O BİLE VERMEMİŞ

Belediye başkanlığını kazandığı Ovacık ta Komünist Parti ye oy çıkmadı

O BİLE VERMEMİŞ

Yerel seçimlerde Komünist Partisi nin ilk ve tek belediye başkanlığını kazandığı Tunceli nin Ovacık İlçesi nde, dün yapılan milletvekili genel seçimlerinde, Kominist Parti ye bu kez tek bir oy çıkmadı.

Türkiye nin tek Komünist Partili belediyesi olan ve 2014 yerel seçimlerinde Fatih Mehmet Maçoğlu nun 655 oy ile belediye başkanlığını kazandığı Ovacık İlçesi nde, dün yapılan milletvekili seçimlerinde çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Komünist Partisi, belediye başkanlığını kazandığı ilçede sıfır çekerek, tek bir oy alamazken, Tunceli genelinde ise sadece 9 oy alabildi. Bu durumda Ovacık İlçesi nde Komünist Partili Belediye Başkanı Maçoğlu nun da kendi partisine oy vermediği ortaya çıktı. Türkiye de ismi hiç duyulmayan bazi siyasi partilere bile oy çıkarken Komünist Parti ye hiç oy çıkmaması şaşkınlık yarattı.

Ovacık İlçesi nde Komünist Partisi sıfır oy alırken, HDP 2 bin 717 oy ile birinci, CHP 1110 oy aldı. AK Parti ise 154 oy alabildi.

Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, Komünist Parti ye ilçede bir oy bile çıkmamasını şöyle değerlendirdi:

Ben seçim sonuçlarını çok ayrıntılı incelemedim. Bizler için bu dönem HDP nin alacağı oy önemliydi. Ben Ovacık ta Demokratik Halk Dayanışması nın adayı olarak Komünist Parti den seçimlere girerek kazandım. Benim arkamda Domakratik Halk Dayanışması ve DHF vardı, bu güçlerle birlikte seçime girdik. Ovacık İlçesi bu seçimlerde Demokratik Halk Dayanışması ile birlikte bir karar aralarak HDP yi destekleme kararı aldı ve ben de halkımızın aldığı karara saygı göstererek oyumu HDP ye verdim. Komünist Parti ye neden oy çıkmadı; bu konuda yorum yapmayacağım ama gönül isterdi ki onlar da HDP çatısı altında yer alsalardı.EN ÇOK OKUNANLAR

Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

1 Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

2 Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

3 Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

Samsun'da korkunç ölüm!

4 Samsun'da korkunç ölüm!

Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

5 Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

Benimle birlikte kulübede oturur

6 Benimle birlikte kulübede oturur

Kendisi istemiş

7 Kendisi istemiş

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

8 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Tavukçulukta kafalar karıştı

9 Tavukçulukta kafalar karıştı

Hazır değil

10 Hazır değil