Ben işçi babasıyım

Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. sahibi Cemal Yeşilyurt, fabrikanın önünde işçilerle eylem yapan sendika başkanına seslenerek, “Siz burada siyaset yapıyorsunuz. Ben işçi babasıyım” dedi

 Ben işçi babasıyım

Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş.’de çalışan Türk Metal-Sen üyesi işiler, fabrika ile sendika arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlandığını belirterek yürüyüş düzenledi. İşçiler, farikadan idari binaya kadar yürüdüler. Burada basın açıklamasını okuyan Türk Metal-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Mürsel Öcal, Üzülerek de olsa bu iş yerinin kapısına ‘bu iş yerinde grev vardır’ yazısını asacağız” dedi.

Öcal’ın konuşması sırasında iş yerinin önüne gelen Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş.’nin sahibi Cemal Yeşilyurt, Öcal’ın yanına giderek, “Siz burada siyaset yapıyorsunuz. Benim karşıma benim işçilerimle çıkmayın. Ben işçi babasıyım. Bu memlekette ben işçi babası olarak biliniyorum. Ben bu memlekette hayır babası olarak biliniyorum. Ben bu memlekette Cemal amca olarak biliniyorum. Neden bu milleti buraya topluyorsunuz. Hakkınızı arayın ama benim ofisimin altına gelip de, ‘Cemal Yeşilyurt dinlesin’ demek bu benim mizacıma aykırıdır. Benim rahmetli annem, ‘oğlum işçinin bana bir ekmeğini getirirsen, sana sütümü helal etmem’ demiştir. Bu bana ömür boyu yetti. Ben sizin hakkınızı fazlasıyla verdim. Sokağa dökülmeyin. Sendikanın derdi sizden bir yevmiye almaktır. Siz nasıl bilirseniz öyle yapın ama grev etseniz de etmesiniz de ben sizi yollarda görmek istemiyorum. Ben sizin hakkınızı o kadar fazla verdim ve o kadar mutluyum ki, ne anneme karşı ne de babama karşı bir hata yaptığımı zannediyorum. Ben sizin hakkınızı fazlasıyla verdim. Yeşilyurt Demir Çelik, Yeşilyurt müessesi hakkınızı Türkiye şartlarına göre, Samsun’a göre tam yüzde 60-70 fazla vermiştir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından işçiler Cemal Yeşilyurt’u alkışlayarak binanın önünden olaysız bir şekilde dağıldılar.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

1 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

2 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

3 Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

4 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

5 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

6 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

7 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

8 Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

9 Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

10 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...