SADECE SİLAH YOKTU

DSP Genel Başkanı Masum Türker, MİT TIR larında sadece silah bulunmadığını, altında ISİD e maaş olarak gönderilen seri numaraları alınmış dolar ve altınların da bulunduğunu ileri sürdü.

 SADECE SİLAH YOKTU

Partisinin Kocaeli İl Başkanlığı nda açıklamalarda bulunan Masum Türker, Cumhuriyet Gazetesi nda TIR larla ilgili fotoğrafların yayınlanmasından DSP olarak memnuniyet duyduklarını belirtti. Türker şunları söyledi:

YÜCE DİVANLIK KONULAR

Çünkü bu TIR larla ilgili operasyon olduğundan bu yana, bu TIR larda üç şey olduğunu, ama yalnız iki şeyin adını verdik. Biz altınların adını verdik. Dolarların adını verdik. Silahları söylemekten kaçındık. Şimdi bu silahların ortaya çıkması, o dönemin Başbakanı ve o dönemın Dışisleri Bakanı, yani bu dönemin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı nın Lahey Adalet Divanı nda insanlık suçuyla yargılanmalarına neden olabilecek kadar vahim bir durumdur. Bu TIR larla ilgili gerçek, aslında eroin takibine takılmış ve tesadüfen silahlar ve diğerleri ortaya çıkmıştır. Ama şu anda bu dosyaların servisini yapanlar bile Türkiye’nin birçok üst düzeydeki yöneticisinin ve bunların yüzde 95’inin yargılanma yeri yalnız Yüce Divan olan; yani kimleri kastettiğimi biliyorsunuz. Kimler Yüce Divan da yargılanır, Yüce Divan’da yargılanması sözkonusu olanları kapsayan bilgiler var. Masum Türker konuşmasında, Eğer bu TIR lar yalnız silah taşısaydı, arama yapılırken hiç bir tepki gösterilmesine gerek olmayacaktı diyerek şöyle devam etti:

IŞİD E MAAŞ OLARAK GİDEN DOLAR VE ALTINLAR

Bu silahları taşımak normaldir. MİT ya da başka bir güvenlik kuruluşumuza ait olduğu gösterilince hiç bir işlem yapılmaz ve dosya kapanır. Ama oradaki dünkü Cumhuriyet e yansıyan resimlerdeki o baktırmam-baktırırım şeklinde MİT sorumlusu ile o güvenlik güçleri arasında boğuşmanın nedeni, o silahların altındaki altınların ve dolarların görülmemesidir. O dolarları gönderenler seri numaralarını da almışlar. Seri numaralarını taşıyan dolarlar IŞİD in elinde, maaş olarak dağıtılıyor. IŞİD i oluşturanların maaşları onunla ödeniyor. Altınlar taşındı ve Türkiye yi de ilgilendiren, hala Zarraf ın İran da tutuklu olan ortağından sorgulanan ve hesabını Zarraf ın vermesi gereken kayıp 2,5 milyar dolarla ilgilidir.

SAVAŞ ÇILGINLIĞI

Mesum Türker Şimdi Türkiye nin böyle bir darboğaza sokulmasında, bu kadar açık konuşmamamın, açıklama yapmamanın nedeni; Allah a şükür bir çılgınlık yapıp Suriye ile tahayyül ettikleri savaşı, seçim öncesi çıkarıp, seçimi durdurmadılar. En büyük endişem buydu. Bugün bu rahatlıkla ve bu baskıyı üzerimden atarak konuşuyorum. Bu saatten sonra ne olursa olsun, seçimi geriye döndürme durumu kalmamıştır dedi. Türken konuşmasını daha sonra Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili çalışmaları anlattı.EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

2 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Terminalde şüpheli koli alarmı

3 Terminalde şüpheli koli alarmı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

4 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı