X Reklamı Kapat

Başkan Yılmaz mest etti

Ladik Çerkesler Derneği nin açılışına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yağmur altında yaptığı Çerkes dansı ile seyredenleri mest etti

Başkan Yılmaz mest etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf  Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinde Soğanlı, Kızılsini ve Hızarbaşı Köyleri nin bir araya gelerek kurdukları Çerkesler Derneği nin açılışına katıldı. Yılmaz a Ladik ilçesinde Çerkeslerin ilgisi yoğun olurken, Çerkes kadınları ile aralarındaki diyaloglar dikkat çekti. Açılış öncesinde Yılmaz ile fotoğraf çektirmek için herkes birbiriyle yarışırken, açılışta sergilenen Çerkes dansı da büyük ilgi gördü. Çerkes dansına Başkan Yılmaz da eşlik etti. Yağan yağmura aldırış etmeden Çerkes oyunu oynayan Yılmaz, seyredenleri mest etti. Gösterilerin ve dansların ardından yöresel yemekler tadıldı. 

7 HAZİRAN DA UNUTMAYIN
Açılış sırasında konuşma yapan Yılmaz, dilin öneminde dikkat çekti. Başkan Yılmaz, Kültürlerimizi yaşatalım. Özellikle dilimizi konuşalım, yaşatalım. Konuşmaya konuşmaya dilimizi kaybediyoruz. Duyduğunuz zaman konuşulanı anlıyorsunuz ama konuşamıyoruz. Yabancı diller de aynen böyle. Konuşmadığınız zaman unutuyorsunuz. O yüzden en önemli kültür hazinemiz olan dilimizi konuşalım, değerlerimizi yaşatalım. Böyle gülüyorum eğleniyorum ama 7 Haziran da aklımdan çıkmıyor. Sizler beni 7 Haziran da unutmayın diyerek destek istemeyi de ihmal etmedi. 
Konuşmaların ardından, dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.  Açılışa, Başkan Yılmaz ile birlikte AK Parti Samsun Milletvekili adayı Kamuran Özden ve Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz katıldı. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

3 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

4 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

5 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda korkunç kaza

6 Samsun'da korkunç kaza

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

7 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Samsunsporda golcüler iş başında

8 Samsunspor'da golcüler iş başında

Samsunda hero yazılı tişörte gözaltı

9 Samsun'da 'hero' yazılı tişörte gözaltı

Süper Kupa maçı biletleri Salı günü satışa çıkıyor

10 Süper Kupa maçı biletleri Salı günü satışa çıkıyor