KÖKTAŞ KAMPANYAYI BAŞLATTI

Samsunspor da Alanyaspor maçından önce teknik heyet ve futbolculara ödeme yapılabilmesi için 500 bin liraya ihtiyaç olmasının ardından kampanya başlatıp 100 bin lira destekle ilk kıvılcımı Fuat Köktaş çaktı.

KÖKTAŞ KAMPANYAYI BAŞLATTI

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti, kulübe 100 bin lira destekte bulundu. Albimo Alanyaspor ile Play-Yarı Final maçı öncesi teknik heyet ve futbolculara ödeme yapılabilmesi için  500 bin liraya ihtiyaç duyulmasının ardından ilk kıvılcım,  her zaman maddi manevi kulübün yanında olan Fuat Köktaş tan geldi. Samsunspor a 100 bin lira destekte bulunduğunu belirten Köktaş, kampanya kapsamında şehre destek çağrısı yaptı. 

SAMSUNSPOR SEVDALISI OLARAK BURADAYIM
Samsunspor un üst kimlik olduğunu belirten Fuat Köktaş, şunları söyledi: Bütün siyaset kurumlarının etnik yapıların üzerinde bir kimlik. Şehrin en önemli tanıtım aracı. Yıllardır bunu vurguladık. Biz de böyle  düşündüğümüz için Samsunspor sevdalısı olarak, yönetim ayırmadan hep Samsunspor un yanında olmaya gayret gösterdik. Şehrin siyasetinde görev yapmanın ötesinde Samsunspor sevdalısıyız. Bugün de burada olmamızın başlıca nedeni budur.  

O DÖNEMDEN SONRA SIKINTILI SÜREÇ 
Samsunspor 2003 yılından itibaren çok sıkıntılı süreçler yaşadı. Olumsuz günler yaşadı. Zaman zaman yöneticiler, taraftar üzüldü. Zaman zaman da mutlu olduğumuz sezonlar oldu. Günler, aylar, yıllar oldu. Başkan Erkut Tutu, takımı Süper Lig e çıkardıktan sonra da çok ciddi sıkıntılı günler geçirdik.  

DOĞRU İŞLER YAPILMAZ İSE PARA, SORUNU ÇÖZMEZ 
Bazen ekoniminin de sorunları çözmediğini, sürekli,kalıcı hale getirmek için reformlar yapılmadığında paranın da öneminin olmadığını gördük. Parayı bir kulüp yönetir gibi yönetme mantığı kulüplere zarar veriyor. Parayı bir ticarethane  gibi şeffaf yönetmenin yararlarınıhem benim hem de Erkut başkanın dönemlerinde gördük.  

UÇURUMDAN KURTARDILAR 
Son sezonlarda maalesef paranın da kulübü kurtarmadığını müşahede ettik. Çok zorlu süreçte Erkut Tutu ve yöneticiler görevi devraldıkları için taşın altına değil ellerini gövdelerini koydukları için ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum. Samsunspor u uçurumdan, virajdan kurtardılar. Play-Off a taşıdılar. Samsunspor u bütünleşme adına yönetimin tek ses olması adına yönetimi kutluyorum.

FORMANIN HAKKINI VERİYORLAR
Samsunsporlu futbolcu kadrosu, formayı layıkıyla taşıyan gururlu onurlu kişilikli kardeşlerimizden oluşuyor. Formanın hakkını vererek bu günlere kadar geldiler. Teknik kadro yine özverili çalışıyor. Şehir olarak da hep birlikte olunca başarı geliyor.  

ŞEHİR GEREĞİNİ YAPMALI 
Bunların yanında olmazsa olmaz ekonomi. Önemli maç arifesindeyiz. Play-Off un ilk maçını oynayacağız. Alın terlerinin karşılığını karşılamamız  lazım. Kongrelerden kongreye maçlardan maça Samsunsporlu olmak bir anlam ifade etmiyor. İyi günde kötü günde yanında olmak lazım. Bu şehirde bir güç enerji oluşturur. Maça çok az zaman kaldı. Taraftarlar, işadamlarımız şehirde yaşayan herkesi davet ediyorum.  


İŞADAMLARINA ÇAĞRI YAPTI 
Önemli kaynağa ihtiyaç var. Futbolculara ödenmesi gereken hakedişleri var. Mutlaka ödememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu çağrıyı da yapıyorum buradan. Fuat Kötaş olarak epey bir katkı sağlıyorum. Herkesin imkanı ölçüsünde yardım yapması lazım. Bizim de telefonla arayacağımız büyüklerimiz var. Her zaman sıkıştığımızda müracaat ettiklerimiz var. Oyuncuların hakedişlerini ödeyerek sahaya rahat çıkmalarını temin edeceğiz. 100 bin lira ile kampanyayı başlatıyorum. Samsunlu işadamlarımıza da çağrı yapıyorum.  

BU FIRSAT KAÇMAMALI 
Aynı sorunları bir yıl daha yaşıyor olacağız. Fırsat önümüze gelmiş. Yönetim teknik heyet ve futbolcular bizim önümüze koydu bunu. Artık şehir olarak bizim gereğini yapmamız lazım. Bu yönetim Samsunluya çok yük olmadı.


FAZLA PARA ALIP DA ÇOK PARAYA İHTİYACIMIZ VAR DEMEDİLER 
Diğer yönetimdeki arkadaşlar gibi hem fazla para alıp hem de çok paraya ihtiyaç var demedi. Moral bozmadılar onlar gibi. Şehri diri tutmaya çalıştılar. Bu çağrıyı yapmak bana düştü. Kim ne kadar verebiliyorsa katkı sağlamaya davet ediyorum. İnşallah 5 Haziran da Samsunspor Süper Lig e merhaba diyecektir.  

KÖKTAŞ IN İZİNDEN YÜRÜDÜK 
Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ise, Allah bize nasip etti şampiyon olduk. Birlik beraberliğin sayesinde gerçekleşti bu. Bizden önceki dönemde başkanlık yapmış Fuat Köktaş ın aldığı kararlar yaptığı çalışmalar belkide bizim bu başarıyı yakalamamızda etkili oldu. Biz onun izinden yürüdük. Daha sonra Samsunspor sıkıntılı süreç yaşadı. Fuat Köktaş her zaman kulübün yanında oldu. Bizim göreve gelme anımızdan itibaren de Samsunspor un hep yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Bizi çok iyi anlıyor. Her platformda destek veriyor. Buraya gelmesi bizi son derece mutlu etti. Biraz da güçlü bir şekilde hareket ediyoruz dedi. 
Köktaş, Başkan Erkut Tutu ve yöneticilerle birlikte bir süre idmanı da seyretti. 

Haberimiz ses getirdi 
Gazetemizin dünkü manşetinde yer alan Neredesin Samsun ve bu sese kulak ver Samsun manşetleri, büyük yankı uyandırdı. Kulübün maddi desteğe ihtiyaç duyduğunun vurgulanmasının  ardından Köktaş, harekete geçep ilk kıvılcımı çaktı, Samsun şehrini de kulübe destek olmaya çağırdı. 

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU, SALİM YILDIZ, ZEKİ TEMUREN ÇOK OKUNANLAR