SORUNLARI SIFIRLAMAYA GELİYORUZ

CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Türkiye de 10 milyon emekli olduğunu belirterek, Emeklilerin sorunlarını sıfırlamaya geliyoruz dedi

 SORUNLARI SIFIRLAMAYA GELİYORUZ

CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, seçim çalışmaları kapsamında, İlkadım İlçesi Çatkaya Mahallesi nde vatandaşlarla buluştu. CHP Samsun Milletvekili Adayı Hayati Tekin’in de katıldığı seçmen buluşmasında, vatandaşların sorunlarını ve dertlerini dinleyen Zeybek, AKP iktidarına sert eleştirilerde bulundu.  Emeklilerin yaşadığı sorunları ve CHP iktidarında emekli sorunlarına ilişkin çözüm ve vaatlerini anlatan Zeybek, Türkiye’de yaklaşık 10 milyon emekli var. Yapılan araştırmalarda, her 10 emekliden 9’u mutlu bir yaşam sürmediğini, her 10 emekliden 3’ünün geçinebilmek için başkasından yardım aldığını söylediği görülüyor.  AKP’nin yanlış ekonomi politikalarından en büyük zararı emekliler görüyor. Gerçek enflasyon oranının çok altında zamlarla, emeklilerin alım gücü düşüyor diye konuştu.

ESERİMİZ OLACAK
Zeybek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Sosyal güvenlik sistemini finanse edemeyen AKP, emeklilerin hak ettiği kamu hizmetlerini ücretli hale getiriyor. CHP iktidarında, emeklilerimiz kimseye muhtaç olmayacak. En büyük vaatlerimiz emeklilerimize. Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye birer maaş ikramiye vereceğiz. Birer maaş ikramiye vaadimizin, Genel Başkanımız Sn.Kılıçdaroğlu’nun halkımıza duyurmasından itibaren, emeklilerimizin gülen gözlerini ve  teveccühlerini görüyoruz. Ayrıca, en düşük net emekli maaşı 1.500 TL’na yükseltilecek. Birer maaş ikramiye ve en düşük emekli aylığının 1.500 TL’ye yükseltileceğine ilişkin AKP nin Kaynak nereden? eleştirisinin cevabı ise; onların yandaşlarına yarattığı hortumların kesilerek, vatandaşın parasının tekrar vatandaşa yönlendirilmesidir. Çalışan emeklilerden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primini kaldıracağız ve emeklilerden alınan muayene ve ilaç katılım payları ve fark ücretlerini kaldıracağız. Emekliler arasındaki eşitsizliği giderecek adil bir İntibak Yasasını derhal çıkaracağız. Biz CHP olarak hazırız. Programlarımız, kadrolarımız hazır. Ülkeye, milletin çok özlediği, ekonomik refahı, eşit ve adil hak dağılımını, iç ve dış barışı, onurlu duruşu, birliği, beraberliği getirmeye geliyoruz. Az kaldı. Yaşanacak bir Türkiye bizlerin eseri olacaktır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

5 Afrin'e en büyük askeri sevkiyat

Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

6 Suriye sınırına sevkiyat sürüyor

Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

7 Vatandaşlar Türk askerini uğurladı

Kilis'e 3. roket düştü

8 Kilis'e 3. roket düştü

Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

9 Yol ortasında duran otomobil, zincirleme kazaya neden oldu

Kilis'e ikinci bir roket daha düştü

10 Kilis'e ikinci bir roket daha düştü