Göksel: Sanayide Çarklar Kesintisiz Dönüyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Son 13 yılda Samsun’a 59 milyon TL’lik bilim, sanayi, teknoloji ve proje yatırımı yaptıklarını söyledi.

Göksel: Sanayide Çarklar Kesintisiz Dönüyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Bilim Sanayi ve Tekmoloji alanında Samsun’a yapılan yatırımları açıkladı. Samsun’da Organize Sanayi Bölgesi(OSB), SAN-TEZ projeleri, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitelerine toplam olarak 59 milyon TL harcandığını ifade eden Göksel, 2014 yılı itibariyle toplam 11 bin 610 kişinin istihdam edildiğini belirtti.

“SON 13 YILDA SAMSUN’A 59 MİLYON TL BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ PROJE-YATIRIMI YAPTIK”

Türkiye için Ar-Ge’ye, bilime, teknolojiye büyük önem verdiklerini belirten Muharrem Göksel, “Bilgi ve teknoloji üretmek ürettiğimiz teknolojiyi dünya pazarına sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla, Sanayi Yol Haritası, Sektörel Strateji Belgeleri, Geri Dönüşüm Stratejisi, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve KOBİ Destekleri başta olmak üzere birçok alanda yenilikçi politikalar ürettik. Son 13 yılda, düşük teknoloji seviyesinden orta teknoloji seviyesine doğru tırmandık. Önümüzdeki 10 yılda ise yüksek teknolojiye geçiş yapacağız. Sanayi kuruluşlarına sağlanan kolaylıklarla Samsun’da sanayi büyüyor, Türkiye kalkınıyor” dedi.

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİYLE İSTİHDAM SAĞLADIK”

OSB ile istihdam sağladıklarını ifade eden Göksel, “Samsun ilinde Bakanlığımız kredi desteği ile 2002 yılı sonuna kadar 100 hektar büyüklüğünde 1 adet OSB (Samsun Merkez OSB) tamamlanmıştır. Bu projeler için 2015 yılı fiyatlarıyla 49 milyon 905 bin TL (arıtma) kredi kullandırılmıştır. 2003-2015 yılları arasında ise 197 hektar büyüklüğünde 3 adet OSB (Samsun Bafra, Kavak ve Samsun Merkez Gıda OSB) projesi tamamlanmıştır. Bu projeler için 2015 yılı fiyatlarıyla 32 milyon 551 bin TL kredi kullandırılmıştır. Bu OSB projelerinde 2002 yılına kadar üretime geçen parsel sayısı 58 iken, 2003-2015 yılları arasında 82 adet parselde daha üretime geçilmiştir. 2002 yılına kadar 3 bin 48 kişi istihdam edilirken, 2014 yılı itibariyle toplam 5 bin 779 kişi istihdam edilmektedir” diye konuştu.

“SANAYİ SİTELERİ BÜYÜYOR”

Kaliteyi önemsediklerini vurgulayan Göksel, “Samsun ilinde Bakanlığımız kredi desteği ile 2002 yılı sonuna kadar 2 bin 322 adet iş yerinden oluşan 7 adet SS (Merkez, Bafra(I. Bölüm), Çarşamba, Vezirköprü, Ladik, Bafra 2. Bölüm, 19 Mayıs SS) projesi tamamlanmış olup, bu projeler için 2015 yılı fiyatlarıyla 131 milyon 181 bin TL kredi kullandırılmıştır. Bu SS’lerde 2014 yılı itibariyle toplam 11 bin 610 kişi istihdam edilmektedir. Samsun’da OSB, SAN-TEZ projeleri, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitelerine toplam olarak 59 milyon TL harcanmıştır. Gelişen dünyaya ayak uydurabilmek ve bir adım öne geçebilmek için üretimin her aşamasında kaliteye önem veriyoruz. Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) faaliyetleriyle iş gücü ve finans kaynaklarından tasarruf ediyor, ileri teknoloji üretimini hızlandırıyoruz. Hayata geçirdiğimiz kalite ve Ar-Ge yaklaşımıyla Samsun’da Ar-Ge birimi olan firma sayısı 82’ye, kalite kontrol birimi olan firma sayısı 288’e çıktı” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

3 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

4 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

5 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'da moraller düzeldi

7 Samsunspor'da moraller düzeldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

8 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

9 Kim oynayacak?

Yazık bu şehre…

10 Yazık bu şehre…