YEDAŞ çiftçiyle şebeke yenileyecek

Bafra, 19 Mayıs ve Alaçam muhtarlarıyla biraraya gelen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Yatırımlarla şebekelerimizi iyileştireceğiz, borçların ödenmesi konusunda da çiftçilerimizle birlikte hareket etmiş olacağız dedi

YEDAŞ çiftçiyle şebeke yenileyecek

Samsun un tarımsal sulama bölgeleri Bafra, 19 Mayıs ve Alaçam ilçelerinde muhtarlar ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısında Bakanlar Kurulu nun Resmi Gazete de yayınladığı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ve Tarımsal Sulamaya İlişkin Elektrik Borcu Bulunan Çiftçilere, Bu Borçları Ödeninceye Kadar 2015 Yılında Destekleme Ödemesi Yapılmamasına ilişkin alınan kararlar görüşüldü. YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu na bölgenin sorunlarını anlatarak çözüm isteyen muhtarlar ve çiftçiler, elektrik dağıtımı şebekelerinde iyileştirme ve elektrik borçlarında yapılandırma yapılması konusunda taleplerini iletti. Genel Müdür Türkoğlu, Arazi Toplulaştırma Yasası kapsamında Şebeke Yenileme proje çalışmalarına başladıklarını belirterek, Biriken elektrik borçlarına ait ödemelerin gerçekleşmesi konusunda da bölge halkına, yasadan olumsuz etkilenmeden destek olmaya çalışacağız diye konuştu.

ÇİFTÇİLERLE ORTAK HAREKET EDECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı “Tarımsal Sulamaya İlişkin Elektrik Borcu Bulunan Çiftçilere Bu Borçları Ödeninceye Kadar 2015 Yılında Destekleme Ödemesi Yapılmamasına İlişkin Karar” kararın yürürlüğe konulmasını ve  tarımsal sulama bölgelerinin hemen hemen bütün sınırlarında, yollarında ve mülkiyetlerinde değişime gidilmesi kararlarını olumlu karşıladıklarını belirten Türkoğlu, Yatırımlarla şebekelerimizi iyileştireceğiz, borçların ödenmesi konusunda da çiftçilerimizle birlikte hareket etmiş olacağız ifadelerini kullandı.

DAĞITIM ŞEBEKESİ YATIRIM SÜRECİNDE 
Türkoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bakanlar Kurulu kararı, çiftçilerimizin YEDAŞ a olan borçlarını ödemesine yardımcı olacak, YEDAŞ ile elektrik borcu olan çiftçilerin ortak yolda buluşmasını sağlayacak. Zaten bölgede yapılandırma çalışmaları yapmıştık ve ödemeler gerçekleşiyordu. Muhtarlarımıza ve çiftçilerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca Kanun gereğince, arazi birleştirme çalışmaları başladı. Bölgedeki hemen hemen bütün sınırlar, yollar ve mülkiyetler değişecek. YEDAŞ ın da elektrik dağıtım şebekesi değişime uğrayacak. Birçok köyün trafosu iptal olacak, yeni yerlerine konuşlanacak. Bölgede keşif ve projelendirme çalışmalarına başladık. Yatırım sürecine dahil ettik ve EPDK tarafından onayını bekliyoruz. Eski hatlarda acil değişiklikleri gerçekleştirdik. Kanunla birlikte, kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtımı hizmeti sunacağız.”

 EN ÇOK OKUNANLAR

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

1 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

2 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

3 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu

Turgutluda iki köy boşaltıldı

4 Turgutlu'da iki köy boşaltıldı

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

5 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

6 Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

Selçukta kaza 1 ölü 1 yaralı

7 Selçuk'ta kaza: 1 ölü 1 yaralı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

8 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

9 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Kadıköyde Feci Kaza 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı

10 Kadıköy'de Feci Kaza: 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı