Başkan Yılmaz mest etti

Ladik Çerkesler Derneği nin açılışına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yağmur altında yaptığı Çerkes dansı ile seyredenleri mest etti

Başkan Yılmaz mest etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf  Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinde Soğanlı, Kızılsini ve Hızarbaşı Köyleri nin bir araya gelerek kurdukları Çerkesler Derneği nin açılışına katıldı. Yılmaz a Ladik ilçesinde Çerkeslerin ilgisi yoğun olurken, Çerkes kadınları ile aralarındaki diyaloglar dikkat çekti. Açılış öncesinde Yılmaz ile fotoğraf çektirmek için herkes birbiriyle yarışırken, açılışta sergilenen Çerkes dansı da büyük ilgi gördü. Çerkes dansına Başkan Yılmaz da eşlik etti. Yağan yağmura aldırış etmeden Çerkes oyunu oynayan Yılmaz, seyredenleri mest etti. Gösterilerin ve dansların ardından yöresel yemekler tadıldı. 

7 HAZİRAN DA UNUTMAYIN
Açılış sırasında konuşma yapan Yılmaz, dilin öneminde dikkat çekti. Başkan Yılmaz, Kültürlerimizi yaşatalım. Özellikle dilimizi konuşalım, yaşatalım. Konuşmaya konuşmaya dilimizi kaybediyoruz. Duyduğunuz zaman konuşulanı anlıyorsunuz ama konuşamıyoruz. Yabancı diller de aynen böyle. Konuşmadığınız zaman unutuyorsunuz. O yüzden en önemli kültür hazinemiz olan dilimizi konuşalım, değerlerimizi yaşatalım. Böyle gülüyorum eğleniyorum ama 7 Haziran da aklımdan çıkmıyor. Sizler beni 7 Haziran da unutmayın diyerek destek istemeyi de ihmal etmedi. 
Konuşmaların ardından, dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.  Açılışa, Başkan Yılmaz ile birlikte AK Parti Samsun Milletvekili adayı Kamuran Özden ve Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz katıldı. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

2 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

3 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

4 Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

5 Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

Hepsi bir senaryonun gereği

6 Hepsi bir senaryonun gereği...

Kamyonetin altında kaldı

7 Kamyonetin altında kaldı

Samsunspor'da kıran kırana idman

8 Samsunspor'da kıran kırana idman

Samsunspor'da iç saha kabusu

9 Samsunspor'da iç saha kabusu

Motive ediyor

10 Motive ediyor