Eşim, can kurtardığı masada şehit oldu

Samsun da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun un doktor eşi Funda Furtun, eşinin hep hastaları için yaşadığını belirterek, Eşim can kurtardığı masada şehit oldu dedi

 Eşim, can kurtardığı masada şehit oldu

Samsun da geçen hafta görev yaptığı hastanede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun un eşi Dr. Funda Furtun,   Eşim can kurtardığı masada şehit oldu. Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. Adının bir hastaneye verilecek olması, ölümsüzleşmesi, bizim için mutluluk dedi

EŞİYLE VEDALAŞAMADI 
Dr. Funda Furtun, yaptığı açıklamada, eşinin vurulduğu gün araç kullanırken acı haberin kendisine verildiğini ve yaşananlara hala inanamadığını, hiç beklemedikleri bir olayda eşini kaybettiğini söyledi. Bir gece önce oğullarının İngilizce drama gösterisini izledikten sonra ailece yemek yediklerini, sabah ise eşinin kendilerini uyandırmadan işe gittiğini belirten Furtun, eşiyle vedalaşamamanın üzüntüsünü yaşadığını, oğlunun da çok etkilendiğini dile getirdi. Dr. Furtun, Bir gün önce oğlumuzun okulunda İngilizce drama gösterisi vardı. O gösteriden sonra beraber yemeğe gittik. En son o gece gördüm. Sabah ben görmeden evden çıktı. Bizim üç kişilik bir hayatımız vardı. Hafta sonları ve akşamlarımız hep beraberdi. Başka bir hayatımız yoktu. Tatil planlarımız vardı diye konuştu.

KENDİ HAYATINI HİÇ YAŞAMADI Kİ
Eşinin sevilen ve başarılı bir doktor olduğunu belirten Furtun, Eşiniz bugün hayatta olmuş olsaydı, ne yapmak isterdiniz? sorusunu, Kendi hayatını hiç yaşamadı ki, kendisi için hiç yaşamadı. Kendisi için yaşamasını isterdim şeklinde yanıtladı. 

BİR ÇOK İNSANI ÖLÜNDEN KURTARDI
Furtun, eşinin mesleğini çok seven bir doktor olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
Eşim, mesleğiyle ilgili her zaman daha iyisini yapmaya çalışırdı. Her zaman kendisinden iyi olduğunu düşündüğü insanlarla irtibat haline girmeye çalışırdı ve sürekli okurdu. O kadar başarılıydı ki sadece mesleğiyle ilgili değil birçok konuda hep kendini geliştirdi. Hastalarıyla ilgili zaten hayallerini gerçekleştiren birisiydi. Bir çok insana şifa dağıttı, ölümden kurtardı.

OĞLUNUN BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖREMEDİ
Eşiyle okul yıllarında tanıştıklarını, uzun yıllar nişanlı kaldıktan sonra evlendiklerini, 26 yıllık mutlu bir evlilikleri olduğunu ifade eden Furtun, çok geç çocuk sahibi olduklarını dile getirdi. Bir oğlunun olduğunu belirten Furtun, Eşimin en büyük hayali oğluydu, oğlunun büyüdüğünü göremedi dedi.

BİRLEŞTİRİCİ RUH OLUŞTU 
Dr. Funda Furtun, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi hiç tanımadığını ve hakkında da hiç birşey bilmediğini söyledi. Sadece doktorlara değil herkese karşı şiddetin sona ermesini isteyen Furtun, Şiddetin artık son bulmasını umuyorum. Eşimin ölümü bir birleştirici ruh oluşturdu. Bu ruhla gerekenlerin yapılıp, halkımızın bilince ulaşıp, şiddetin artık bitmesini umuyorum diye konuştu.

TÜRKİYE SAHİP ÇIKTI 
Dr. Furtun, eşinin ölümünün ardından mezarını ziyarete gittiğinde, bir hastasının kabrin başında dua okuyarak ağladığını gördüğünde çok etkilendiğini belirterek, tüm Samsun halkı ve Türkiye nin eşine sahip çıktığını kaydetti. Bu süreçte büyük destek gördüklerini anlatan Furtun, Özellikle Samsun halkımızdan. Dostlarımız, sevenlerimiz ayrı tüm Türkiye den bize destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

BİZİM İÇİN BÜYÜK MUTLULUK 
Furtun, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu nun Samsun da bir kamu hastanesine Opr. Dr. Kamil Furtun adının verileceğini açıklamasına ilişkin, Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. Adının bir hastaneye verilecek olması, ölümsüzleşmesi, bizim için mutluluk diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sokak hayvanları annesiz kaldı

1 Sokak hayvanları annesiz kaldı

Samsun'da otelde cinayet şüphesi

2 Samsun'da otelde cinayet şüphesi

Ayite'ye iki talip

3 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

4 Bu ikili listede

Samsun milletvekili seçim sonuçları

5 Samsun milletvekili seçim sonuçları

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

6 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

7 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Türkiye geneli milletvekili seçim sonuçları

8 Türkiye geneli milletvekili seçim sonuçları

Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

9 Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

Türkiye geneli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

10 Türkiye geneli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları