Sözen Başpehlivan

Samsun un Alaçam ilçesinde bu yıl 4. sü düzenlenen Şirinköy Dürtmen Güreş ve Yayla Şenlikleri nde Yalçın Sözen, başpehlivan oldu

Sözen Başpehlivan

Alaçam İlçesinde bu yıl 4. sü düzenlenen Şirinköy Dürtmen güreş ve yayla şenlikleri büyük ilgi gördü. Şirinköy muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Umutlu Mahallesi Muhtarı Satılmış Uçan ın organize ettiği, şenlikler en güzel koç yarışması, keşkek şöleninin ardından karakucak güreşleri yapıldı. Alaçam ın 1650 rakım yüksekliğindeki Dürtmen Yaylası nda düzenlenen şenliklere Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Alaçam İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Mankan, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz, MHP Alaçam İlçe Başkanı Ersin Kıcır, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Adem Tuncer, daire Müdürleri, kurum Amirleri, svil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Güreş ağalığı için yarışan ağa adayları arasında 15 bin lira ile ikinci kez adaylığı Bayram Mansur kazandı. Başpehlivanlık mücadelesinde ise tüm rakiplerini geride bırakan Yalçın Sözen, mutlu sona ulaştı. Güreşlerin ardından Şirinköy Muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Güreş Ağası Bayram Mansur tarafından Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’a katkılarından dolayı plaket takdim edildi. 

UYAR A PLAKET...
Güreşlere katkı sağlayan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar a Şirinköy Muhtarı Seyit Ali Ceylan ve Güreş Ağası Bayram Mansur tarafından plaket verildi. 

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

5 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

6 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

7 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

8 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunsporun son rakibi Giresun

9 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Samsunda inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

10 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti