Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Eğitim sorunlarını sıfırlıyoruz

CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, eğitim sisteminin çağdaş standartların gerisinde kaldığını belirterek, CHP iktidarıyla eğitim sorunlarını sıfırlayacağız dedi

Eğitim sorunlarını sıfırlıyoruz

CHP Samsun Milletvekili Adayı Kemal Zeybek, seçim çalışmalarını ziyaret ve mitinglerle sürdürdü. Zeybek, Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Op. Dr. Mustafa Keçeçi ve Kavak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsa Şimşek’i makamlarında ziyaret etti.  Zeybek, Kavak ilçe meydanında gerçekleştirdiği  miting ile çalışmalarını sürdürdü.

TEPEDEN İNMECİ VE OTORİTER
Zeybek, mitingde eğitimle ilgili konulara değinerek, eğitim sistemimizin çağdaş standartların gerisinde kaldığını söyledi. Zeybek, AKP, eğitimi bilimsel ölçütler ve çağın gereklilikleri doğrultusunda değil, ideolojik amaçları doğrultusunda yönetiyor.  Müfredat, laikliği, demokratik değerleri, kadın-erkek eşitliğini ve kültürel farklılıkları hiçe sayıyor. AKP’nin eğitim yönetimi anlayışı tepeden inmeci ve otoriter. Ezbere dayalı, yaratıcı ve bilimsel düşünceden uzak eğitim sistemi, kindar ve biat eden gençlik yetiştirmeyi amaç ediniyor. Nüfusunun yarıdan fazlası 30 yaş altında olan ülkemizde, eğitim sisteminin çarpıklığı, üreten, yaratıcı ve rekabetçi ekonomiye sahip olmamızın en büyük engellerinden birini teşkil ediyor. Temel eğitime başlama yaşı çocukların bilişsel ve fiziksel gelişimine uygun değil diye konuştu.

DİN DERSİ SEÇMELİ OLACAK
Zeybek, konuşmasını şöyle sürdürdü: CHP iktidarında, temel eğitime başlama yaşı, çocuk gelişimi için en uygun dönem olan 7 yaşına yükselecek. 13 yıl zorunlu, tam gün, nitelikli eğitim herkese ücretsiz sunulacak. Özgürlükçü, eleştirel düşünceyi temel alan, demokrasi ve bilgi çağı ile uyumlu yeni çağdaş bir müfredat oluşturulacak. Spor salonu, güzel sanatlar atölyesi, müzik salonu ve tiyatro salonları olan okullar inşa edeceğiz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri seçmeli ders olarak düzenlenecek. Okula gitmeyen çocuk kalmayacağını belirten Zeybek, Aile Sigortası programıyla, yoksul öğrencilere, zorunlu eğitimi kapsayan tüm dönemler için aylık 240 TL’ye kadar eğitim desteği verilecek. Yoksul öğrencilere, öğrenim araç ve gereçleri ücretsiz sağlanacak.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

7 Kopyala-yapıştır...

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

8 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

10 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu