DÜNDAR A DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Birleşik Haziran Hareketi üyesi bir grup, Cumhuriyet Gazetesi ne yürüdü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Can Dündar a destek verdi.

DÜNDAR A DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Ellerinde “Cumhuriyet yalnız değildir pankartı bulunan ve “Halkın haber hakkı engellenemez sloganları atan grup Şişli de bir AVM önünde toplanarak Cumhuriyet Gazetesi ne yürüdü. Grubu, Cumhuriyet gazetesi çalışanları pencerelerde alkışlarla karşıladı. Gazete binası önünde bir süre slogan atan grup üyelerini, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin bahçesine davet etti.

Grup adına konuşan Behzat Ulucan , “MİT TIR larının haberini yaptığı için tehdit edilip, hakkında davalar açılan gazeteci Can Dündar ın nezdinde Cumhuriyet gazetesinin ve özgür basının yanında, hukuksuzlukların karşısındayız. Sadece gazete haberinin değil; TIR daki malzemelerin ne olduğu, nereden gelip nereye gideceği, hangi gruplarla işbirliği içinde olunduğu, ulusal ve uluslar arası hukuk ihlaline sebep olup olmadığı, dünya halklarının canlarına kast edip etmediği gibi hepimizi ilgilendiren soruların da takipçisiyiz diye konuştu.


“TEK BAŞIMIZA OLMADIĞIMIZI GÖRDÜK

Grup üyeleriyle tek tek tokalaşan ve geldikleri için teşekkür eden Can Dündar ise, “Biz direnişi Haziran da öğrendik, sizlerden öğrendik. O dönem sizlerin yanındaydık. Şimdi sizleri yanımızda görmek hepimizi gururlandırıyor, güçlendiriyor. Bu dayanışma duygusu için gazetem adına, kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Bütün gazeteci arkadaşlarımla birlikte bu bina çok bedeller ödedi, çok kurbanlar verdi bu yolda; ama gerçeğin yolundan hiç şaşmadık. Bu kez de devletin örtmeye çalıştığı bir pisliği sergilediğimiz için doğrusu çok gurur duyuyoruz. Yaptığımız gazetecilikten bir adım geri adım atmıyoruz, onur duyuyoruz. Tek başımıza da olsak yürümeye kararlıydık; ama tek başımıza olmadığımızı gördük. Sizlerin desteği bu açıdan çok kıymetli. Bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz ve bu ülkede kirli saklı hiçbir şey kalmaması için, halkın aleyhine hiçbir sır tutulmaması için biz elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Buradaki sizlerin bu varlığınızı, bu sloganları, bu alkışları, bu desteği de doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı sayıyoruz ve güç alıyoruz. Onun için hepiniz hoş geldiniz. Haziranınız daim olsun. Varolun şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da sabahın erken saatlerinde sandığa koştular

1 Samsun'da sabahın erken saatlerinde sandığa koştular

Alışverişe geldiği adreste öldürüldü

2 Alışverişe geldiği adreste öldürüldü

Nankörlük...

3 Nankörlük...

Başkent'te parti bayrakları yasaklar nedeniyle toplandı

4 Başkent'te parti bayrakları yasaklar nedeniyle toplandı

Bartın'da etkili olan yağmur hayatı olumsuz etkiledi

5 Bartın'da etkili olan yağmur hayatı olumsuz etkiledi

Otomobil, yolun ortasında yatan şahsı ezip geçti: 1 ölü

6 Otomobil, yolun ortasında yatan şahsı ezip geçti: 1 ölü

Metrelerce yükseklikten düştü hayatını kaybetti

7 Metrelerce yükseklikten düştü hayatını kaybetti

Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı

8 Kontrolden çıkan otomobil aydınlatma direğine çarptı

24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

9 24 Haziran Pazar Samsun hava durumu

İstanbul'da oy kullanma işlemi başladı

10 İstanbul'da oy kullanma işlemi başladı