HEDEFİMİZ BU DEĞİLDİ

Samsun da MHP nin oylarını artırıp, 2 milletvekili çıkarması, partililere sevinç yaşattı. İl Başkanı Ömer Süslü, Bir olan milletvekili sayımızı iki çıkardık ama bu hedeflediğimiz oran değil. Bir yerde teselli ikramiyesi gibi düşünebiliriz dedi

 HEDEFİMİZ BU DEĞİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı nda seçim sonuçlarını takip eden İl Başkanı Ömer Süslü, Milletvekili Adayları Erhan Usta, Hüseyin Edis, Mustafa Keskin ve Osman Teber büyük heyecan yaşadı. 

OYUMUZ YÜZDE 60 ARTTI 
Milliyetçi Hareket Partisi nde ilk açıklamayı henüz sandıkların tamamı açılmadan önce Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptı. Süslü, Samsun da demokratik bir olgunlukla seçimlerin tamamlandığını belirterek,   Partimiz Samsun da oylarını yüzde 60 oranında arttırmış görünüyor. Türkiye genelinde de yine ciddi bir artış söz konusu. Biz, Samsun da bir olan milletvekili sayımızı ikiye çıkarmış görünüyoruz. Bu hedeflediğimiz oranlar değil. Bir yerde teselli ikramiyesi gibi düşünebiliriz. AK Parti nin tek başına hükümet kuramadığı görünüyor, bunu bir noktada artı kabul edebiliriz. Biz üç aylık bir teşkilatız. Bu süreçte ciddi çalıştık, Samsun un gidilmedik hiçbir yerini bırakmadık. Buna da her ne kadar beklediğimiz olmasa da halkımızın teveccüh gösterdiğini görebiliyoruz. Her zaman söylediğimiz onlar neye karar verirse başımızın üstünde yeri var. Bunu da başımızın üzerinde taşımak boynumuzun borcudur. Bize yine muhalefet etme görevini vermiş görünüyor. Biz iktidarı Milliyetçi Hareket Partisi oolarak onların adına denetleyecek ve onların adına gerektiği yerde hesabını sormak için mücadele edeceğiz dedi.

USTA DAN KUTLAMA MESAJI
Milliyetçi Hareket Partisi nin yeni milletvekili Erhan Usta ise, MHP nin seçimlerden başarılı çıktığına inandığını belirterek,   Daha yüksek bir oy oranı için çalıştık ancak milletimizin takdiridir. Yüzde 60 civarı oy artışı yaşadık, beklediğimiz ölçüde olmasa da bu önemli bir oy artışıdır. O yüzden ben bütün teşkilatlarımızı, çalışanlarımızı, partililerimizi canı yürekten kutluyorum, halkımıza da bize gösterdikleri destek ve inanç için teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra Samsun için daha güzel işler yapacağız diye konuştu

VATANDAŞ AK PARTİYİ CEZALANDIRDI
Türkiye de genelinde ve özellikle Samsun da AK Parti de genel bir düşüş olduğunu kaydeden Usta, Hükümeti başarılı görmek mümkün değil, ekonomik alanda, iç ve dış siyasette ciddi bir tıkanmışlık yaşıyordu. Vatandaş bu tıkanıklığın artık aşılmasını istiyor. Bu yüzden hükümet yetkisini tek başına Adalet ve Kalkınma Partisi ne vermedi.  Samsun un birikmiş bir sürü sorunu var, bütün iktisadi sonuçlara göre Samsun bugün geriye doğru gidiyor. Vatandaş da bunun cezasını verdi. 63 bin oy düşüşünü başka türlü açıklamak mümkün değil. Millet bize şimdi bu yetkiyi verdi, inşallah bir sonraki seçimde Milliyetçi Hareket Partisi açısından Samsun çok güzel bir yer olacaktır diye konuştu. 

Zerrin SOMUNCU
 EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

5 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'