Sorunları sıfırlıyoruz

CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, partilerinin iktidarında öğretmen adaylarından çiftçiye; öğrenciden evsizlere kadar toplumun tüm kesimlerinin sorunlarının sıfırlanacağını söyledi

Sorunları sıfırlıyoruz

CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Havza merkez ve mahallelerinde vatandaşlarla biraraya gelerek sorunlarını dinledi ve partisinin seçim vaatlerini paylaştı. Zeybek, ziyaretlerinde AK Parti’nin son 12 yılda işçi, emekli, esnaf, sanayici, çiftçi olmak üzere toplumun tüm kesimlerini mağdur ettiğini ve yaratılan rant ekonomisinin sadece kendi yandaşlarının menfaatine çalıştığını iddia  etti.

YAŞANMASI ZOR ÜLKÜ OLDU
CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, Ekonomik sorunların yanı sıra ayrımcılık, adaletsizlik, vicdansızlık, hoşgörüsüzlük , yolsuzluklar ve zorbalıklar , güzel ülkemizi yaşanması zor bir ülke durumuna getirdi. AKP’nin yanlış tarım politikaları sonucu Türkiye kendini besleyemeyen bir ülke haline geldi. 12 yılda tütün üretimi 83 bin ton geriledi. Şeker pancarı ekimi, kotaların daraltılması ve alım fiyatlarının düşük tutulması ile önemli oranda geriledi. Özelleştirmeler sonucunda kamuya ait 25 şeker fabrikasının üçte ikisi kapanmaya mahkum edildi diye konuştu. 

227 TL TAKSİTLE EV
Zeybek açıklamalarını şöyle sürdürdü: Atanamayan genç öğretmenler ve çok ciddi rakamlara ulaşan işsizlik oranlarının, toplum ve aile hayatını olumsuz etkileyerek, ciddi sosyolojik sorunlara yol açmakta. CHP iktidarında, atama bekleyen öğretmen kalmayacak. Maddi imkanları yetersiz olan tüm üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu verilecek.  Ev sahibi olamayanlar, yaşı ve geliri ne olursa olsun, arsa maliyetsiz, peşinatsız, uzun vadeli kredi avantajıyla, aylık 277 TL taksitle evsahibi olacak. Genel Başkanımız Sn. Kılıçdaroğlu’nun  noterden taahhütname alarak verdiği vaat doğrultusunda, emeklilerimize, Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye verilecek. İktidara geldiğimizde, ilk icraatimiz emeklilerimize Ramazan bayramında bir maaş ikramiye vermek olacak. Çiftçilerimiz mazotu 1,5 TL’ye alacak. Aile sigortası ile hiçbir hanenin geliri aylık 720 TL’nin altında olmayacak. Aile sigortası ödemeleri doğrudan ailenin kadınının banka hesabına yapılacak. Üreten bir ekonominin ayağa kaldırılması ve farklı alanlarda yapılacak projelerle, yılda en az 1 milyon kişiye ek istihdam olanağı sağlanacak.

 EN ÇOK OKUNANLAR

İngiltere'yi Kane sırtladı

1 İngiltere'yi Kane sırtladı