Togar dan Tekin e sert eleştiri

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasar Togar, ilçede yaptığı mitingde yalan yanlış konuştuğunu iddia ettiği CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin i sert sözlerle eleştirdi

Togar dan Tekin e sert eleştiri

AK Partili Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  eski Belediye Başkanı ve CHP Samsun Milletvekili Adayı Hayati Tekin’i eleştirdi. Togar, Tekin in ilçedeki mitingte yaptığı açıklamaları hedef alarak, Meydanları boş bulmuş yalan yanlış, anlamsız bir şeyler geveleyip duruyor. Neden benden bu kadar korkuyor onu da anlamış değilim. Tekkeköy Meydanı nda yapmış olduğu mitingte bizi eleştiriyor ve kendi döneminde metrekaresini 125 liraya satacağı araziyi örnek göstererek zarar ettiğimizi söylüyor.  Biz onun metrekaresini 125 liraya satacağı araziyi 203 liradan sattık. Yani onun 8.1 milyon liraya satacağı araziyi biz 13.5 milyon liraya sattık. Acaba kar mı ettik zarar mı? Hesap ortada dedi.

İMAR OYUNLARI YAPMIŞ
Togar, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bir de bizim metrekaresini 203 liradan toplamda 13.5 milyon liraya sattığımız o araziyi, metrekaresi 125 liradan toplamda 8.1 milyon liraya satmayı vadetmiş. Eski meclis kayıtlarında ben o arsayı metre karesi 125 liradan 8.1 milyona satılması konusunda söz verdim, alıcısı hazır demiş. İsteyenler eski meclis kayıtlarını açıp bir baksın. Şimdi de meydanlara çıkmış ahkam kesiyor. Neymiş araziyi zararına satmışız. Onun söz verdim dediği fiyatının neredeyse iki katına o araziyi sattık. Belediye kimsenin malı veya şirketi değildir. O belediyeyi kendi şirketimi sanıyor. Bakın onun döneminde cami yerleri, okul yerleri, pazar yerleri ve yeşil alanlar çeşitli imar oyunları ile satılmış. Yine akraba ve yandaşlarına ait dağlardaki tepelerdeki araziler merkeze veya sanayiye değeri yüksek yerlere taşıtmış.
  
ARSA BIRAKMADI
Togar, Tekin in seçime birkaç ay kala sanayi içindeki belediyeye ait kapalı halı sahayı imar değişikliği ile sattığını da belirterek, Kapalı halı saha söküldü ve arazisini birileri aldı. Halı sahanın sökülmesiyle tonlarca demir hurdaya atılarak belediye zarara uğratıldı. İlçedeki spor alanı olarak ayrılan tek arsada imar değişikliği ile satıldı. Tekin her yeri karış karış sattığı için bugün yapılması planlanan hizmetler için yer tahsisi yapamıyoruz.  Yine seçim sürecinde belediyeye inşaat ruhsatı almaya gelen vatandaşlara göz yumarak siz inşaatınızı yapın seçimden sonra ruhsatını hallederiz denilmiş. Ardından encümen kararı alınmış ve yapılara kaçak işlemi uygulanıp vatandaşa binlerce lira ceza yazılmış.  Belediyeyi ilk devraldığımızda bu kaçak yapılara kesilen cezalarla karşı karşıya geldik. AK Belediyecilik anlayışında her şey şeffaftır. Biz her türlü pazarlığımızı halkımızın lehine halkımızın karşısında yaparız. Beş yılda Tekkeköy’de taş üstüne taş koymamış. Bir de kendi dönemindeki tüm faturaların ödeme tarihini seçimden sonraya yüklemiş. Onun dönemindeki harcamaları hala biz ödüyoruz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Samsun'da baltalı bıçaklı infaz!

2 Samsun'da baltalı bıçaklı infaz!

Terör listesinde 5 Karadenizli

3 Terör listesinde 5 Karadenizli

İş yerinde kanlı infaz

4 İş yerinde kanlı infaz

Samsun'da ilginç evlilik teklifi

5 Samsun'da ilginç evlilik teklifi

Samsun'da nefes kesen kovalamaca

6 Samsun'da nefes kesen kovalamaca

Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

7 Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

8 İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

9 Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

Samsun'da nefes aldıracak proje

10 Samsun'da nefes aldıracak proje