Bakan Kılıç Bafra’da Gençlerle Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’un Bafra ilçesinde gençlerle buluştu.

Bakan Kılıç Bafra’da Gençlerle Buluştu

Bafra Gençlik Merkezi bahçesinde Gençlik Buluşması düzenlendi. Önce gençlik ateşi yakıldı ardından semaverler demlendi. Programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Ahmet Demircan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, gençler tarafından coşkuyla karşılandı. Bakan Kılıç burada gençlerle sohbete başladı. 5. sınıf öğrencisi Umut Hodlioğlu, Bakan Kılıç’tan yaş guruplarına göre genç ofis istedi.

Burada her şey genç, sen genç değil misin? Gel buraya diyen Bakan Kılıç’ın yanına giden küçük Umut, gözyaşlarını tutamayarak ağlamaya başladı. Küçük Umut’u teskin eden Bakan Kılıç, Genç Umut bize Umut verdi. Yaş gruplarıyla ilgili çalışma yapalım diyerek çalışma başlatacaklarını söyledi.

5 yaşındaki ana sınıfı öğrencisi Elmas Ecrin Altun’un ezbere okuduğu Sakarya isimli şiir, Bakan Kılıç ve izleyicilerden büyük alkış aldı. Tam gençlerle soru-cevap bölümüne geçilmişti ki aniden bastıran sağanak yağmuru gören Bakan Kılıç Eyvah, hadi hep beraber içeri kaçalım diyerek Gençlik Merkezi salonuna koştular.

Kapalı salonda devam eden gençlerle sohbette Bakan Kılıç gençlerden gelen istekler konusunda çalışma başlatacağını söyledi.

Bir bayan izleyicinin Toplum ve gençlik olarak kitap okuma alışkanlığımız yok. Bununla ilgili çalışma başlatılmasını istiyoruz dedi. Bakan Kılıç da, Çok güzel bir noktaya değindi. Bizim bu anlamdaki çalışmalarımız vardı ve benim de düşündüğüm bir şeydi. Sizlerden de böyle bir talep gelmesi güzel bir şey. Genel anlamda Türkiye’de bir yarışma tarzı bir şey düşünüyoruz önümüzdeki dönem için. Özellikle bu yaz başlatacağımızı planlamıştık. Dolayısıyla sizlerden de böyle bir talebin gelmesi güzel. Gençlerimiz şu anda teknolojik anlamda bulundukları noktada birçok bilgiye hızlı uğraşıyor ama hızlı ulaşmayla birlikte tam özümseyemiyor. Bilgileri alıyor ama onun etrafında toplayan ve o bilginin etrafında edebiyatıyla ve onun farklı anlamda ki süslemesiyle birlikte aşaması gereken duygusunu yaşama farklı bir şey. Onun için burada kitabın kokusu önemli. Kitap sayfalarında sıcak olan bilgi önemli. Dolayısıyla bu yaz düşünmüştük ama kritik anlamında düşünmemiştik. Bu yaz bunu başlatalım. Adı da ’gönüller kitaplarla bir olsun’ açıklamasında bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

1 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

2 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

3 Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

4 İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

Uyursak...

5 Uyursak...

Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

6 Kadıköy'de intihar... 40 yaşındaki kadın iş yerinde intihar etti

Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

7 Yolun karşısına geçmek isteyen genç kadın, feci şekilde hayatını kaybetti

Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

8 Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

9 Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

Ormanda kaybolan Alzheimer hastası kişiyi arama çalışmaları sürüyor

10 Ormanda kaybolan Alzheimer hastası kişiyi arama çalışmaları sürüyor