Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SALDIRININ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Diyarbakır da, 5 Haziran da HDP nin İstasyon Meydanı nda düzenlenen HDP mitingine 3 kişinin öldüğü, 100 den fazla kişinin yaralandığı çifte bombalı saldırıyı düzenlediği iddiasıyla gözaltına alınan O.G., tutuklandı.

SALDIRININ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Geçen cuma günkü saldırının ardından başlatılan soruşturmada, güvenlik kamerası görüntülerinden belirlenen şüpheli O.G. kaçtığı Gaziantep te cumartesi günü yakalanarak Pazar günü Diyarbakır a getirildi. Adıyaman nüfusuna kayıtlı O.G. Dyarbakır Emniyet Müdürlüğü nde sorguya alındı. Alınan ek gözaltı süresi bugün dolacak olan O.G., sorgusunun tamamlanması üzerine bu sabaha karşı adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadesinden sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan O.G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, her iki patlamanın da şüphelisi olan O.G. nin, olaydan bir sonra gözaltına alındığı, Emniyetteki sorgusundan sonra Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarıldığı ve tutuklama istemi ile Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği belirtildi. Savcılık açıklamasında, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince sorgusu yapılan O.G. nin kasten öldürme ve terör örgütüne üye olma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

İş merkezine yapılan operasyonda el bombası ve silah ele geçirildi

1 İş merkezine yapılan operasyonda el bombası ve silah ele geçirildi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum

2 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum: