Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Amasyalı Ailenin Umutları Yandı

Amasya’da çıkan yangında bağ evi ve marangoz atölyeleri yanan Yıldız ailesinin umutları da karardı.

Amasyalı Ailenin Umutları Yandı

Çocukluğundan bu yana marangozluk yapıp, 2001 yılında ekonomik krizden dolayı iflas etmesi üzerine sanayi sitesindeki dükkanını kapatarak tamir edip yerleştiği bağ evinin bir bölümünü de atölyeye dönüştüren evli ve 3 çocuk babası Kadir Yıldız, çocuklarını okutup ailesinin geçimini sağlamaya çalışırken yakalandığı amansız hastalıkla da mücadele etmeye başladı. Akbilek Mahallesi Alptekin Caddesi’ndeki ahşap bağ evi ve içinde makinelerinin de bulunduğu atölyenin geçen Cumartesi günü geç saatlerde elektrik hattındaki arıza sonucu çıkan yangında yandığını belirten 55 yaşındaki Kadir Yıldız, “Yangına kadar iyi kötü kendi yağımızla kavruluyorduk. 3 çocuğumdan birisinin okulu bitti. Diğer ikisi okuyor. Biri üniversitede, diğeri de seneye üniversiteye başlayacak. Bu yangın nedeniyle darmaduman olduk. Bütün her şeyim, dişimle tırnağımla yaptığım dükkanım yandı” dedi.

Kalp rahatsızlığının yanı sıra mide kanseri tedavisi de gördüğünü, raporlarına rağmen emeklilik başvurularının kabul edilmediğini ifade eden Yıldız, “İki ayda bir kontrole gitmem gerekiyor. Tetkikleri, tahlilleri çok ağır. Her gitmemde 750-800 lira masrafım oluyor” diye konuştu.

TOKİ’ye ait konutlarda aylık 100 lira ödeyerek kaldıklarını, buradayken yangın haberini aldıklarını anlatan 22 yaşındaki Özge Yıldız ise, “O gece rüyamda gördüm evi. Kapkaranlık, dumanlar çıkıyordu. Evde çeyiz eşyalarım vardı. Bir sandık dolusu. Yarısını kendim çalışarak aldım, yarısını annem yaptı. Ama şimdi hepsi yandı. Babam ve annem oraya gideceklerdi, iyi ki gitmediler” şeklinde konuştu.

Zor koşullar altında üniversite okuyup gıda teknikerliği bölümünden mezunu olduğunu ancak kendi alanında iş bulamadığı için belediyede 6 ay süreli İŞKUR destekli işe girdiğini ve bu iş de 15 gün sonra biteceği için işsiz kalacağını belirten Yıldız, annesinin de kalp hastası olduğu için ailenin yükünü üstlendiğini söyleyerek yetkililerden yardım istedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Nerede hareket

5 Nerede hareket...

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

6 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

8 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

9 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Hükümetleri halk kuracak

10 Hükümetleri halk kuracak