Kurtulmuş: “Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok, milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.

Kurtulmuş: “Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler”

Ordu’nun Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 500 yataklı Kredi Yurtlar Kurumu Ünye Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hizmete giren yurdun Ordu ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Devletlerin ilerlemesinin eğitime bağlı olduğunu aktaran Kurtulmuş, eğitim yatırımlarının her geçen gün arttığını ve gelişerek devam edeceğini söyledi.

“ÜLKENİN İMKANLARINI GENÇLER İÇİN HARCAYACAĞIZ”

Kurtulmuş, eğitimde her geçen gün gelişen bir ülke olduklarını söyledi. Makamların ve insanların gelip geçici olduğunu, tek amaçlarının millete hizmet etmek olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “İnsanlar ve makamlar gelip geçicidir, ancak bu milletin insanı yıllardır bu topraklarda baki kalacaktır. Bizim amacımız bu milletin hem refahını yükseltmek hem adaletle hükmetmek ve geleceğini çok daha iyi inşa etmektir. Geleceği daha iyi inşa etmenin en önemli yollarından bir tanesi de eğitimden geçmektir. Gençlerimiz daha iyi eğitim alacak, ülkenin her yerinde üniversiteler var. Daha iyi üniversiteler inşa edilecek. Dünyanın en iyi üniversiteleri ile yarışır hale gelecek. Dünyanın birçok yerinde buluşları ile AR-GE çalışmaları ile birçok üniversitesinin önüne geçmiş üniversitelerimiz olacak. El ele gönül gönüle hep birlikte ülkenin imkanlarını ülkenin gençleri ve öğrencileri için kullanırsak Türkiye ileriye gider. İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok. Milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 500 yataklı kız öğrenci yurdu dualarla hizmete açıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 3 gündür kayıp olan genç ölü bulundu

1 Samsun'da 3 gündür kayıp olan genç ölü bulundu

Samsun'da hastane önünde silahlı saldırı: 1 yaralı

2 Samsun'da hastane önünde silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun'da kaza sonrası kavga

3 Samsun'da kaza sonrası kavga

Samsunspor'un Balıkesir maçı İstanbul'da

4 Samsunspor'un Balıkesir maçı İstanbul'da

Samsun'da kaçak müteahhitin oğlu isyan etti! 'Beni de ateşin içine attı'

5 Samsun'da kaçak müteahhitin oğlu isyan etti! 'Beni de ateşin içine attı'

Samsun'da korkutan deprem

6 Samsun'da korkutan deprem

Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

7 Samsun'da silahlı kavga: 1 yaralı

Samsun'da 13 yaşındaki çocuğa inşaatta taciz!

8 Samsun'da 13 yaşındaki çocuğa inşaatta taciz!

Samsunspor'da kabus sürüyor

9 Samsunspor'da kabus sürüyor

Çare, Erdoğan'da

10 Çare, Erdoğan'da...