Kızılırmak Deltası’nda ’Motocross’ Yapılmasına Tepki

Samsun’un Bafra ve 19 Mayıs ilçe hudutları içinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde motocross tutkunlarının eğlenmesi çevrecilerin tepkisine yol açtı.

Kızılırmak Deltası’nda ’Motocross’ Yapılmasına Tepki

Yaklaşık 10 motocross tutkunu Kuş Cenneti Gözlemevi’ne gelerek sazlıklarda motorlarıyla eğlendi. Mandaların, yılkı atlarının, telli turnaların doğal yaşam alanına eğlence amacı ile gelen motocrossçular, Kızılırmak Deltası’nı ziyarete gelen çevrecilerin tepkisine sebep oldu.

Kızılırmak Deltası Gönüllüleri Platformu’nun delta gezisi esnasında Gözlemevi’nin yakınında görülen motocrossçulara, platform üyeleri de tepki gösterdi. Kızılırmak Deltası Gönüllüleri Platformu üyesi Mimar Embiya Sancak tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Burası pek çok statüyle denetim altındadır. Bunlardan en önemlilerden birisi kuş cenneti olmasıdır. Kuş cenneti olan bir yerde bizim dahi araçlarla gelmiş olmamız ciddi şekilde mahsurludur. Ancak buna rağmen bir hadise ile karşı karşıyayız. Bir grup sivil vatandaş tarafından motocross eğlenceleri yapılıyor burada. Kesinlikle yasal statü açısından Kızılırmak Deltası’nın Kuş Cenneti olan bu kısımda ciddi şekilde gürültü çıkaran, havadaki titreşimleri arttırarak kuşların ürkmesine neden olacak bu etkinliğin yapılması mümkün değil ve hiçbir şekilde kabul edilemez. Burada çok ilginç bir şey var. Kendi gözlerimle gördüm ve kayıt altına aldık. Şu anda burada ilk kez gelmiş olan telli turna gözümüzün önünde ve maalesef az önce motocrosslarla gelen kendini bilmezlerin çıkarmış oldukları motor seslerinden dolayı telli turnamız ürkerek büyük bir korku içerisinde kaçmıştır. Tabii inşallah geri gelir. Çok acil bir şekilde bu işin denetim altına alınması gerekmektedir.

KızılırmakEN ÇOK OKUNANLAR

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

1 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

2 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

3 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

5 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Adana'da ahır yangını

6 Adana'da ahır yangını

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

7 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

8 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

9 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

10 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı