Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CANİK TEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Canik Belediyesi, gençleri zararlı alışkanlıklardan ve madde bağımlılığından kurtarmak için örnek bir çalışma başlattı.

CANİK TEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Yerel düzeyde ilk Eylem Planı için uzmanlar muhtarlarla bir araya gelirken, çalışma sonunda rapor hazırlanacak.
Gençlere yönelik yaptığı eğitim, kültür, sanat ve spor çalışmalarıyla dikkat çeken Canik Belediyesi, yeni neslin inşasında önemli bir çalışma daha başlattı. Gençleri zararlı alışkanlıklardan ve madde bağımlılığından kurtarmak isteyen belediye, Eylem Planı Çalışması başlattı. Buna göre yerel düzeyde ilk olan çalışma kapsamında uzmanlar, ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Oldukça verimli geçen toplantıda, muhtarlar gençleri zararlı alışkanlıklardan kurtaracak görüş ve önerilerini uzmanlarla paylaştı.

ZARARLI ALIŞKANLIKLARI ÖNLEME EYLEM PLANI
Canik Muhtarlar Derneği binasında gerçekleştirilen toplantıya Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başkan Yardımcısı Alican Usta, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Yıldız Pekşen ve Prof. Dr. Sevgi Canbaz, Denetimli Serbestlik İl Müdürü Canan Soğukpınar, Türk Kızılayı Canik Şube Başkanı Hatice Örs, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç ile muhtarlar katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Genç, Zararlı alışkanlıkları Önleme Eylem Planı nın, bu zamana kadar gençler için yaptıkları çalışmaların tamamlayıcısı olacağını söyledi.

YENİ NESLİN İNŞASI
Türkiye nin arkasındaki en büyük gücün gençler olduğunu ifade eden Başkan Genç, Biz belediye olarak gençlerimiz için kültür, sanat, eğitim, spor yatırımları yapıyoruz. Ancak geleceğimiz olan gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtaramazsak ve madde bağımlılığını önlemezsek yapılan bu çalışmaların hiç bir önemi yok. Uzmanlarımız, bugün muhtarlarımızla olduğu gibi sivil toplum örgütlerimizle, toplum önderleriyle, gençlerle, anne-babalarla görüştükten sonra Eylem Planı Raporu hazırlayacak. Bu çalışmanın yeni neslin inşasında geleceğimiz açısından önemli olduğuna inanıyorum diye konuştu.

FAYDALI BİR ÇALIŞMA
Toplantıda muhtarların görüş ve önerilerini dinleyen uzmanlar da, Böyle bir çalışmanın içerisinde yer almak bizim için mutluluk verici. İnşallah Canik Belediyesi nin başlattığı bu çalışmayla gençlerimiz için faydalı bir çalışmaya imza atacağız. Muhtarlarımızı dinledik, ön çalışmalar tamamlandığında rapor hazırlayacağız ve Eylem Planı nı gerçekleştireceğiz. Madde bağımlılığını önlemek için en önemli şey gençleri bu zararlı alışkanlığa hiç başlatmamaktır. Bizim de amacımız gençlerimizi bu tür kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

6 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

9 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

10 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar