Sivil toplumdan destek

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu nun Dr. Kamil Furtun un adının görev yaptığı hastaneye verilmesi düşüncesine Samsun dan destek yağdı

Sivil toplumdan destek

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu nun cinayete kurban giden Op. Dr. Kamil Furtun un adının görev yaptığı hastanede yaşatılabileceğini açıklamasında Samsun sivil toplum kuruluşları destek verdi

KARARI AİLE VERMELİ
Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Kamil Furtun hocamız gibi güler yüzlü, hayatında karıncayı dahi inciltmemiş bir insanın adının hastaneye virilmesini son derece yerinde görüyoruz ve bunun içinde bizde kampanya başlattık. Son kararı verecek olan ailesidir.  Bizde adının verilmesinden yanayız dedi.

ADI YAŞATILMALI 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şube Başkanı Süleyman Bal, Kamil Furtun hocamızın adının yaşatılmasını gerektiğini düşünüyoruz. Ancak, şehit edildiği  hastaneye verilmesinden yana değiliz. Başka bir hastaneye verilebilir. Bununla ilgili belirleyici ve son kararı verecek olan da ailesidir diye konuştu.

DESTEKLİYORUZ
Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır, Bizde dotorumuzun adının sonsuza kadar yaşatılması için adının hastaneye verilmesinin yanındayız. Bunu sonuna kadar da destekliyoruz ifadelerini kullandı. Atatürkçü Düşünçe Derneği (ADD) Samsun Şubesi Başkanı Dr. Abdurrahman Akbaş, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamil Furtun un anısının yaşatılması için adının hastaneye verilmesi taraftarıyız dedi. 

ADAM GİBİ ADAM
Samsun Esnaf ve Sanatlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Eyüp Güler ise  şunları söyledi: Opr. Dr. Kamil Furtun, çok değerli doktor, insan, arkadaş, adam gibi adamdı. Böyle insan çok nadir bulunur. Sağlık camiası biz arkadaşları olarak yastayız. Elimizden birşey gelmiyor ama ismini yaşatmamız lazım. Sağlık Bakanlığı nın aldığı kararı destekliyoruz. Bizlerinde ilk günden beri böyle değerli bir insanın adının yaşatılması için çalıştığı hastaneye adının verilmesini bizde talep ediyoruz. Bakanlık bunu yaparsa çok mutlu oluruz, yerinde ve uygun görüyoruz.

BİZCE UYGUN
Samsun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Fatih Özkan da bakanlığın düşüncesini şöyle değerlendirdi: Meslektaşımız Opr. Dr. Kamil Furtun, kişiliğiyle duruşuyla beyefendiliğiyle zaten Samsun da isim olmuş bir insandı. Herkesin çok iyi tanıdığı, çok iyi sevdiği hastaları tarafından çok sevilen bir insandı. Tabi burada karar merci ailesi olacaktır. Eğer aile uygun görüyorsa, biz de Samsun Tabip Odası olarak, ismini bu hastanede yaşamasının doğru olacağını düşünüyoruz.  

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'da UBFED'de deprem

5 Samsun'da UBFED'de deprem

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

6 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

8 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

9 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

10 Nükleer, Karadeniz'i bitirir