Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yeşilyurt Myo 4. Mezunlarını Verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu (MYO) 4. mezunlarını verdi.

Yeşilyurt Myo 4. Mezunlarını Verdi

Okulun bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu, Yeşilyurt Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Yeşilyurt, öğretim görevlileri, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı. Mezuniyet töreninde, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

“OMÜ DÜNYADA MARKA HALİNE GELDİ”

Bugünün 2 yıllık emeklerinin karşılığının alındığı gün olduğunu belirten OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2015 yılı itibariyle kuruluşunun 40. yılını kutluyor. Öğrenci sayısı 52 binlere ulaşmış, uluslararasısılaşmada sadece Türkiye’de değil, dünyada marka haline gelmiş üniversitelerimizden birisidir. Sizler ne kadar heyecanlıysanız, öğrencileri yetiştiren herkes de en az onlar kadar heyecanlı ve gururlu. Ama ben de bir anne olarak en başta bugünün mimarı olan velileri ve aileleri tebrik ediyorum. Gözünüz aydın, bir yükü sırtınızdan attınız. Buradan gençlere sesleniyorum. Yolunuz yeni başlıyor. Benim size temennim Rabbim güzel yazılar yazsın, şansınız bol olsun, nasibiniz çok olsun, yolunuz açık olsun” dedi.

200 MEZUN VERDİ

Mezuniyet töreninde konuşan Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu, “Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu’nun diğer meslek yüksek okullarından çok önemli bir farkı vardır. Üniversite-sanayi işbirliği ile Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulmuş, pratiği yüksek hedefli bir okuldur. Bu okulda elektrik, elektronik, kimyasal teknolojiler, otomotiv ve endüstriyel kalıpçılık olarak 5 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde yaklaşık bin 200 öğrencimiz vardır. Yeni bölümler olarak da bu yıl içerisinde okulumuza dahil olacaktır. Yaklaşık 25 civarında öğretim üyemiz ve görevlimizle genç bir kadro ile bu sizin bize emanet ettiğiniz öğrencileri 2 yıl süresince uygulamalı olarak yetiştirmeye çalıştık. Eğitim kadromuz teknik ve diğer donanımlar bakımında bir araya getirilmesi zor bir kadrodur. Kendileri sadece eğitimde değil, projeler konusunda da güzel projelere imza atmaktadırlar” şeklinde konuştu.

Mezuniyet töreni kep atma merasiminin ardından son buldu.

YeşilyurtEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsundaki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

2 Samsun'daki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunsporda revizyon

4 Samsunspor'da revizyon

Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası

5 Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası!

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

6 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

7 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

8 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı

Samsun yolunda faciadan dönüldü

9 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

10 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği