Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu’ya Müthiş Projeler

Son yıllarda ulaşım alanında büyük hizmetler alan ve son olarak denize dolgu yöntemiyle gerçekleştirilen havalimanına kavuşarak büyük sükse yapan Ordu, yeni dönemde 5 büyük projeyle tanışacak.

Ordu’ya Müthiş Projeler

Başbakan Yardımcısı ve Ordu milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, önümüzdeki dönemde Ordu’da uygulanacak projeleri düzenlenen bir törenle açıkladı. Bir otelde düzenlenen toplantıda projeleri açıklayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu yatırımların gerçekleşmesiyle birlikte Ordu’nun Karadeniz’in en önemli ve parmakla gösterilen şehirlerinden biri haline geleceğini söyledi.

“ORDU, PARMAKLA GÖSTERİLECEK”

Kurtulmuş, bu projelerden sadece Ordu’nun değil,çevre illerinin de olumlu etkileneceğini belirterek, “Ordu, son 12-13 yılda fevkalade ciddi hizmet almış bir il. Karadeniz sahil yolunu ve havalimanını tamamladık. Hava ve kara tamam, şimdi nasip olursa hem demiryolları hem de deniz yolları açısından çok önemli gördüğümüz projelerimi uygulayacağız. Bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte Ordu, hava, kara deniz ve demir yolları kapsamında ulaşım bakımından Türkiye’nin önemli bir şehri haline gelecektir. İnşallah ’5’te 5’ sloganıyla başladığımız bu yolda Ordu halkımız, seçmenimiz bize destek verecektir. Bu projelerin gerçekleşmesi için 8 Haziran sabahıyla birlikte arkadaşlarımızla birlikte kollarımızı sıvayacağız ve inşallah bu projeleri bir bir gerçekleştirmesini temin etmiş olacağız” dedi.

Kurtulmuş, Ordu’nun yıllardır göç veren bir il olduğunu da hatırlatarak, bu projelerin uygulanmasıyla birlikte göç veren değil göç alan bir şehir haline geleceğini de sözlerine ekledi.

YENİ PROJELER HEYECAN UYANDIRDI

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, birinci projelerin olan tramvayın iki hat üzerinden inşa edileceğini, Kumbaşı mevkinden başlayan hattın birinin havalimanına kadar, diğerinin ise şehir merkezinden Karacaömer TOKİ konutlarına ulaşacağını kaydetti.

Hızlı trenin ise Samsun’dan Fatsa’nın Bolaman Mahallesi’ne kadar gerçekleştirilen hat üzerinden geleceğini belirten Kurtulmuş, yaylaların birbirleriyle bağlanması için teleferik sistemi inşa edileceğini belirtti. Yaylaları asfalt yol ile kirletmek istemediklerini belirten Kurtulmuş, ‘Yeşil Yol’ güzergahı üzerinde teleferik ile yaylalara havadan ulaşılmasını sağlayacaklarını vurguladı.

Yeri daha sonra belirlenecek olan Konteyner Limanı’nın ise Karadeniz’in en büyük limanı olacağını belirten Kurtulmuş, yine Karadeniz-Akdeniz arasında halen inşaatı devam eden yol güzergahında bir demiryolu hattı döşeneceğini ve Ordu’nun iç kesimlere demiryolu ile bağlanacağını da açıkladı.

Kurtulmuş, tüm bu projeler için uzun süredir ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını ve fizibilite raporlarının tamamlandığını sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

2 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

3 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

4 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

6 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Kehanete bakın

7 Kehanete bakın!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

10 Muhteşem manzara