SESİ DE GÜZELMİŞ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir televizyon programında saz çalan Selahattin Demirtaş’ı Bir pop star çıkardılar. İyi saz çalıyormuş, sesi de güzelmiş hayırlı olsun. 6-7 Ekim’de insanları sokağa dökerek ölmelerine neden olan bu değil mi? diye eleştirdi.

 SESİ DE GÜZELMİŞ...

Ankara’daki programının ardından Nevşehir’e geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada halka hitap etti. Türkiye’nin koalisyon hükümetleriyle hep geriye gittiğini anlatan ve istikrarın önemine vurgu yapan Erdoğan, 1983’ten bugüne koalisyonlarla milli gelir arasındaki ilişkiye baktığımızda, rahmetli Özal iktidara geldiğinde kişi başına düşen miktar bin 765 dolar, 1991 yılının sonunda bu rakam 2 bin 800 dolara çıktı. Bunun sebebi tek parti. 2002 yılına geldiğimizde artmak bir yana, 3 bin 500 dolara düştü. Koalisyonla geçen 10 yılda geriye gidiş var. 12 yıllık başbakanlığım dönemimde milli geliri 10 bin 500 dolara çıkardık. Yani tam 3 katlık artış. Bu zenginliği nasıl kazandırdık biliyor musunuz, istikrar ve güven sayesinde. 25 banka batırdı bizden öncekiler, zarar 40 milyar dolardı. Kimlerin iktidarda olduğunu biliyorsunuz değil mi? Böyle lafla milliyetçilik olmaz. Milliyetçilik bu ülkeye hizmetle olur diye konuştu.
 

ADAM OLUN ADAM
Doğan Medya Grubuna eleştirilerini Nevşehir’de de sürdüren Erdoğan, “Ne dediler, ‘muhtar bile olamaz’. Milletim beni başbakan, cumhurbaşkanı yapınca bu defa da Menderes’in akıbetiyle, yüzde 52 ile seçilmiş cumhurbaşkanına idam başlığı attılar, üstüne de benim resmimi koydular. Kurnazlık yapıyorlar, ‘yapmadık’ diyorlar. Dürüst olun dürüst, adam olun adam. O paralarınız sizi hiçbir zaman o büyük hesap gününde o hesaptan kurtarmayacak. Orada hesaplar şaşmaz. Orada rüşvet geçmez. Yolsuzluk yok, orada terazi çok dürüst tartar” dedi.
 

DEMİRTAŞ’A POP STAR BENZETMESİ
Yeni Türkiye, yeni anayasa ve başkanlık sistemine karşı olanların ittifak kurduğunu anlatan Cumhurbaşkanı, Aslında bu ittifak en başından beri var, ama ilk defa bu kadar genişledi. Bu kadar belirli oldu. Bölücü örgütle paralel örgüt birlikte oldu. Siyaset mühendisliği ana muhalefetin zaten genlerinde var, milliyetçi parti de bu ittifakta yerini aldı. Bölücü örgütün desteklediği parti liderini de prensi tayin etti. Hep birlikte çalışıyorlar. Hani diyorum ya bir pop star çıkardılar. İyi saz çalıyormuş, sesi de güzelmiş hayırlı olsun. 6-7 Ekim’de insanları sokağa dökerek ölmelerine neden olan bu değil mi? Bir taraftan da tehdit ediyor baraj altı kalırsak kriz çıkar. Sözüm ona aydın kisvesi altında 200 kişi bir araya gelmiş, bildiri yayınlamış. Biz vesayet rejiminin 28 Şubat postmodern darbesinden, 27 Nisan bildirisinden biliriz. Biz vesayet rejimini biliriz biz vesayetle çarpışa çarpışa bugünlere geldik vesayet arayacaklarsa arkasında durdukları yere baksınlar. Vesayeti istemek vatandaşları kendilerine oy vermeleri için tehdit etmektir. Sözde aydınları 6-7 Ekim için bildiri yayınladıklarını gördünüz mü? Ne aydınlığı bunlar karanlık karanlık. Bunlar her zaman milletin karşısında yer aldı ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kar yolları kapadı!

1 Samsun'da kar yolları kapadı!

Samsun'da beklenen kar geliyor

2 Samsun'da beklenen kar geliyor

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

3 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsunspor'da stoper kalmadı

4 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

5 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

6 Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

AK Parti Samsun'da yenilik

7 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsunspor rakipleriyle sevindi

8 Samsunspor rakipleriyle sevindi

Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

9 Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede