Ordu’ya Müthiş Projeler

Son yıllarda ulaşım alanında büyük hizmetler alan ve son olarak denize dolgu yöntemiyle gerçekleştirilen havalimanına kavuşarak büyük sükse yapan Ordu, yeni dönemde 5 büyük projeyle tanışacak.

Ordu’ya Müthiş Projeler

Başbakan Yardımcısı ve Ordu milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, önümüzdeki dönemde Ordu’da uygulanacak projeleri düzenlenen bir törenle açıkladı. Bir otelde düzenlenen toplantıda projeleri açıklayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu yatırımların gerçekleşmesiyle birlikte Ordu’nun Karadeniz’in en önemli ve parmakla gösterilen şehirlerinden biri haline geleceğini söyledi.

“ORDU, PARMAKLA GÖSTERİLECEK”

Kurtulmuş, bu projelerden sadece Ordu’nun değil,çevre illerinin de olumlu etkileneceğini belirterek, “Ordu, son 12-13 yılda fevkalade ciddi hizmet almış bir il. Karadeniz sahil yolunu ve havalimanını tamamladık. Hava ve kara tamam, şimdi nasip olursa hem demiryolları hem de deniz yolları açısından çok önemli gördüğümüz projelerimi uygulayacağız. Bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte Ordu, hava, kara deniz ve demir yolları kapsamında ulaşım bakımından Türkiye’nin önemli bir şehri haline gelecektir. İnşallah ’5’te 5’ sloganıyla başladığımız bu yolda Ordu halkımız, seçmenimiz bize destek verecektir. Bu projelerin gerçekleşmesi için 8 Haziran sabahıyla birlikte arkadaşlarımızla birlikte kollarımızı sıvayacağız ve inşallah bu projeleri bir bir gerçekleştirmesini temin etmiş olacağız” dedi.

Kurtulmuş, Ordu’nun yıllardır göç veren bir il olduğunu da hatırlatarak, bu projelerin uygulanmasıyla birlikte göç veren değil göç alan bir şehir haline geleceğini de sözlerine ekledi.

YENİ PROJELER HEYECAN UYANDIRDI

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, birinci projelerin olan tramvayın iki hat üzerinden inşa edileceğini, Kumbaşı mevkinden başlayan hattın birinin havalimanına kadar, diğerinin ise şehir merkezinden Karacaömer TOKİ konutlarına ulaşacağını kaydetti.

Hızlı trenin ise Samsun’dan Fatsa’nın Bolaman Mahallesi’ne kadar gerçekleştirilen hat üzerinden geleceğini belirten Kurtulmuş, yaylaların birbirleriyle bağlanması için teleferik sistemi inşa edileceğini belirtti. Yaylaları asfalt yol ile kirletmek istemediklerini belirten Kurtulmuş, ‘Yeşil Yol’ güzergahı üzerinde teleferik ile yaylalara havadan ulaşılmasını sağlayacaklarını vurguladı.

Yeri daha sonra belirlenecek olan Konteyner Limanı’nın ise Karadeniz’in en büyük limanı olacağını belirten Kurtulmuş, yine Karadeniz-Akdeniz arasında halen inşaatı devam eden yol güzergahında bir demiryolu hattı döşeneceğini ve Ordu’nun iç kesimlere demiryolu ile bağlanacağını da açıkladı.

Kurtulmuş, tüm bu projeler için uzun süredir ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını ve fizibilite raporlarının tamamlandığını sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

5 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsun'da bıçaklı kavga! 2 yaralı

6 Samsun'da bıçaklı kavga! 2 yaralı

Samsunspor'da personele müjde

7 Samsunspor'da personele müjde

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

8 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

9 Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

10 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar