Sağlık Bakanlığı’ndan Sinop’a 200 Bisiklet

Sağlık Bakanlığı’nın “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi” kapsamında Sinop’ta 200 bisiklet dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan Sinop’a 200 Bisiklet

Sinop İstiklal İlkokulu bahçesinde düzenlenen bisiklet dağıtım törenine Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Azize Çelik, davetliler ve öğrenciler katıldı. Programda ilk olarak obezite ile ilgili kısa bir sunum yapıldı.

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Azize Çelik yaptığı konuşmada, Günümüzde sadece ülkemizde değil, dünyanın bir çok bölgesinde obezite giderek artan bir vakadır. Sadece yetişkinlerde değil, özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi etkiliyor. Obezite kalp rahatsızlıkları, diyabet, hiper tansiyon, kanser türleri gibi bir takım hastalıkları tetiklemekte. Bu durum ülkelerin ekonomisini de olumsuz olarak etkilemektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat programı kapsamında özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırabilmek ve bu şekilde sağlığın korunması amacı ile Milli Eğitim Bakanlığınca 5. 6. ve 7. sınıflarda seçmeli ders olarak spor ve fiziki etkinlikler dersini açan, bisiklete binme modülünü uygulayan ütün okullarımızdaki öğrencilerimize Sağlık Bakanımızca bisiklet dağıtımı planlanmıştır. Bu bağlamda öğrencilerimize hediye edilen bu bisikletlerin faydalı olacağına inanıyorum dedi.

Yapılan konuşma sonrasında ise İstiklal İlkokulu’na verilen toplamda 10 adet bisiklet için kurdele kesildi. Açılış töreninden sonra bisikletler çocuklara teslim edildi. İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner ise çocuklarla birlikte bisiklete binerek okul bahçesinde turladı. Program hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

SağlıkEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

5 Samsunspor'da program değişti

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

6 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

7 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Kamp sonuna kadar denenecek

8 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

9 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Karadenizde can pazarı 3 ölü, 3 yaralı

10 Karadeniz'de can pazarı: 3 ölü, 3 yaralı