NECİP FAZIL KISAKÜREK E ANMA

İlkadım Belediyesi, Türk edebiyat ve düşünce dünyasının büyük isimlerinden Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i muhteşem bir organizasyonla andı.

NECİP FAZIL KISAKÜREK E ANMA

Konsere Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Samsun Milletvekili Adayları Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan ve Adem Tuncer, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlkadım Belediyesi bu akşam Cumhuriyet Meydanı’nda Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in doğumunun 111. yıl dönümünde ünlü sanatçı Uğur Işılak’ı Samsunlularla buluşturdu. Gençlik Üstad’ı Anıyor temalı saygı gecesinde Türkiye’nin yakından takip ettiği ve severek dinlediği modern çağın halk ozanı Uğur Işılak, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Sakarya, Kaldırımlar, Zindan’dan Mehmed’e Mektup’ gibi birçok şiirini seslendirdi.
Konser öncesi konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Türk İslam coğrafyasında önemli bir o kadarda kutlu bir yeri olan Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in Cenab-ı Hakk’a kavuşmasının 32. yılındayız. Bugün aynı zaman da doğum günüdür. Eserleri, fikirleri, şiirleri ve hayatıyla tüm düşünce ve sanatına damgasını vuran Üstad Necip Fazıl Kısakürek milletin davasını kendisine dert edinmiş, büyük bir mütefekkir ve en büyük şahsiyetlerdendir. Üstad tam bir çile dava adamıydı. Davasının çilesini çekti. Fikirleri ve eserleri defalarca mahkemelerde yargılandı, defalarca hapse düştü. Mukaddes bir davanın temsilcisiydi. Hiç ümitsizliğe düşmedi. Mahkemeler, hapisler, zindanlar onu yıldırmadı. Hayatı boyunca dinlenmeden, bin bir çile içinde eserler veren Üstad, milletin varoluş savaşında yerini alan bir millet büyüğü, düşünce ve edebiyat hayatımızın dinmez ve silinmez kalemi şairler sultanıdır” dedi.
Konsere katılan vatandaşlara teşekkür eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bu akşam burada bir araya gelmiş olmanız, üstadın ‘kim var’ dediği zaman sağına soluna bakmadan ‘ben varım’ diyen gençliğin buradaki temsilidir. Bundan dolayı size teşekkür ediyorum. Uğur Işılak sizlerle beraber olacak. Sizlere bir halk ozanının, bir gönül insanının duygularıyla ve sözleriyle Necip Fazıl Kısakürek Üstad ı en iyi şekilde anacaktır, en iyi şekilde hatırlatacaktır. Yarın elbet bizimdir. Gençler, siz buraya gelmekle ve bize güç vermekle aslında Türkiye’nin geleceğine güç veriyorsunuz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ünlü sanatçı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Uğur Işılak bir konser verdi. Konserde söylediği sevilen şarkılarıyla önemli mesajlar veren Uğur Işılak, meydanı dolduran kalabalığa unutulmaz bir gece yaşattı. Konserin sonunda Işılak, ‘dombıra’ şarkısını söylemeden önce, bu şarkıyı bir politikacıya, bir genel başkana hatta bir başbakana yazmadığını, bu şarkıyı bir dava adamına yazdığını söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

1 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Efsane futbolcular cezaevinde

2 Efsane futbolcular cezaevinde

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

3 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

4 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Kılıçdaroğlundan Kalkavan ailesine taziye

5 Kılıçdaroğlu'ndan Kalkavan ailesine taziye

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Billy attı Samsun kazandı

7 Billy attı Samsun kazandı

Samsunspor unutmadı

8 Samsunspor unutmadı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

9 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Süper Kupa maçının saati belli oldu

10 Süper Kupa maçının saati belli oldu!