DELİKANLILIK BU DEĞİL

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Yüzümüze söyleyemeyeceğiniz şeyleri gidip de sanal ortamda yazmayın. Bu delikanlılık değildir, bu adamlık değildir” dedi

 DELİKANLILIK BU DEĞİL

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ‘Bağımlılık İle Mücadele Kapsamında Antrenörlere Yönelik Farkındalık Eğitimi Programı’nın kapanışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile yapıldı. Atakum’da bir otelde yapılan kapanış programına Bakan Kılıç’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez ve antrenörler katıldı.

GELİN YÜZÜMÜZE SÖYLEYİN 
Kapanış programında konuşan Bakan Kılıç, sosyal medyada sahte hesap açıp terbiye sınırlarını aşan kişilere sert tepki gösterdi. Bakan Kılıç, Twitter ve Facebook’ta sahte hesap işleri var. Sanal dünyanın arkasına saklanıp, ‘beni nasılsa bulamazlar, bu hesap sahte’ deyip de oradan akla hayale gelmeyecek, terbiye sınırlarını aşan bir takım paylaşımlar oluyor. Bunlar bize geliyor. Ben de buradan şunu söylüyorum. Değerli kardeşim, gelip de yüzümüze söyleyemeyeceğiniz hiçbir şeyi siz siz olun da oraya yazmayın. Biz onları ciddiye almıyoruz ama bakın hakaret içerikli atılan mesajların da takibini yapıyoruz ve çıkar. Ondan sonra gelir hakaretten dolayı veya başka bir sebepten dolayı size sorulduğu zaman ‘bunu niye yaptınız’ diye, boynunuz bükük bir şekilde ‘aslında bunu kastetmemiştim’ diye bir şekilde açıklama yapıp, tabiri cazibe ‘U’ dönüşü yaparsınız. Onun için yüzümüze söyleyemeyeceğiniz şeyleri gidip de sanal ortamda yazmayın. Bu delikanlılık değildir. Bu adamlık değildir. Varsa söyleyeceğiniz bir şey gelin, biz buradayız. Yerimiz belli her şeyimiz belli. Gelirsiniz yüzümüze söylersiniz. Biz de size cevap veririz. Cevabımızı ya kabul ederseniz ya da kabul etmezsiniz. O sizin bileceğiniz iş. Biz üstümüze düşeceği şeyi yaparız. Her şeyde aynı fikirde olacağız diye bir şey yok” diye konuştu.

Türkiye’nin 3 bölgesinde gerçekleştirilen eğitimlerin dördüncüsü 26-27 Mayıs tarihlerinde Samsun’da, Batı ve Orta Karadeniz’de yer alan 10 ilden katılımcı antrenör için düzenlendi. Samsun’un ev sahipliği yaptığı eğitim programına Amasya, Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak’ta görev yapan 184 antrenör katıldı.

Selçuk KAYA EN ÇOK OKUNANLAR

Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

1 Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

2 Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

Çine'de emekli polis intihar etti

3 Çine'de emekli polis intihar etti

İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

4 İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

Yeraltı çöp konteynerine düşen adam ölümden döndü

5 Yeraltı çöp konteynerine düşen adam ölümden döndü

Annesine küfür ettiğini iddia ettiği genci bıçaklayarak öldürdü

6 Annesine küfür ettiğini iddia ettiği genci bıçaklayarak öldürdü

Şampuan kutusundan uyuşturucu hap çıktı

7 Şampuan kutusundan uyuşturucu hap çıktı

İzmir'de sokak ortasında cinayet

8 İzmir'de sokak ortasında cinayet

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Alo Ambulans' binasında yangın

9 Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Alo Ambulans' binasında yangın