Kurtulmuş: “Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok, milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.

Kurtulmuş: “Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler”

Ordu’nun Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 500 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu Ünye Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hizmete giren yurdun Ordu ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Devletlerin ilerlemesinin eğitime bağlı olduğunu aktaran Kurtulmuş, eğitim yatırımlarının her geçen gün arttığını ve gelişerek devam edeceğini söyledi.

“ÜLKENİN İMKANLARINI GENÇLER İÇİN HARCAYACAĞIZ”

Kurtulmuş, eğitimde her geçen gün gelişen bir ülke olduklarını söyledi. Makamların ve insanların gelip geçici olduğunu, tek amaçlarının millete hizmet etmek olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “İnsanlar ve makamlar gelip geçicidir, ancak bu milletin insanı yıllardır bu topraklarda baki kalacaktır. Bizim amacımız bu milletin hem refahını yükseltmek hem adaletle hükmetmek ve geleceğini çok daha iyi inşa etmektir. Geleceği daha iyi inşa etmenin en önemli yollarından bir tanesi de eğitimden geçmektir. Gençlerimiz daha iyi eğitim alacak, ülkenin her yerinde üniversiteler var. Daha iyi üniversiteler inşa edilecek. Dünyanın en iyi üniversiteleri ile yarışır hale gelecek. Dünyanın birçok yerinde buluşları ile AR-GE çalışmaları ile birçok üniversitesinin önüne geçmiş üniversitelerimiz olacak. El ele gönül gönüle hep birlikte ülkenin imkanlarını ülkenin gençleri ve öğrencileri için kullanırsak Türkiye ileriye gider. İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok. Milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 500 yataklı kız öğrenci yurdu dualarla hizmete açıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

11 dakikalık resital

5 11 dakikalık resital

Ayite sürprizi kötü bitti

6 Ayite sürprizi kötü bitti

Hop oturup hop kalktı

7 Hop oturup hop kalktı

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

8 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Öldük öldük dirildik

9 Öldük öldük dirildik

Afrin ilçe merkezinde patlama: 11 ölü

10 Afrin ilçe merkezinde patlama: 11 ölü