Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Türkiye Şampiyonu Oldular

19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri Aksaray’da düzenlenen “Türkiye İşitme Engelliler Okul Sporları Şampiyonası”nda yıldızlar kategorisinde atletizm ve basketbol dalında Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Şampiyonu Oldular

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 20-25 Mayıs tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Okul Sporları Şampiyonası’nda yıldızlar kategorisi atletizm branşında yüksek atlama dalında Emre Özen 162 cm ile Türkiye rekoru kırarak Türkiye birincisi oldu. 19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri takım olarak ise Türkiye ikinciliğini elde etti. Ayrıca 6 takımın katıldığı basketbol branşında erkek basketbol takımı Türkiye birincisi oldu.

Aksaray’dan derecelerle dönen öğrenciler, elde edilen başarıyı hocaları ile birlikte kutladı. Öğrencilerin sportif alanda gösterdiği başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirten 19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu Müdürü Saffan Bölükbaşı, “Okulumuzun en önemli faaliyetlerinden biri öğrencilerin sosyal ve sportif alanda göstermiş olduğu başarılardır. Bu öğrencilerin kariyer olarak gideceği yerler belli olduğundan 1 yıl boyunca bu şekildeki faaliyetteki öğrencilerimiz büyük bir hevesle çalışıyorlar. Ve sonucunda da bu başarılar geliyor. Bizim asıl amacımız öğrencilerimizi topluma kazandırmak, kendilerine olan özgüvenlerini sağlamak ve diğer insanların başarabildi şeyleri bu öğrencilerinde başarabileceğini göstermektir. Bunu da güzel bir ekip çalışmasıyla başardığımıza inanıyorum. Öğrencilerimiz gerçekten çok mutlu olmuşlardır. Kendilerine öz güvenleri gelmiştir. Ben bu başarıların gelmesinde emeği geçen herkese ve öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Okul Sporları Şampiyonası’nda atletizm branşında erkeklerde yüksek atlama dalında 11 sporcu arasında 8. sınıf öğrencisi Emre Özen 162 cm ile Türkiye rekoru kırarak Türkiye birincisi, uzun atlama dalında 11 sporcu arasında 8. sınıf öğrencisi Sezer Canikli Türkiye ikincisi, 100 metre koşuda 14 sporcu arasında Emre Özen Türkiye üçüncüsü, 4x100 metre koşuda 44 sporcu arasından 4 öğrenci Türkiye üçüncüsü, 800metre koşuda 7. sınıf öğrencisi Hakan Özdemir 11 sporcu arasında Türkiye üçüncüsü, 1500 metre koşuda 7. sınıf öğrencisi Eyüp Caniklioğlu Türkiye dördüncüsü olurken, öğrenciler atletizm branşında takım olarak 11 takım arasında Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Atletizm bayanlarda 8. sınıf öğrencisi Gamze Çalışkan Türkiye dördüncüsü, 4x100 koşuda 4 öğrencinin katıldığı yarışta Türkiye dördüncüsü oldu. Ayrıca bayan basketbol takımı 8 takımın katıldığı şampiyonada Türkiye ikincisi oldu. Gamze Çalışkan, basketbolda gösterdiği başarı nedeniyle milli takım aday kadrosuna davet edildi.

Şampiyonada bireysel alanda dereceye giren sporculara madalya verilirken, takım halinde dereceye giren sporculara kupa verildi.

TürkiyeEN ÇOK OKUNANLAR

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

1 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Özköylü Samsuna çağrıldı

2 Özköylü Samsun'a çağrıldı

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

3 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

4 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Yürek burkan yaşam mücadelesi

5 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

6 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Nasıl bir nefis bu

7 Nasıl bir nefis bu?..

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

8 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Dal kavgasında kan aktı

9 Dal kavgası'nda kan aktı

Kritik toplantı İPTAL

10 Kritik toplantı İPTAL