Kurtulmuş: “Ordu’nun Geleceği Parlak”

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan ‘Ordu’nun Dereleri Turizme Akıyor’ projesi kapsamında bir süre önce çekimleri yapılan “Ordu Doğa Belgeseli”nin tanıtım galası yapıldı.

Kurtulmuş: “Ordu’nun Geleceği Parlak”

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan galaya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcısı Engin Avcı, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, DOKA Genel Sekreter Yardımcısı Vahip Ketboğa, kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

Gala programı, Ordu Doğa Belgeseli’nin 3’er dakikalık Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış kısa tanıtımı ile başladı. Ardından, Ordu Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nca (DOKA) desteklenen ‘Ordu Doğa Belgeseli’nin tamamı Türkçe dublajlı olarak davetlilere sunuldu.

Program belge takdim töreniyle devam etti. Ordu Doğa Belgeseli’nin hazırlanması ve sunumunda önemli katkısı olan proje editörü-metin yazarı Bilge Egemen, Yapımcı-Yönetmen İbrahim Güldalı ile belgesel projesine katkı sunan DOKA Genel Sekreter Yardımcısı Vahip Ketboğa’ya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Vali Irfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından belgeleri verildi.

“ORDU’NUN GELECEĞİ PARLAK”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gala programında yaptığı konuşmada, Çok güzel ve keyifli bir belgesel izledik. Gerçekten mevsim olarak da, görüntü olarak da nefis bir ortamda çekilmiş. Emeği geçen bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Sayın valimize bu projeye öncülük ettiğinden dolayı teşekkür ediyorum. DOKA’ya ayrıca teşekkür ediyorum. Ordu, gerçekten fevkalade ve önemli özellikleri barındıran bir memleket. Gerçekten Alp dağlarında dolaşıyormuşçasına güzel yerlerde dolaştık. Yağmuru da güzel, dumanlı ve sisli havaları da güzel. Ama güneşli olduğu zamanda çok daha güzel olan bir memleket. Bu şehrin geleceğinin çok parlak olduğunu ifade etmek isterim. Ordu’nun Gülyalı ilçesinde bulunan havalimanının dünyaya çok güzel hizmet sunacağına ben de inanıyorum. Sayın valimizin getirdiği Arap gazetecilerle sohbet etme imkanım oldu. Gerçekten yabancı gazetecilere ve onların vesilesiyle yabancı okullara, dergilere ilimizi tanıtma fırsatımız olacak. Havalimanı böylesine güzel bir yakınlaşmayı da sağlayacak diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Yaylaları yollarla değil otobüs teleferiklerle geçeceğiz. Ve böylece bu yaylaların bakireliğini korumak mecburiyetindeyiz. İnşallah dünyada çok fazla insana buraları tanıtma imkânımız fırsatımız olacak. Bu güzellikler saklı kalmamalı ve bu güzellikleri de hiçbir şekilde kaybetmemeliyiz dedi.

“ORDU’NUN TANITIM EKSİKLİĞİ VAR”

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise konuşmasında, Ordu’ya geldikten sonra gezebildiği kadarıyla güzellik ve turizm adına ne varsa her şeyin bulunduğunu sadece tanıtım noksanlığından dolayı turizmden pay alamadığını vurguladı. Vali Balkanlıoğlu, Birçoğumuz Ordu’da yaşamamıza rağmen bu güzellikleri kendimizde görmemişizdir. Yani yıllarca Ordu’da yaşayıp da bu güzelliklerin tamamını görenin olduğunu zannetmiyorum. Ordu, güzel bir memleket bunun turizme kazandırma amaçlı tanıtım faaliyetine girdik. Sayın Başbakan Yardımcımızın da bundan sonra bize büyük bir desteği olacaktır diyerek, sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından gala programı verilen kokteyl ile sona erdi. Ordu Doğa Belgeseli’nin çekimleri, Ordu’nun değişik yörelerinde 10 gün boyunca multikopter (havadan görüntüleme aracı) eşliğinde, profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

2 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun'da pompalı tüfekle intihar

3 Samsun'da pompalı tüfekle intihar

23 yaşındaki genç uyuşturucudan hayatını kaybetti

4 23 yaşındaki genç uyuşturucudan hayatını kaybetti

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

6 Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

7 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

8 Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

9 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

10 Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor