Huzur ve istikrarsız gelişme sağlanamaz

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hüseyin Avni Çatal, ülkenin gelişmesi ve güçlenmesinin huzur ve güven ortamının devamına bağlı olduğunu belirterek destek istedi

Huzur ve istikrarsız gelişme sağlanamaz

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hüseyin Avni Çatal, seçim çalışmalarını yaptığı ziyaretlerle sürdürdü. Çatal, gelişme ve güçlenme için huzur ve güven ortamının devam etmesi gerektiğini söyledi.

İSTİKRAR ŞART
Çatal, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda şunları söyledi: Tarih göstermiştir ki; daima halkın güven ve desteğini alanlar yönetimler başarılı olmuştur. Ne zaman halk ile yönetimler birbirinden uzaklaşmıştır, ekonomi bozulmuştur, barış bozulmuştur, huzur azalmıştır.  İletişimin daha zor olduğu yıllarda yönetimin aldığı kararların halka ulaşması çoğu kez mümkün olmuyordu. Yönetimin aldığı kararlar uygulanabilir olmadığında ise olumsuz etki tüm toplum katmanlarını sarıyordu. Misal olarak halkın, İslam’ın emri olan başörtüsünün yasaklanmasını kabul etmesi mümkün olmamış, zorla yapılan dayatmalar herkesi huzursuzluğa sevk etmiştir. Halbuki huzur ve istikrar olmadan gelişme olması düşünülemez.

BAŞARAMAYACAĞIMIZ İŞ YOK 
AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hüseyin Avni Çatal, halka tepeden bakan yönetimlerin daima vatandaşların büyük bölümünü tehdit olarak gördüğünü, kendilerini ise organize edici bir  yerde konumlandırarak, kendileri için elit bir yapı oluşturduklarını söyledi. Çatal, Halk için halkla beraber yönetim anlayışını benimseyen AK Parti, tüm toplum kesimlerini temsil etmeyi hedeflemiştir. AK Parti, milletin tarih ve kültüründen gelen değerler ile çağdaş değerlerin buluştuğu bir platformdur. Birlik ve beraberlik ülkemizin en büyük gücüdür. Müslüman toplumların önünde duran en büyük ve acil sorunların başında birlik ve beraberlik geliyor. Giderek küçülen ama küçüldükçe de sorunları artan ve sıkışan dünyamızda birlik olmadan dirlik sahibi olmak mümkün değildir. Birlik demek, aynı ideal etrafında, aynı yüksek değerleri hayata geçirmek için, aynı hedefe doğru yürümek demektir. Kendi kimliğimizi kaybetmeden, ama o kimliğe de hapsolmadan erdemli bir toplum inşa etme gayreti içinde olmaktır. Tarih şunu gösteriyor: Birlik içinde hareket eden toplumlar başarılı olmuş, adalet dağıtmış, medeniyet kurmuştur. İç ve dış sebepler yüzünden bölünen, parçalanan toplumlar ise kısa sürede dağılmış, tarih sahnesinden silinmiştir. Birlik ve beraberlikle başaramayacağımız hiçbir iş, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Bu millet birlik ve beraberlik içerisinde olduğunda neleri başarabildiğini, tarih boyunca da göstermiş, bu gün de göstermektedir diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

2 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

3 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Akıl vermek...

4 Akıl vermek...

Samsunspor rakiplerle sevindi

5 Samsunspor rakiplerle sevindi

Samsunspor revire döndü

6 Samsunspor revire döndü

Tesislerde zirve

7 Tesislerde zirve

Arda Turan dede ocağında

8 Arda Turan dede ocağında

Enes İslam Danimarka'da

9 Enes İslam Danimarka'da

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

10 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti