üretimi başlatmışlardı. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

Cemal Safi'yi tanımak...

2 Cemal Safi'yi tanımak...

Temayül sırası vekillerde

3 Temayül sırası vekillerde

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

4 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

5 Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

İznik'te şüpheli ölüm

6 İznik'te şüpheli ölüm

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

7 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

8 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Samsun'da ADD'den 23 Nisan kermesi

9 Samsun'da ADD'den 23 Nisan kermesi

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

10 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı