BALKON KONUŞMASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimin ardından yaptığı konuşmada; AK Parti bu seçimin galibidir ve birincisidir, bundan şüphe yoktur. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Herkes kendi muhasebesini yapmalıdır dedi

BALKON KONUŞMASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kesin olmayan seçim sonuçlarının belli olmasının ardından AK Parti Genel Merkezi nde balkon konuşması yaptı. Partinin genel merkezi önünde toplanan kalabalığa seslenen Davutoğlu konuşmasına; AK Parti nin demokrasi balkonu kıldığı bu balkondan vatandaşlara sesleniyorum; her birini bağrımıza basıyoruz. Allah onlardan, onların iradelerinden razı olsun. Ve bu balkonu bir demorasi makamı yapan Cumhurbaşkanımıza da selamlar olsun diyerek başladı.
 

 

MİLLETİMİZİN KARARI EN ÜST KARARDIR, NİHAİ KARARDIR
AK Parti nin 13 yıldır milli iradenin davasını verdiğini kaydeden Davutoğlu; Partimizi kapatmaya çalıştılar ama biz hep milli irade dedik. Aziz milletimizi bu yüksek katılımız dolayısıyla, bir seçimi daha başarıyla gerçekleştirmesi dolayısıyla tebrik ediyoruz. Milletimizin kararı en üst karardır, nihai karardır. Bu karara saygı, bütün siyasi partiler için bir zarurettir. AK Parti nin demokrasi makamından, balkondan sesleniyorum; yüce milletimizin kararı her şeyin üstündedir ve o kararın gereği her şartta yerine getirilecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmamalıdır diye konuştu.
 

HAMDOLSUN, 11 İNCİ SEÇİMİN BİRİNCİSİ DE AK PARTİ DİR
Davutoğlu, AK Parti nin daha önce girdiği 10 seçimde birincilik elde ettiğini dile getirererek şunları söyledi; Hamdolsun, 11 inci seçimin birincisi de AK Parti dir... 81 ilde vatandaşlarıyla buluşan tek parti AK Parti dir. Onun için teşkilat mensuplarına sesleniyorum; bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır.
 

ŞAİBE İDDİALARINA YANIT VERDİ
Başbakan Davutoğlu, seçimde şaibe söylenletileri çıkarıldığını hatırlatarak; Şimdi soruyorum, bu demokrasi tecrübesiyle Türkiye kendini ispat etti mi? Neticeyi önceden şekillendirmek adına bir takım şaibe söylentileri çıkaranlar utanç duymalıdırlar. Türk demokrasi güçlüdür. Şimdiye kadar böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır diye kaydetti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti nin seçimlerin galibi olduğunu savunarak şunları kaydetti; AK Parti bu seçimin galibidir ve birincisidir, bundan şüphe yoktur. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Herkes kendi muhasebesini yapmalıdır. AK Parti 56 birinci oldu, 76 ilde milletvekili oldu. Şimdiden zafer ilan eden anamuhalefet partisi 37 ilde milletvekili çıkaramıyor, üçüncü parti 32 ilde, büyük zafer kazandığı iddia edilen dördüncü parti 56 ilde milletvekili çıkaramıyor. Şimdi, herkesin kendi muhasebesini yapması lazım. Milletimiz rahat olmalıdır, 12-13 yılın sınavların geçmiş AK Parti kadroları, bu ülkede istikrara, huzura zarar verilmesine asla izin vermeyecektir. Bu neticelerden hareketle herhangi bir çevre, kriz senaryoları üzerine yatırım yapmaya kalkarsa, bilsinki AK Parti nin, iman dolu, azim dolu kadroları dimdik ayakta olacaktır.
 

SİVİL ANAYASA ÇAĞRISI
Başbakan Davutoğlu, diğer partilere seslenerek; Küçük hesaplarla, yenilgiler üzerinden zafer üretmeye kalkmamalılar. Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız. Herkes kendi değerlendirmesini yapmalıdır. Biz, istikrar ve huzur içinde sivil Anayasa yapımı konusunda bütün partilere tekrar çağrı yapıyoruz. Özgürlükçü, insan onuruna dayalı, geleceğe bütün gençleri en iyi şekilde hazırlayan yeni bir Anayasa için harekete geçelim diye çağrıda bulunuyoruz. Ama her partinin şiddetle, terörle arasına mesafe koyması gerekir. Her partinin, gerilimci bir politika yerine en iyi düşündüğü formülleri masaya koyması gerekir. Biz her türlü düşünceye, fikre açığız. Ama bir şeye kapalıyız; artık Türkiye de bir daha darbe ve vesayet kültürü asla olmayacak. Hiçbir lobi, hiçbir çevre Türkiye nin kaderini belirlemeye kalkamayacak ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

2 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Samsun'da aciller doldu taştı

3 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

4 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Akın ailesinin acı günü

5 Akın ailesinin acı günü

12. Adam görevde

6 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

8 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

9 Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

Samsunspor'da kader derbisi

10 Samsunspor'da kader derbisi