Amasyalı Ailenin Umutları Yandı

Amasya’da çıkan yangında bağ evi ve marangoz atölyeleri yanan Yıldız ailesinin umutları da karardı.

Amasyalı Ailenin Umutları Yandı

Çocukluğundan bu yana marangozluk yapıp, 2001 yılında ekonomik krizden dolayı iflas etmesi üzerine sanayi sitesindeki dükkanını kapatarak tamir edip yerleştiği bağ evinin bir bölümünü de atölyeye dönüştüren evli ve 3 çocuk babası Kadir Yıldız, çocuklarını okutup ailesinin geçimini sağlamaya çalışırken yakalandığı amansız hastalıkla da mücadele etmeye başladı. Akbilek Mahallesi Alptekin Caddesi’ndeki ahşap bağ evi ve içinde makinelerinin de bulunduğu atölyenin geçen Cumartesi günü geç saatlerde elektrik hattındaki arıza sonucu çıkan yangında yandığını belirten 55 yaşındaki Kadir Yıldız, “Yangına kadar iyi kötü kendi yağımızla kavruluyorduk. 3 çocuğumdan birisinin okulu bitti. Diğer ikisi okuyor. Biri üniversitede, diğeri de seneye üniversiteye başlayacak. Bu yangın nedeniyle darmaduman olduk. Bütün her şeyim, dişimle tırnağımla yaptığım dükkanım yandı” dedi.

Kalp rahatsızlığının yanı sıra mide kanseri tedavisi de gördüğünü, raporlarına rağmen emeklilik başvurularının kabul edilmediğini ifade eden Yıldız, “İki ayda bir kontrole gitmem gerekiyor. Tetkikleri, tahlilleri çok ağır. Her gitmemde 750-800 lira masrafım oluyor” diye konuştu.

TOKİ’ye ait konutlarda aylık 100 lira ödeyerek kaldıklarını, buradayken yangın haberini aldıklarını anlatan 22 yaşındaki Özge Yıldız ise, “O gece rüyamda gördüm evi. Kapkaranlık, dumanlar çıkıyordu. Evde çeyiz eşyalarım vardı. Bir sandık dolusu. Yarısını kendim çalışarak aldım, yarısını annem yaptı. Ama şimdi hepsi yandı. Babam ve annem oraya gideceklerdi, iyi ki gitmediler” şeklinde konuştu.

Zor koşullar altında üniversite okuyup gıda teknikerliği bölümünden mezunu olduğunu ancak kendi alanında iş bulamadığı için belediyede 6 ay süreli İŞKUR destekli işe girdiğini ve bu iş de 15 gün sonra biteceği için işsiz kalacağını belirten Yıldız, annesinin de kalp hastası olduğu için ailenin yükünü üstlendiğini söyleyerek yetkililerden yardım istedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Nişanlısı ayrılınca tüfekle ateş açtı

1 Nişanlısı ayrılınca tüfekle ateş açtı

Bosnalı aileye film gibi gasp şoku

2 Bosnalı aileye film gibi gasp şoku

Alüminyum fabrikasında yangın:2 yaralı

3 Alüminyum fabrikasında yangın:2 yaralı

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

4 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Fikirlerine çok ihtiyacımız var'

İstanbul'da korkutan yangında can pazarı

5 İstanbul'da korkutan yangında can pazarı

Psikolojik yorgunluk

6 Psikolojik yorgunluk...

Ankara'da trafik kazası: 3 yaralı

7 Ankara'da trafik kazası: 3 yaralı

Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor

8 Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor

Bu okul hayatın küçük bir provası

9 Bu okul hayatın küçük bir provası

TMO'ya ilgi artıyor

10 TMO'ya ilgi artıyor