HEDEFİMİZ BU DEĞİLDİ

Samsun da MHP nin oylarını artırıp, 2 milletvekili çıkarması, partililere sevinç yaşattı. İl Başkanı Ömer Süslü, Bir olan milletvekili sayımızı iki çıkardık ama bu hedeflediğimiz oran değil. Bir yerde teselli ikramiyesi gibi düşünebiliriz dedi

 HEDEFİMİZ BU DEĞİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı nda seçim sonuçlarını takip eden İl Başkanı Ömer Süslü, Milletvekili Adayları Erhan Usta, Hüseyin Edis, Mustafa Keskin ve Osman Teber büyük heyecan yaşadı. 

OYUMUZ YÜZDE 60 ARTTI 
Milliyetçi Hareket Partisi nde ilk açıklamayı henüz sandıkların tamamı açılmadan önce Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptı. Süslü, Samsun da demokratik bir olgunlukla seçimlerin tamamlandığını belirterek,   Partimiz Samsun da oylarını yüzde 60 oranında arttırmış görünüyor. Türkiye genelinde de yine ciddi bir artış söz konusu. Biz, Samsun da bir olan milletvekili sayımızı ikiye çıkarmış görünüyoruz. Bu hedeflediğimiz oranlar değil. Bir yerde teselli ikramiyesi gibi düşünebiliriz. AK Parti nin tek başına hükümet kuramadığı görünüyor, bunu bir noktada artı kabul edebiliriz. Biz üç aylık bir teşkilatız. Bu süreçte ciddi çalıştık, Samsun un gidilmedik hiçbir yerini bırakmadık. Buna da her ne kadar beklediğimiz olmasa da halkımızın teveccüh gösterdiğini görebiliyoruz. Her zaman söylediğimiz onlar neye karar verirse başımızın üstünde yeri var. Bunu da başımızın üzerinde taşımak boynumuzun borcudur. Bize yine muhalefet etme görevini vermiş görünüyor. Biz iktidarı Milliyetçi Hareket Partisi oolarak onların adına denetleyecek ve onların adına gerektiği yerde hesabını sormak için mücadele edeceğiz dedi.

USTA DAN KUTLAMA MESAJI
Milliyetçi Hareket Partisi nin yeni milletvekili Erhan Usta ise, MHP nin seçimlerden başarılı çıktığına inandığını belirterek,   Daha yüksek bir oy oranı için çalıştık ancak milletimizin takdiridir. Yüzde 60 civarı oy artışı yaşadık, beklediğimiz ölçüde olmasa da bu önemli bir oy artışıdır. O yüzden ben bütün teşkilatlarımızı, çalışanlarımızı, partililerimizi canı yürekten kutluyorum, halkımıza da bize gösterdikleri destek ve inanç için teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra Samsun için daha güzel işler yapacağız diye konuştu

VATANDAŞ AK PARTİYİ CEZALANDIRDI
Türkiye de genelinde ve özellikle Samsun da AK Parti de genel bir düşüş olduğunu kaydeden Usta, Hükümeti başarılı görmek mümkün değil, ekonomik alanda, iç ve dış siyasette ciddi bir tıkanmışlık yaşıyordu. Vatandaş bu tıkanıklığın artık aşılmasını istiyor. Bu yüzden hükümet yetkisini tek başına Adalet ve Kalkınma Partisi ne vermedi.  Samsun un birikmiş bir sürü sorunu var, bütün iktisadi sonuçlara göre Samsun bugün geriye doğru gidiyor. Vatandaş da bunun cezasını verdi. 63 bin oy düşüşünü başka türlü açıklamak mümkün değil. Millet bize şimdi bu yetkiyi verdi, inşallah bir sonraki seçimde Milliyetçi Hareket Partisi açısından Samsun çok güzel bir yer olacaktır diye konuştu. 

Zerrin SOMUNCU
 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

1 Samsun'daki trafik sorunu tünel ile çözülecek

Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

2 Meteoroloji saat verdi! Yoğun kar yağışı geliyor

Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

3 Fuhuş baskınında ölmek üzere olan kadın kurtarıldı

Cezaevine girmemek için kendini vurdu

4 Cezaevine girmemek için kendini vurdu

Samsun Milletvekili Kurt: 'Samsun için şeref olur'

5 Samsun Milletvekili Kurt: 'Samsun için şeref olur'

Samsunspor'da herkes görüşme odasına

6 Samsunspor'da herkes görüşme odasına

13 yaşındaki sınıf arkadaşının tecavüzüne uğrayan 11 yaşındaki kız hamile kaldı

7 13 yaşındaki sınıf arkadaşının tecavüzüne uğrayan 11 yaşındaki kız hamile kaldı

Samsun'da torbacı tutuklandı

8 Samsun'da torbacı tutuklandı

Alkışlar Samsunlu çifte! Kardeşleri ayırmadılar

9 Alkışlar Samsunlu çifte! Kardeşleri ayırmadılar

Samsunspor'a tartışmalı hakem

10 Samsunspor'a tartışmalı hakem