?Kılıçdaroğlu Odasını Toplamaya Başlamıştır?

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,?Son gelen kamuoyu araştırmalarına baktığımda CHP yüzde 26?nın altında görünüyor. Herhalde Kılıçdaroğlu, o zaman hazırlıkları yaptı, odayı toplamaya başladı? dedi.

?Kılıçdaroğlu Odasını Toplamaya Başlamıştır?

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile birlikte Tekkeköy ilçesindeki Kurtuluş Mahallesi?nde vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltı sonrası konuşan Bakan Kılıç, ?AK Parti iktidar olmasın diye bütün partilerin ve yapıların birleştiğini görüyoruz. Şu anda çok enteresan çok ilginç bir zamandan geçiyoruz. Normal şartlar altında hiçbir şekilde bir araya gelmesi mümkün olmayan tamamen farklı siyasi düşünceleri olan, dünya görüşleri farklı olan, yani farklı dünyaların siyasi partileri olanlar bir araya gelmişler paralel dikey yapıyla beraberce karşımıza geçmişler. Meydanlarda farklı şekilde insanların zihnini bulandırmaya çalışanlar. Bir takımlar laflar çıkarmışlar. Bu lafı çıkartanları 2002 yılı öncesi 5 yıllığına seçildi. Koalisyon kurdular, 3.5 yılda da bırakıp kaçtılar. Bunları hep unutuyoruz. Şimdi ekonomik bir takım vaatlerde bulunuyorlar. Bu ülkede bir gecede 50 milyar doları yok eden kimdi? Milli değerlerimizi, milli kaynaklarımızı yok edenler milliyetçi geçiniyor. Bankalar boşaltıldı, hortumlandı. Kime oldu olan? Olan sadece bizim temiz yürekli vatandaşımıza oldu? diye konuştu.

Muhalefet partililerin seçim vaatlerini eleştiren Bakan Kılıç, ?Siz bu güne kadar hangi işi yaptınız, tamamladınız da şimdi diyorsunuz ki ?bunu yapacağız?. Seçim beyannamelerindeki satır aralarını iyi okursanız şunu görüyoruz. Yani şu anlamda söylüyorlar; ?Yaptılar, çalıştılar. Ülkenin refahını belli bir noktaya getirdiler. Vatandaşa bunu belli noktada yaydılar ama şimdi onların bıraktığı temel üzerine biz daha fazla yapacağız?. Öyle bir şey yok? şeklinde konuştu.

?KILIÇDAROĞLU ODASINI TOPLAMAYA BAŞLAMIŞTIR?

Başbakan Davutoğlu?nun genel seçimlerde sandıktan birinci parti olarak çıkmaması durumunda görevi devredeceğini hatırlatan Bakan Kılıç, ?Peki CHP, MHP ve HDP Genel Başkanları ne dedi? ?Yok öyle değil, bizde farklı? diyorlar. Arkadaşlar dürüst olacağız. Samimi olacağız. Bakın İngiltere?de bundan 2 hafta önce seçim oldu. Muhalefet partilerinin hepsinin genel başkanları bir saat içinde ?biz başarılı olamadık? diye istifa ettiler. Şimdi ben buradan tekrar açıkça sesleniyorum. Hiç öyle sağa sola bir şey söylemeden, bahane aramadan. Seçimde başarının ölçüsü sandıktan birinci çıkmaktır. Biz hep bunu söylemiyor muyuz? Bunu dile getirmiyorlar. O zaman birinci parti olarak çıkamazsanız koltuklarını bırakın. Ama gelmeyecek böyle bir şey. Böyle bir sözü vermeyecekler. Kılıçdaroğlu ne demiş? Yüzde 26?nın altında oy alırsam bırakırım. Yüzde 35?den başladı, yüzde 26?ya indi. Yüzde 26?yla iktidar olunmuyor Kılıçdaroğlu. Son gelen kamuoyu araştırmalarının çoğuna, yanlı olanlarına hiçbir şekilde bir şey demiyorum. Bizimle alakalı olarak biz işimize bakıyoruz. Biz zaten nerede olduğumuzu çok iyi biliyoruz. En son baktığımda CHP yüzde 26?nın altında görünüyor. Herhalde Kılıçdaroğlu, o zaman hazırlıkları yaptı, odayı toplamaya başladı. AK Parti 3 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve bir cumhurbaşkanlığı seçiminden başarılı bir şekilde çıktı. Allah?ın izniyle bu 10. seçimden de başarıyla çıkacağız. Fakat bizim davamızın kökleri, bizim duruşumuzun kökleri, medeniyetimizin kökleri bin 400 yıl öncesine dayanıyor. Bu devletin, bu milletin kökleri çok derindir. Dolayısıyla bunları da bilerek hareket edeceğiz? şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Bakan Kılıç ve Tekkeköy Belediye Başkanı Togar, Tekkeköy ilçesindeki esnafları ziyaret ettiler.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da ramazan pidesine zam

7 Samsun'da ramazan pidesine zam

MHP'li Usta birinci sıradan aday

8 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

9 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti