Belediye-vatandaş işbirliği

Samsun un Havza İlçesi Arslançayır Mahallesi nde oturan bir grup vatanda, yol yapım çalışmalarını sürdüren belediye ekiplerine yardım ediyor

Belediye-vatandaş işbirliği

Samsun un Havza İlçesi ne bağlı Arslançayır Mahallesi sakinleri, belediyesi tarafından  yürütülen yol ve kaldırım çalışmalarına gönüllü olarak destek veriyor. Daha önce yapılan çalışmalarda da mahalledeki bazı yolların araç trafiğini zorlayacak şekilde dar olması nedeniyle samanlık ve bahçe duvarlarını kendi elleriyle yıkarak ekiplere yardımcı olan mahalle sakinleri, şimdi de ellerine kürek alarak çalışmalara yardımcı oluyorlar.

BÖYLESİNİ İLK KEZ GÖRDÜM
Mahalle sakinlerinde 83 yaşındaki Kemal Karabacak, önceden köylerde imece ile işlerin halledildiğini hatırlatarak, Şimdi de mahalle sakinleri olarak belediyemize yardımcı oluyoruz. Bu yaşıma geldim ben ilk kez mahallemizde böylesi bir çalışma gördüm. Tabi ki bizlerde elimizden geldiği kadar belediyemize yardımda bulunacağız” dedi.

BAŞKAN İKİZ DEN TEŞEKKÜR 
Arslançayır Mahallesi ni ziyaret eden Belediye Başkanı Murat İkiz, bir müddet çalışmaları yerinde inceleyerek ilgililerden bilgiler aldı. Mahalle sakinlerine teşekkür eden Başkan İkiz, “Mahalle sakinlerimizin bu örnek davranışı ile ekiplerimizin işleri oldukça kolaylaştı. Umarım bu davranış diğer mahallerimize de örnek teşkil eder. Vatandaşa rağmen hiçbir iş başarıya ulaşmaz. Yapılan her işte vatandaşımızın desteğini almalıyız. Bu işbirliği olduğu sürece mahallerimize ulaşacak hizmet hem hızlı hem de daha kaliteli bir şekilde olacaktır. Mahalle sakinlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR