CANİK ENGEL TANIMIYOR

Samsun Canik Belediyespor, Engelli Atmalar Takımı, Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası nda fırtına gibi esti. Musa Davulcu, Havva Akbay ve Ömer Faruk İlkin le Türkiye şampiyonlukları elde eden kulüp, Yahya Balcı ile de Türkiye ikincisi oldu

CANİK ENGEL TANIMIYOR

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Atletizm Şampiyonası, Ankara da yapıldı. Samsun Canik Belediyespor Engelli Atmalar Takımı da bu şampiyonada yarışırken, bir çok önemli derece elde etti. Antrenör Orhan Yüzer ve Musa Davulcu nun çalıştırdığı engelli sporculardan Ömer Faruk İlkin, junior kategorisinde cirit ve gülle atmada rekorlar kırarar Türkiye Şampiyonu oldu. İlkin, bu başarısıyla Milli Takıma seçilip, ağustos ayında Hollanda da düzenlenecek 16 Yaş Altı Dünya Oyunları na katılma hakkı kazandı. Ayrıca Havva Akbay da kendi kategorisinde cirit ve gülle atmada Türkiye şampiyonlukları kazandı. 

DAVULCU ŞAMPİYON
Antrenörlüğünün yanı sıra aynı zamanda aktif sporculuk hayatına da devam eden Musa Davulcu ise cirit, gülle ve disk atma kategorilerinde rekorlar kırarak, Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Davulcu da bu başarısıyla haziran ayında Almanya ve İtalya daki dünya barajı kota yarışmalarına katılma hakkı elde etti. Spora yeni başlayan Yahya Balcı ise 100 ve 200 metre koşu da Türkiye ikinciliği elde ederek, gelecek adına büyük umut verdi. Antrenör Musa Davulcu, Geçtiğimiz günlerde de down sendromlu sporcumuz Ali Topaloğlu Milli Takıma seçilmişti. Kendim gibi engelli olan bireyleri spora kazandırarak sosyalleştiriyoruz dedi. 

HEPSİ MADALYA KAZANDI...
Samsun Canik Belediyespor adına şampiyonaya katılan Musa Davulcu, Havva Akbay, Ömer Faruk İlkin ve Yahya Balcı madalya kazanırken, kulübün gurur kaynağı oldu. 

Selçuk KAYA

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

1 OMÜ'yü yasa boğan ölüm!

Samaras büyük oynuyor

2 Samaras büyük oynuyor

Samsunspor'da tartışılan revizyon

3 Samsunspor'da tartışılan revizyon

Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

4 Çorum'dan Samsun'a dev yatırım

Bu ne hal Ayite?

5 Bu ne hal Ayite?

 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

6 Vali Kaymak'tan mutlusu yok

1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

7 1 milyon solucan ile organik gübre üretiyor

Geçimden ötesi de var...  

8 Geçimden ötesi de var...  

Yarı yarıya düşüş

9 Yarı yarıya düşüş

CHP Samsun Kadın Kolları delegesi Tomrukçu MYK'da

10 CHP Samsun Kadın Kolları delegesi Tomrukçu MYK'da