CİNAYETE, GAZİANTEP TEN TEPKİ

Gaziantep te sağlık çalışanları, Op. Dr. Kamil Furtun un Samsun da görevi başında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti.

CİNAYETE, GAZİANTEP TEN TEPKİ

Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Poliklinikleri önünde öğle saatlerinde bir araya gelen sağlık çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde çalışan Op. Dr. Kamil Furtun un silahlı saldırı sonucunda öldürülmesini protesto etti. Ellerinde pankart ve dövizlerle sağlık çalışanlarına şiddete tepki gösteren gruba siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Gaziantep- Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hüseyin Ağca, Sağlık Bakanlığı nın sağlıkta şiddeti önlemeye katkısı olabilecek tedbirleri almadığını öne sürdü. Sağlıkta kaos ortamı olduğunu kaydeden Dr. Ağca, şöyle konuştu:

Memlekette her yerde şiddet var, sağlık bunun dışında olamaz, deniyor. Bu söz bir açıdan doğru, fakat sağlıkta şiddet oluna işler iyice farklılaşıyor. Çünkü şiddetin meydana geldiği hastane, aile sağlığı merkezi o gün çalışamaz hale geliyor. Sağlık çalışanları yaşanan bu şiddet nedeniyle günlerce verimsiz, çalışamaz duruma geliyor. Bizler sağlık emekçileri olarak bulunduğumuz her yerde daha iyi sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Ülkeyi yönetenler de vatandaşın sağlığına önem veriyoruz diyorlarsa, ilkin sağlık emekçilerine kötü söz söylemeyi bırakmalıdırlar. Mücadelemiz şiddeti doğuran ve besleyen bu sisteme karşıdır. Halkımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sunabilmek için; halkımızı verdiğimiz bu mücadelede yanımızda olmaya, hükümeti; şiddeti doğuran, emekçileri ve halkı mağdur eden bu sistemi ortadan kaldırmaya, işkolundaki sağlık, emek ve meslek örgütleri olarak birlikte çözüm üretmeye davet ediyoruz.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

2 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

3 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

4 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

5 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

6 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Ladik Gölü kurtulacak

7 Ladik Gölü kurtulacak

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

8 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsunspor'a ağır fatura

9 Samsunspor'a ağır fatura

İş başvurusunda taciz edildi! Olayı yargıya taşıdı

10 İş başvurusunda taciz edildi! Olayı yargıya taşıdı