Sözen Başpehlivan

Samsun un Alaçam ilçesinde bu yıl 4. sü düzenlenen Şirinköy Dürtmen Güreş ve Yayla Şenlikleri nde Yalçın Sözen, başpehlivan oldu

Sözen Başpehlivan

Alaçam İlçesinde bu yıl 4. sü düzenlenen Şirinköy Dürtmen güreş ve yayla şenlikleri büyük ilgi gördü. Şirinköy muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Umutlu Mahallesi Muhtarı Satılmış Uçan ın organize ettiği, şenlikler en güzel koç yarışması, keşkek şöleninin ardından karakucak güreşleri yapıldı. Alaçam ın 1650 rakım yüksekliğindeki Dürtmen Yaylası nda düzenlenen şenliklere Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Alaçam İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Mankan, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz, MHP Alaçam İlçe Başkanı Ersin Kıcır, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Adem Tuncer, daire Müdürleri, kurum Amirleri, svil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Güreş ağalığı için yarışan ağa adayları arasında 15 bin lira ile ikinci kez adaylığı Bayram Mansur kazandı. Başpehlivanlık mücadelesinde ise tüm rakiplerini geride bırakan Yalçın Sözen, mutlu sona ulaştı. Güreşlerin ardından Şirinköy Muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Güreş Ağası Bayram Mansur tarafından Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’a katkılarından dolayı plaket takdim edildi. 

UYAR A PLAKET...
Güreşlere katkı sağlayan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar a Şirinköy Muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Güreş Ağası Bayram Mansur tarafından plaket verildi. 

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Bu coşku kimsede yok

1 Bu coşku kimsede yok

Fındıkta son durum! 22 Eylül Pazar il il fındık fiyatları

2 Fındıkta son durum! 22 Eylül Pazar il il fındık fiyatları

Muhteşemsin Samsun

3 Muhteşemsin Samsun

Samsun'da ölüm onu direksiyon başında yakaladı

4 Samsun'da ölüm onu direksiyon başında yakaladı

Erkam ilk kez sahada

5 Erkam ilk kez sahada

Katliam gibi kaza: 26 ölü, 15 yaralı

6 Katliam gibi kaza: 26 ölü, 15 yaralı

Protokol yalnız bırakmadı

7 Protokol yalnız bırakmadı

Samsun'da 2 bin konut dönüşecek

8 Samsun'da 2 bin konut dönüşecek

22 Eylül Pazar Samsun hava durumu

9 22 Eylül Pazar Samsun hava durumu

OMÜ'lü öğrenciler Başkan Demir ve Tamgacı'ya seslendi

10 OMÜ'lü öğrenciler Başkan Demir ve Tamgacı'ya seslendi