Sözen Başpehlivan

Samsun un Alaçam ilçesinde bu yıl 4. sü düzenlenen Şirinköy Dürtmen Güreş ve Yayla Şenlikleri nde Yalçın Sözen, başpehlivan oldu

Sözen Başpehlivan

Alaçam İlçesinde bu yıl 4. sü düzenlenen Şirinköy Dürtmen güreş ve yayla şenlikleri büyük ilgi gördü. Şirinköy muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Umutlu Mahallesi Muhtarı Satılmış Uçan ın organize ettiği, şenlikler en güzel koç yarışması, keşkek şöleninin ardından karakucak güreşleri yapıldı. Alaçam ın 1650 rakım yüksekliğindeki Dürtmen Yaylası nda düzenlenen şenliklere Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Alaçam İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Mankan, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz, MHP Alaçam İlçe Başkanı Ersin Kıcır, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Adem Tuncer, daire Müdürleri, kurum Amirleri, svil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Güreş ağalığı için yarışan ağa adayları arasında 15 bin lira ile ikinci kez adaylığı Bayram Mansur kazandı. Başpehlivanlık mücadelesinde ise tüm rakiplerini geride bırakan Yalçın Sözen, mutlu sona ulaştı. Güreşlerin ardından Şirinköy Muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Güreş Ağası Bayram Mansur tarafından Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’a katkılarından dolayı plaket takdim edildi. 

UYAR A PLAKET...
Güreşlere katkı sağlayan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar a Şirinköy Muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Güreş Ağası Bayram Mansur tarafından plaket verildi. 

Ümit CEYLAN



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

4 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

5 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu