Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CİNAYETE, GAZİANTEP TEN TEPKİ

Gaziantep te sağlık çalışanları, Op. Dr. Kamil Furtun un Samsun da görevi başında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti.

CİNAYETE, GAZİANTEP TEN TEPKİ

Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Poliklinikleri önünde öğle saatlerinde bir araya gelen sağlık çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde çalışan Op. Dr. Kamil Furtun un silahlı saldırı sonucunda öldürülmesini protesto etti. Ellerinde pankart ve dövizlerle sağlık çalışanlarına şiddete tepki gösteren gruba siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Gaziantep- Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hüseyin Ağca, Sağlık Bakanlığı nın sağlıkta şiddeti önlemeye katkısı olabilecek tedbirleri almadığını öne sürdü. Sağlıkta kaos ortamı olduğunu kaydeden Dr. Ağca, şöyle konuştu:

Memlekette her yerde şiddet var, sağlık bunun dışında olamaz, deniyor. Bu söz bir açıdan doğru, fakat sağlıkta şiddet oluna işler iyice farklılaşıyor. Çünkü şiddetin meydana geldiği hastane, aile sağlığı merkezi o gün çalışamaz hale geliyor. Sağlık çalışanları yaşanan bu şiddet nedeniyle günlerce verimsiz, çalışamaz duruma geliyor. Bizler sağlık emekçileri olarak bulunduğumuz her yerde daha iyi sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Ülkeyi yönetenler de vatandaşın sağlığına önem veriyoruz diyorlarsa, ilkin sağlık emekçilerine kötü söz söylemeyi bırakmalıdırlar. Mücadelemiz şiddeti doğuran ve besleyen bu sisteme karşıdır. Halkımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sunabilmek için; halkımızı verdiğimiz bu mücadelede yanımızda olmaya, hükümeti; şiddeti doğuran, emekçileri ve halkı mağdur eden bu sistemi ortadan kaldırmaya, işkolundaki sağlık, emek ve meslek örgütleri olarak birlikte çözüm üretmeye davet ediyoruz.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bu böyle gitmez

1 Bu böyle gitmez

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

2 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

Transfer var sonuç yok

5 Transfer var sonuç yok

Polisler uyuşturucu satmış

6 Polisler uyuşturucu satmış!

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

7 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Haysiyet cellatları

8 Haysiyet cellatları...

Geçim kaynağımı kaybettim

9 Geçim kaynağımı kaybettim

Neredeyse 1 yıldır kazanamıyor

10 Neredeyse 1 yıldır kazanamıyor