Kafkas sülünleri doğaya salınıyor

Samsun daki Gelemen Sülün Üretme İstasyonu nda yetiştirilen Kafkas sülünleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü nce Doğal Yaşamı Sülünle Destekleme Programı kapsamında doğaya bırakılıyor

Kafkas sülünleri  doğaya salınıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılıçer, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ne bağlı Gelemen Sülün Üretme İstasyonu nda yetiştirilen sülünlerin doğaya salındığını belirtti. Gelemen deki istasyonda Kafkas sülünleri yetiştirdiklerini ifade eden Kılıçer, bu türlerin Türkiye nin yerli kuşları olduğunu söyledi.

1969 yılında Gelemen Sülün Üretme İstasyonu nun kurulduğunu anlatan Kılıçer, Bu istasyonumuzda son 10 yılda üretilen 160 bin sülün Türkiye nin çeşitli illerinde doğaya salınmıştır. Bu yıl da 14 bin sülün doğaya salınacaktır. Bu kapsamda kuluçka makinesine koyduğumuz yumurtalardan 5 bine yakın yeni civciv çıktı diye konuştu.

Kılıçer, bu yıl toplamda üretilecek 14 bin sülünün Nevşehir, Osmaniye, Rize, Giresun, Aksaray, Zonguldak, Bartın, Sinop, Çorum ve Samsun da doğaya bırakılacağını sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda düğün kana bulandı

1 Samsun'da düğün kana bulandı

Samsunsporda Camara şoku

2 Samsunspor'da Camara şoku

Brezilyalı oyuncu Samsunda

3 Brezilyalı oyuncu Samsun'da!

HEDEF 20 BİN KOMBİNE

4 HEDEF 20 BİN KOMBİNE

Süper Furkan

5 Süper Furkan

10 yılda 12 milyon ehliyete el konuldu

6 10 yılda 1.2 milyon ehliyete el konuldu

Fornezzi listede

7 Fornezzi listede

Zabıtadan çekirdek operasyonu

8 Zabıtadan çekirdek operasyonu

Haber bekleniyor

9 Haber bekleniyor

Giresunda trafik kazası 1 ölü, 1 yaralı

10 Giresun'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı