Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Fatsa’da Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü tarafından kronik hastalıklarla mücadele kapsamında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi.

Fatsa’da Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Yürüyüşe Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit Bölek, Ramazan Töngel, Fatsa Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Işıl Aralan, okul müdürleri, öğretmenler, sağlık personelleri ve öğrenciler katıldı.

Fatsa sahilinde bulunan Efendiler Eyvanı önünden başlayan yürüyüş Bolaman 1 Köprüsü’nde sona erdi.

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ile ilgili bir açıklama yapan Fatsa Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Işıl Aralan, 2014-2017 yıllarının Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı olarak ilan edildiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığımızın kampanyası çerçevesinde Ordu’da il merkezinde ve ilçe merkezlerinde her hafta Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıyoruz. Biz de bu hafta Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizesinde sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirdik. Amacımız fiziksel aktivitenin öneminin gerekliliğini vurgulamak ve farkındalık oluşturmaktır. Son dönemlerde kronik hastalıklarda bir artış söz konusu. Bunların başında kalp hastalıkları ve hipertansiyon başta gelmekte bunun en önemli nedenlerinden biri de hareketsizlik. Maalesef dünyadaki ölümlerin sıralamasında dördüncü sırada hareketsizlik yer almakta. Bazı hastalıkların özellikle kolon kanserinin yüzde 27’si diyabetin yüzde 25’i yine kalp hastalığının yüzde 30’undan hareketsizliğin sorumlu olduğu düşünülüyor. Biz de maalesef hareketsiz bir toplum olduğumuz için fiziksel aktiviteyi artıralım istiyoruz. Her gün haftanın 5 günü en az 30 dakikalık yürüyüşler yapalım diyoruz. Yaklaşık günde en az 10 bin adım atalım diyoruz, bu şekilde ancak kronik hastalıklarla mücadele edebiliriz. Bu anlamda da sağlıklı yaşam için harekete geçelim diyoruz” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Liderimizin emirlerine amadeyiz

2 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

3 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Kritik haftalar

4 Kritik haftalar

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

5 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

7 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

Güvenlik Uzmanı Mete Yarardan Samsun OMÜde önemli açıklamalar

8 Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan Samsun OMÜ'de önemli açıklamalar

 Samsundan Berline evlilik teklifi

9 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi

İhanetçiler boğulacak

10 İhanetçiler boğulacak