Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

DÜNDAR A DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Birleşik Haziran Hareketi üyesi bir grup, Cumhuriyet Gazetesi ne yürüdü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Can Dündar a destek verdi.

DÜNDAR A DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Ellerinde “Cumhuriyet yalnız değildir pankartı bulunan ve “Halkın haber hakkı engellenemez sloganları atan grup Şişli de bir AVM önünde toplanarak Cumhuriyet Gazetesi ne yürüdü. Grubu, Cumhuriyet gazetesi çalışanları pencerelerde alkışlarla karşıladı. Gazete binası önünde bir süre slogan atan grup üyelerini, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin bahçesine davet etti.

Grup adına konuşan Behzat Ulucan , “MİT TIR larının haberini yaptığı için tehdit edilip, hakkında davalar açılan gazeteci Can Dündar ın nezdinde Cumhuriyet gazetesinin ve özgür basının yanında, hukuksuzlukların karşısındayız. Sadece gazete haberinin değil; TIR daki malzemelerin ne olduğu, nereden gelip nereye gideceği, hangi gruplarla işbirliği içinde olunduğu, ulusal ve uluslar arası hukuk ihlaline sebep olup olmadığı, dünya halklarının canlarına kast edip etmediği gibi hepimizi ilgilendiren soruların da takipçisiyiz diye konuştu.


“TEK BAŞIMIZA OLMADIĞIMIZI GÖRDÜK

Grup üyeleriyle tek tek tokalaşan ve geldikleri için teşekkür eden Can Dündar ise, “Biz direnişi Haziran da öğrendik, sizlerden öğrendik. O dönem sizlerin yanındaydık. Şimdi sizleri yanımızda görmek hepimizi gururlandırıyor, güçlendiriyor. Bu dayanışma duygusu için gazetem adına, kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Bütün gazeteci arkadaşlarımla birlikte bu bina çok bedeller ödedi, çok kurbanlar verdi bu yolda; ama gerçeğin yolundan hiç şaşmadık. Bu kez de devletin örtmeye çalıştığı bir pisliği sergilediğimiz için doğrusu çok gurur duyuyoruz. Yaptığımız gazetecilikten bir adım geri adım atmıyoruz, onur duyuyoruz. Tek başımıza da olsak yürümeye kararlıydık; ama tek başımıza olmadığımızı gördük. Sizlerin desteği bu açıdan çok kıymetli. Bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz ve bu ülkede kirli saklı hiçbir şey kalmaması için, halkın aleyhine hiçbir sır tutulmaması için biz elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Buradaki sizlerin bu varlığınızı, bu sloganları, bu alkışları, bu desteği de doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı sayıyoruz ve güç alıyoruz. Onun için hepiniz hoş geldiniz. Haziranınız daim olsun. Varolun şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Mesaiye devam

2 Mesaiye devam

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

3 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Şehzadelerden anlamlı kampanya

4 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

5 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

6 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Nerede hareket

7 Nerede hareket...

Hükümetleri halk kuracak

8 Hükümetleri halk kuracak

Korkutmaya çalışıyorlar

9 Korkutmaya çalışıyorlar

Trabzonspora nazar değdi

10 Trabzonspor'a nazar değdi