Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Sinop’ta Off-road Şampiyonası Orman Etabı Başladı

Türkiye Off-Roaad Şampiyonası 3. Ayak yarışları orman etabı ile başladı.

Sinop’ta Off-road Şampiyonası Orman Etabı Başladı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) organize ettiği ve Sinop Off-Road Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı Türkiye Şampiyonası 3. Ayak yarışları orman etabı ile start aldı. Sinop’un Akliman mevkisinde yapılan yarışların startını Sinop Vali Yardımcısı Kay Çelik ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Haşim Murat Öztürk verdi.

Şampiyonaya Ankara, Denizli, Alanya, Rize, Sakarya, Tekirdağ, İstanbul ve Trabzon’dan katılan özel tasarlanmış 21 araç, 9.6 kilometre uzunluğunda toplamda üç start ve üç turdan oluşan zorlu etapta kıyasıya yarıştı. Yarışmanın yapıldığı Akliman ormanlarında bir kaplumbağa yürürken görüntülendi. Öte yandan protokol de cip ile orman etabını gezdi. Vali yardımcısı Kaya Çelik ve Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya kendileri için tahsis edilen araç ile orman etabını gezerek yetkililerden teknik bilgi aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, “İlimizde bu tür faaliyetlerin yapılması elbette artı değerler katacaktır. Bugün için böyle bir organizasyonu gerçekleştiren tüm yetkililere, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Gerçekten benzer faaliyetleri Rize ve Çanakkale’de izlemiştim. Burada yapılan organizasyonda fevkalade güzel olduğunu gördüm. Sağ olsun arkadaşlar da araziyi ve yol durumunu görmemizi sağladılar. Ben tüm Sinopluları bun tür faaliyetlere destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Vali yardımcısı Kaya Çelik ise organizasyonun Sinop’a turizm anlamında katkı sağladığını dile getirirken, “Türkiye Şampiyonası 3. Ayağı Sinop’ta yapılıyor. Bu faaliyetlerde 2015 yarışlarını Sinop’a aldıran Sinop Off-Road Kulübü’nü tebrik ediyorum. Aynı zamanda da ilimizde turizm açısından da doğa güzelliklerinin tanıtımı açısında da çok güzel bir faaliyet oldu. Yarışmacı arkadaşlarda çok güzel bir doğada yarışma imkanı buldu. Ben hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Vali Yardımcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı yaptıkları açıklamanın ardından etabı gezmeye devam etti. Şampiyona Pazar günkü seyirci etabı ile devam edecek.

Sinop’taEN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

İyi seyirler

5 İyi seyirler...

Karadenizin ciğerleri yandı

6 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

7 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Samsunspordan gollü prova

9 Samsunspor'dan gollü prova

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

10 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'