Kurtulmuş: “Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok, milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.

Kurtulmuş: “Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler”

Ordu’nun Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 500 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu Ünye Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hizmete giren yurdun Ordu ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Devletlerin ilerlemesinin eğitime bağlı olduğunu aktaran Kurtulmuş, eğitim yatırımlarının her geçen gün arttığını ve gelişerek devam edeceğini söyledi.

“ÜLKENİN İMKANLARINI GENÇLER İÇİN HARCAYACAĞIZ”

Kurtulmuş, eğitimde her geçen gün gelişen bir ülke olduklarını söyledi. Makamların ve insanların gelip geçici olduğunu, tek amaçlarının millete hizmet etmek olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “İnsanlar ve makamlar gelip geçicidir, ancak bu milletin insanı yıllardır bu topraklarda baki kalacaktır. Bizim amacımız bu milletin hem refahını yükseltmek hem adaletle hükmetmek ve geleceğini çok daha iyi inşa etmektir. Geleceği daha iyi inşa etmenin en önemli yollarından bir tanesi de eğitimden geçmektir. Gençlerimiz daha iyi eğitim alacak, ülkenin her yerinde üniversiteler var. Daha iyi üniversiteler inşa edilecek. Dünyanın en iyi üniversiteleri ile yarışır hale gelecek. Dünyanın birçok yerinde buluşları ile AR-GE çalışmaları ile birçok üniversitesinin önüne geçmiş üniversitelerimiz olacak. El ele gönül gönüle hep birlikte ülkenin imkanlarını ülkenin gençleri ve öğrencileri için kullanırsak Türkiye ileriye gider. İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok. Milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 500 yataklı kız öğrenci yurdu dualarla hizmete açıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

2 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Tom Muyters zemin arıyor

3 Tom Muyters zemin arıyor

Samsun'a yeni atamalar

4 Samsun'a yeni atamalar

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

5 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

6 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

Samsunspor'da ödeme günü yaklaşıyor

8 Samsunspor'da ödeme günü yaklaşıyor

Samaras son şansını kullanamadı

9 Samaras son şansını kullanamadı

Samsunspor'da Ufuk şoku

10 Samsunspor'da Ufuk şoku