Başarısız olan istifa etsin

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa daki örnekleri gibi seçimden başarısızlıkla çıkan parti genel başkanının istifa etmesi gerektiğini, ancak CHP, MHP ve HDP liderlerinin böyle bir şeye yanaşmadığını söyledi.

Başarısız olan istifa etsin

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Haberaks TV de katıldığı canlı yayında, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Medya Grubu Haberler Müdürü Erdem Erol ve Haberaks TV Kurumsal Programlar Yapım Koordinatörü Sinan Sallabaş ın sorularını cevaplandırdı.

ÇOK FARKLI BİR TANITIM OLACAK
Bakan Kılıç, Samsun un dünyaya ve Türkiye ye daha fazla açılmasını, bunun için de sanayi, turizm, medikal sanayi ve tarımda AR-GE çalışmalarıyla şehri daha fazla ve hızlı geliştirmeyi arzuladıklarını söyledi. Samsun un dış ticaret hacminin 2002 yılında 127 milyon dolar iken bugün 1.2 milyar dolara yükseldiğini; 5 bin olan işyeri sayısının 20 binin üzerine çıktığını belirten Bakan Kılıç, karşı kıyı diye tabir edilen Rusya ve Ukrayna ile ticareti geliştirerek yola devam edileceğini söyledi. Uluslararası organizasyonların Samsun da yapılmasının şehrin tanıtımında çok önemli bir yer tutacağını kaydeden Kılıç, 2017 de Samsun da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatı, Türkiye nin bugüne kadar yapmış olduğu en büyük organizasyonlardan birisi olacak. Samsun şehri şu anda yerel yönetimleriyle, mülki idaresiyle, bizim yaptığımız çalışmalarla buna hazırlanıyor. Burada çok farklı bir tanıtım olacak diye konuştu.

GENÇLİK MERKEZLERİNE 1 MİLYON GENÇ ÜYE
Türkiye de 203 gençlik merkezinin faaliyette olduğunu, gelecek yıl bu sayının 300’ü aşacağını ve halen gençlik merkezlerinde 1 milyonun üzerinde kayıtlı üyenin bulunduğunu belirten Bakan Kılıç, Gençlik merkezlerimizde İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Japonca, Osmanlıca gibi dil eğetimleri veriliyor. Sanatsal anlamda; müzik aletleri olan ney, keman, piyano, flüt kursları veriliyor. Yine folklor, geleneksel el sanatlarımız, unutulmaya yüz tutmuş olan bazı el işlerinin gençlik merkezlerimizde kursları veriliyor. Ayrıca yapılan gezi programlarımız, Çanakkale ziyaretleri var. Ecdada mektup yarışmamıza 500 binin üzerinde gencimiz katıldı. Federasyonlar ve kulüplerimizle birlikte çalışarak geçlerimizin kendilerini sportif anlamda geliştirmelerini sağlıyoruz. Okul dersi anlamında kendilerine destek veriliyor.  Çok amaçlı salonları olan gençlik merkezlerimizde aynı zamanda sanatsal faaliyetler içerisinde tiyatro, drama gösterileri gibi oyunlar oynuyorlar ve sahneliyorlar. Gençlik merkezlerimizde aynı zamanda uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle ilgili eğitimlerde veriliyor diye konuştu.

USTA YA CEVAP
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bunları niye anlattım? Benim muhatabım değil ama gençlerimiz ve gençlik merkezlerimizle alakalı olduğu için söylemek durumundayım. Milliyetçi Hareket Partisi 1. sıra Milletvekili adayı sayın Erhan Usta Havza’da demişki, Gençlik merkezleri karın mı doyuruyor? Bu saydıklarımın hepsi gençlik merkezlerinde yapılıyor. Artık karın mı doyurduklarını yoksa ülkemizin kültürel, sosyal gelişimine mi destekte bulunduklarını, bu anlamda ülkemize, gençliğimize nasıl hizmetlerin yapıldığını ve milletimizin geleceğiyle alakalı milli duygularımızın nasıl yaşatıldığını bu saydıklarımdan sonra Samsunluların takdirine bırakıyorum.  Şunu da aynı zamanda söylüyorum: Biz hatırlarsanız seçilme yaşını 18’e indirmekle alakalı kanun teklifiyle ilgili çalışmalarımızı yaptığımızda, Milliyetçi Hareket Partisi’nin profesör ve eğitimci olan bir milletvekili, Meclis’te basın toplantısında yanına 18 yaşında genç İKİ delikanlı aldı ve ülkeyi bunlar mı, bu çoluk çocuk mu yönetecek dedi. Bunların gençlerimize bakış açısını bir türlü anlayamadım. Zaten söylediği sözle nasıl bir bakış açısını ortaya koyduğunu gösteriyor. O sözle kendisini baş başa bırakıyorum.

İSTİFA EDİN
Bakan Kılıç, Avrupa daki örnekleri gibi seçimden başarısızlıkla çıkan parti genel başkanının istifa etmesi gerektiğini, ancak CHP, MHP ve HDP liderlerinin böyle bir şeye yanışmadığını belirterek, “Seçimden birinci parti olarak çıkmazsanız istifa edin ve gençlere fırsat verin” çağrısında bulundu. Bakan Kılıç, Başkanlık sistemiyle ilgili ortaya atılan iddiaların gülünç ve çirkin olduğunu söyledi.  CHP ve MHP nin yeni Anayasa oluşturulmasında masadan kalkan taraf olduğunu kaydeden Bakan Kılıç,   Türkiye de diktatörlükten bahsedenler iktidar muhalifi gazetelerin her gün attığı manşetlere baksınlar. diktatörlük olsa bu başlıkları atabilirler mi? Kimi kandıraya çalışıyorlar dedi.

PRESTİJ PROJE PANORAMA 1919 MÜZESİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da yapılacak 1919 Panorama Müzesi’nin şehir için önemli bir tarihi çalışma olduğunu vurguladı. Bakan Çağatay Kılıç, “Ben bu çalışmayı gerçekten çok önemli görüyorum. İstanbul’da 1453 Panorama Müzesi vardır ve burası İstanbul’un fethinin resmedildiği bir müzedir. Burası da İstiklal Mücadelesinin temelinin atıldığı, Gazi Mustafa Kemal’in ilk adımı attığı İlkadım’da bunun nasıl olduğunu, İstiklal Mücadelemizin başlangıcından itibaren nasıl yürüdüğünü dijital olarak ortaya koyan ve o günün Samsun’unun resimlerini gösteren bir tesis, müze haline getireceğiz. Bununla beraber sosyal donatı alanları da olacak. Gerçekten Türkiye’nin sayılı müzelerinden birini Samsun’a kazandıracağız diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Sadece 11 bilet satıldı

2 Sadece 11 bilet satıldı

Bayram tatili 9 gün olacak mı? Açıklama geldi...

3 Bayram tatili 9 gün olacak mı? Açıklama geldi...

Çarşamba'ya marka proje

4 Çarşamba'ya marka proje

19 yaşındaki genç canına kıydı

5 19 yaşındaki genç canına kıydı

Samsun'da mahalleli isyanda

6 Samsun'da mahalleli isyanda

Samsunport ailesi iftarda buluştu

7 Samsunport ailesi iftarda buluştu

25 Mayıs Cuma Samsun hava durumu

8 25 Mayıs Cuma Samsun hava durumu

Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi

9 Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi

Devletin adaleti...

10 Devletin adaleti...