X Reklamı Kapat

Ben işçi babasıyım

Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. sahibi Cemal Yeşilyurt, fabrikanın önünde işçilerle eylem yapan sendika başkanına seslenerek, “Siz burada siyaset yapıyorsunuz. Ben işçi babasıyım” dedi

 Ben işçi babasıyım

Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş.’de çalışan Türk Metal-Sen üyesi işiler, fabrika ile sendika arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlandığını belirterek yürüyüş düzenledi. İşçiler, farikadan idari binaya kadar yürüdüler. Burada basın açıklamasını okuyan Türk Metal-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Mürsel Öcal, Üzülerek de olsa bu iş yerinin kapısına ‘bu iş yerinde grev vardır’ yazısını asacağız” dedi.

Öcal’ın konuşması sırasında iş yerinin önüne gelen Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş.’nin sahibi Cemal Yeşilyurt, Öcal’ın yanına giderek, “Siz burada siyaset yapıyorsunuz. Benim karşıma benim işçilerimle çıkmayın. Ben işçi babasıyım. Bu memlekette ben işçi babası olarak biliniyorum. Ben bu memlekette hayır babası olarak biliniyorum. Ben bu memlekette Cemal amca olarak biliniyorum. Neden bu milleti buraya topluyorsunuz. Hakkınızı arayın ama benim ofisimin altına gelip de, ‘Cemal Yeşilyurt dinlesin’ demek bu benim mizacıma aykırıdır. Benim rahmetli annem, ‘oğlum işçinin bana bir ekmeğini getirirsen, sana sütümü helal etmem’ demiştir. Bu bana ömür boyu yetti. Ben sizin hakkınızı fazlasıyla verdim. Sokağa dökülmeyin. Sendikanın derdi sizden bir yevmiye almaktır. Siz nasıl bilirseniz öyle yapın ama grev etseniz de etmesiniz de ben sizi yollarda görmek istemiyorum. Ben sizin hakkınızı o kadar fazla verdim ve o kadar mutluyum ki, ne anneme karşı ne de babama karşı bir hata yaptığımı zannediyorum. Ben sizin hakkınızı fazlasıyla verdim. Yeşilyurt Demir Çelik, Yeşilyurt müessesi hakkınızı Türkiye şartlarına göre, Samsun’a göre tam yüzde 60-70 fazla vermiştir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından işçiler Cemal Yeşilyurt’u alkışlayarak binanın önünden olaysız bir şekilde dağıldılar.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

2 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

3 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

4 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Futbolcular şaştı kaldı

5 Futbolcular şaştı kaldı

Yeni stat herkesi büyüledi

6 Yeni stat herkesi büyüledi

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

7 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

8 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

9 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

10 Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak